Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Вчені вперше створили клітини печінки зі шкіри людини 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
27.08.2010

Вчені вперше створили в лабораторних умовах клітини печінки, використовуючи перепрограмовані клітини шкіри - досягнення, яке може відкрити нові шляхи для розробки методів лікування захворювань печінки.

Учені з Кембріджського університету, що опублікували свої результати в журналі Journal of Clinical Investigation, також повідомили, що таким чином вони знайшли спосіб уникнути політичних та етичних проблем, пов'язаних з використанням ембріональних стовбурових клітин.

"Ця технологія дозволяє уникнути використання людських ембріонів, - сказав вчений з лабораторії регенеративної медицини Кембриджа Тамір Рашид, який очолював дослідження. - Створені нами клітини настільки гарні, як ті, які створюються з використанням ембріональних клітин".

Ембріональні стовбурові клітини є пластичними і мають перспективи застосування в регенеративній медицині та заміщенні пошкоджених тканин шляхом вирощування нових органів, проте їх використання неоднозначно з етичної точки зору, оскільки їх беруть з ембріона людини у віці всього декількох днів.

Рашид сказав, що, незважаючи на 40 років зусиль, ученим досі не вдавалося в лабораторних умовах виростити клітини печінки, що серйозно ускладнювало можливість дослідження захворювань цього органу. А з урахуванням нестачі донорських органів альтернативні методи вкрай необхідні, додав він.

Для свого дослідження вчені взяли зразки шкіри у семи пацієнтів, хворих на різні спадкові захворювання печінки, а також у трьох здорових людей для порівняння.

Потім вони перепрограмували клітини шкіри і отримали індуковані плюріпотентні ембріональні стовбурові клітини, тобто стовбурові клітини, отримані з клітин різних тканин за допомогою їх перепрограмування методами генетичної інженерії.

Потім ці індуковані стовбурові клітини було запрограмовано на генерацію клітин печінки, які також потім "захворювали" тими ж хворобами, що були у семи людей, у яких було взято зразки шкіри. Ту ж техніку використали для створення "здорових" клітин із зразків шкіри здорових людей.

"Раніше нам не вдавалося виростити клітини печінки в лабораторії, тому наші результати можуть відкрити нову сферу для досліджень", - сказав Рашид.

Хвороби печінки є п'ятою за частотою причиною смерті в розвинених країнах після серцево-судинних захворювань, раку, інсульту і респіраторних захворювань. У США від них помирають близько 25.000 осіб на рік, а у Великобританії частота смертей, викликаних захворюваннями печінки, серед молодих людей і людей середнього віку зростає на 8-10 відсотків на рік.

Тим часом, раніше американські вчені створили функціональну печінкову тканину, використовуючи клітини щура.

Корреспондент.net
За матеріалами: ru.reuters.com

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua