Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Слідчі, відмиваючи злочинця, закручували справу так, що потерпілий сам 5-10 разів падав на ніж 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
27.08.2010

Йшли, спіткнулися, впали на ніж.

І так 25 разів. Та ще й за сфабрикованою справою, двоє неповнолітніх погрожували цими «падіннями» життю двічі раніше судимому

Про здатність наших «доблесних» слідчих органів відмивати навіть рецидивістів, а невинних кидати за вигаданими обвинуваченнями за грати, вже писано-переписано. Навіть міжнародні експерти визнають Україну, як одну з найбезправніших країн світу. Хабарництво і здирництво засліпили очі більшості вітчизняних служителів у погонах. І із захисників права вони давно перетворилися у лобістів безправ'я.

Але випадок, що стався в Дрогобичі - на окремому рахунку. Як визнали відомі в Україні правозахисники, ознайомившись з матеріалами цієї справи, до такої не зграбної фальсифікації, вочевидь, не додумались би навіть визнані майстри детективного жанру Конан Дойль та Агата Крісті. Ну, бували випадки, коли наші слідчі, відмиваючи злочинця, закручували справу так, що потерпілий сам 5-10 разів падав на ніж. Так би мовити, «віджиманням» займався - гострих відчуттів забракло. Але щоб цими падіннями (!) ще й погрожував життю особі, яка підставляє цей ніж, - такого ще у вітчизняній практиці не зустрічалось!

Нарвалися на раніше судимого

Та, мабуть, старшому слідчому з так званого «убойного» відділку СУ ГУ МВСУ у Львівській області, «затятому» борцеві зі злочинним світом капітанові Олександру Цивінському слави майстра детективного жанру забракло. А, може, чогось для майорських погонів. Та й навіщо «таланти» ховати, коли в цій «успішній» справі його ще й підтримала суддя Галицького районного суду м. Львова М. Олексієнко.

Втім, все по порядку. Трагедія розігралася в ніч із 7 на 8 лютого цього року. Двоє неповнолітніх дрогобиччан Роман Калямон та Юрій Смаркутський поверталися ввечері додому від знайомих. Проходячи вул. С. Бандери поблизу більярдного бару, вони побачили двох дівчат із хлопцями. Знали б юнаки, що серед компанії є вже двічі раніше судимий (за незаконне зберігання зброї та наркотики), майстер спорту з боксу В'ячеслав Безруков-Арданський, який перед тим на природі «вжив» 400 гр горілки та 1 л пива (за наявності гастриту та інвалідності ІІІ-ї групи, завдяки якій уникнув служби в армії), то, можливо б, оминули дальньою дорогою. Але дороги перетнулися. Яка компанія до якої сказала перше слово, слідству так вдалося заплутати цю ситуацію, що розібратися сторонній особі важко. Та й не в цьому суть. Головне, що через чиюсь (чию - знову слідство не спромоглося встановити) необережну фразу зчинилася бійка.

Тривала вона недовго, бо перемогу в ній швидко отримав Безруков-Арданський, оскільки в його руках ще й виявився ніж, яким він вправно скористався. Побачивши, що нападник завдав Роману кілька ударів ножем, Юрій кинувся йому на порятунок, але й сам отримав різаний удар по щоці. Після чого побіг. Колишній боксер кинувся за ним, чим скористався Роман. Тяжко підвівшись, він спробував також втекти, але не дозволив Безруков-Арданський. Він наздогнав хлопця поблизу магазину «Ера», повалив на землю і заходився далі завдавати удари ножем. Юнакові ще раз вдалося вирватися, але пробіг недалеко. Безруков-Арданський вирішив добити жертву. І, поваливши, завдавав удари ножем, руками, ногами доти, допоки хлопець не втратив свідомість.

Ледь витягли з того світу

На щастя, неподалік проїжджала бригада швидкої допомоги. Медики відразу доставили пораненого в операційну. На тілі хлопця нарахували 23 колото-різані ножові рани (на двох потерпілих - 25). А далі процитуємо уривки з виписки потерпілого: «Поступив у край важкому стані із множинними колото-різаними ранами в ділянці грудної клітки з боку спини 12 ран різних розмірів, окремі з яких проникають в грудну порожнину. В надключичній ділянці справа - проникаюча рана в плевральну порожнину, через яку виділяється повітря і кров. Права надбрівна дуга розсічена, кровоточить. На лівій щоці дві різані рани. Рани на обох кистях рук… На боковій поверхні грудної клітки справа поранення проникаюче в плевральну порожнину. В ділянці грудини - рана з пошкодженням м'яких тканин. В легенях дихання різко ослаблене, в нижніх відділах не вислуховується». У хлопця ножем були пошкоджені черевна порожнина, тонкий і товстий кишківники, печінка.

П'ять годин тривала боротьба лікарів за життя хлопця. Навіть вони визнають, що без Божої допомоги не обійшлося - хлопця вдалося витягти з того світу. Лікарі розповіли, що один з ударів пройшовся в кількох міліметрах від сонної артерії. Якби нападник зачепив її - то хірурги виявились би безсилими.

Нападника взяли по гарячих слідах

Тим часом дрогобицькі правоохоронці по гарячих слідах вже вранці затримали Безрукова-Арданського на квартирі, де вилучили одяг зі слідами крові Романа. Відразу була порушена кримінальна справа, за ознаками злочину ст. 121 (заподіяння умисних тяжких тілесних ушкоджень, небезпечних для життя в момент заподіяння), і нападника спровадили до СІЗО. Батько Романа поцікавився, чому не затримують компаньйона Безрукова-Арданського, який також брав участь у побитті юнаків. На що йому відповіли, що то справа часу, а переживати, мовляв, немає чого - усі основні докази злочину вилучено (щоправда, ніж так і не вдалося знайти), тим більше Безруков-Арданський вже суджений, тож «загримить» по повній. Це трохи заспокоїло батька, тим більше вникати в деталі слідчого розслідування не було коли - Роман перебував у тяжкому стані.

Понад тиждень провів юнак лише в реанімації. Потім - тривале лікування, дві операції в столичному інституті нейрохірургії з відновлення діяльності кінцівок. І ще й досі хлопець до кінця не відійшов від отриманих ран.

Із потерпілих

в обвинувачені

А що ж слідство? Спочатку у Дрогобицькому МВ міліції нібито все йшло нормально. Але раптом справу відкликали до Львова і передали старшому слідчому Цивінському. Отут батьки Романа та Юрія на власній шкурі відчули, що таке справжня підступність деяких пінкертонів. Прийнявши до свого провадження Цивінський перекваліфікував спочатку дії Безрукова-Арданського на ч.2 ст.15 та ч.1 ст.115 ККУ, за якими затриманому світило до 15 років ув'язнення.

Але 13 липня, коли батьків викликали ознайомитись з матеріалами справи, то у них очі на лоба полізли. Мало того, що слідчий, спираючись лише на брехню самого обвинуваченого та висновок експерта-психолога, перекваліфікував його дії вже на ст. 123 ККУ (умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання, що раптово виникло внаслідок протизаконного насильства або тяжкої образи з боку потерпілого), та ще й… порушив кримінальну справу проти «недорізаних» неповнолітніх за ч. 4 ст. 296 КК України (умисні хуліганські дії, вчинені групою осіб із застосуванням холодної зброї). На думку слідчого, це вони вдвох з одним ножем напали на своїх кривдників. А один з «підрізаних» потерпілих (Смаркутський) взагалі виявився в цій кримінальній справі «свідком», а не потерпілим, бо йому, бачте, було завдано лише легких тілесних ушкоджень, через що він ВПРАВІ (!?) звертатись до суду із скаргою в порядку приватного звинувачення й самому підтримувати обвинувачення проти його кривдників. Обурення у батьків не було меж, але досвідчений адвокат потягнув їх на вулицю, шепнувши, що краще піти, бо дітей у «наших ментів» можуть тут же кинути за грати.

Переглянувши матеріали справи, батьки просто місця собі не знаходили. Мало того, що Безруков-Арданський ледь не відправив їхніх дітей на той світ, та ще й тепер із них зробили злочинців. За оновленим обвинуваченням затриманому максимум могли дати до 2 років ув'язнення (й скоріш за все - штраф), а неповнолітніх потерпілих Цивінський «нагородив» обвинуваченням, яке може забезпечити їм строк перебування за ґратами від 3 до 7 років. З'ясувалося, що старший слідчий ставку зробив лише на свідчення Безрукова-Арданського та на висновок експерта-психолога, який засвідчив, що під час бійки у затриманого могла виникнути неадекватність поведінки від несподіванки та образи… Комісійні висновки двох різних груп експертів-психіатрів, що Безруков-Арданський цілком усвідомлював свої дії і є осудним, слідчий відкинув. І тепер за матеріалами справи виходило, що нібито Роман прийшов на зустріч із компанією з ножем, спровокував бійку, і що Безруков-Арданський, захищаючись (!?), вирвав холодну зброю і почав гамселити (!!!) нею нападника. Словом, невинне ягня (з двома судимостями) й не зовсім тверезе (або ж - п'яне, як чіп!) яке, захищаючись, випадково і ненавмисне «підрізало» двох юнаків.

Притягнутість за вуха ТАКОГО обвинувачення (для залякування потерпілих та їх батьків?) було видно неозброєним оком, бо жодних об'єктивних доказів провини неповнолітніх слідством не здобуто. Жодний зі свідків не підтверджує, що розпочали бійку Роман або Юрій. І тим паче, ніхто з них не бачив в руках у неповнолітніх ножа. Лише - Безруков-Арданський! Найнадійніший для Цивінського (та прокурорів?) «свідок», який вже 9-й місяць париться в СІЗО.

Кругова порука

Але, як відомо, найкращий захист - це напад. Тепер вже потерпілим та їх батькам не до того, аби сподіватися на справедливе покарання нападника (коли на місце другого «бійця» слідство через 2,5 місяця прилаштувало «свідком» знайомого «різуна», хоча на місці події був інший!). Тепер вже батьки сушать голову над тим, як відстояти своїх дітей від абсурдного обвинувачення, яке може скалічити долі юнакам.

Однак усі їхні скарги до МВС і Генпрокуратури поки що не дали результату - ті махають у бік судду, мовляв, він у нас найсправедливіший і найгуманніший, тож - розбереться. Але справжню справедливість нашої Феміди продемонструвала суддя Галицького райсуду М. Олексієнко. Вона взагалі не знайшла підстав для касування абсурдних постанов про порушення кримінальної справи проти неповнолітніх Калямона і Смаркутського. Підстава - лише позиції прокурора та слідчого. Відсутність скаржників та їхнього адвоката на засіданні (при наявності клопотання, в якому суддю просили відкласти слухання справи у зв'язку з перебуванням Романа в лікарні) суддю не зупинило.

Зрозуміло, що Апеляційний суд Львівської області змушений був скасувати таку ухвалу судді Олексієнко і скерував справу на повторний розгляд. А тим часом розгляд штучно «опрацьованого» обвинувачення Безрукову-Арданському розпочнеться у Дрогобицькому міському суді 26 листопада.

Переконавшись, що розмови про безкрай, який чинять деякі правоохоронці, не безпідставні, батько Романа звернувся за захистом до народного депутата, Голови ПЗВ Юрія Кармазіна. Наразі він підготував депутатський запит на ім'я міністра внутрішніх справ, Генерального прокурора, у якому просить не лише провести кваліфіковану перевірку сфальсифікованих матеріалів досудового слідства (з вигаданими обвинуваченнями для потерпілих!), а ще й вирішити питання про доцільність перебування таких слідчих та прокурорів на займаних посадах.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua