Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Якої тривалості повинна бути відпустка в журналістів? 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
15.10.2010

Якої тривалості повинна бути відпустка в  журналістів? 40 дныв, але якщо...Журналіст має право на відпустку тривалістю 40 днів, за умови, що він щодня більш ніж чотири години працює на комп’ютері.

Журналісти мають право на щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів та санаторно-курортне лікування за рахунок власників (засновників, співзасновників) засобів масової інформації. Це встановлено частиною 3 статті 13 «Охорона праці» Розділу IV «Організація соціального захисту журналістів та особливості трудових відносин» Закону України «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів».

Слід також зазначити, що відповідно до частини 4 статті 2 цього Закону норми соціального захисту, застосовуються до всіх журналістів і, у межах, визначених його окремими статтями, прирівняних до них інших творчих працівників зазначених засобів масової інформації, і застосування цих норм не може бути обмежено щодо журналістів видань, які засновані в Україні міжнародними організаціями або за участю юридичних чи фізичних осіб інших держав, осіб без громадянства або, у яких понад 50 відсотків загального обсягу випуску становлять матеріали зарубіжних засобів масової інформації. Оскільки таке обмеження стосується лише користування визначеними цим Законом нормами державної підтримки, які передбачені в Розділі II «Основні напрями й форми державної підтримки засобів масової інформації».

Крім того, журналістам, як і всім працівникам, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах, більш ніж чотири години на день надається додаткова щорічна відпустка в кількості 4 календарних днів, незалежно від того, у яких виробництвах або цехах вони працюють, якщо ці професії й посади, спеціально не передбачені у відповідних розділах або підрозділах Списку виробництв, робіт, професій і посад, зайнятість працівників, в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими й важкими умовами праці та за особливий характер праці.  Про це свідчить пункт 58 розділу ХХІІ «Загальні професії за всіма галузями господарства» книги 6 вищезазначеного.

Додаткова відпустка надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, робіт, професій і посад. Для визначення характеру виконуваних робіт та часу зайнятості працівника в умовах особливого характеру праці слід керуватися посадовою інструкцією цих працівників.

Окремі нюанси потрібно враховувати й у випадку отримання відпусток за декілька років, особливо під час звільнення, у тому числі й при ліквідації редакції чи закінченні строку трудового договору (контракту).

Якщо Ви поділитеся цим електронним посиланням із своїми друзям та на своїх сторінках у Твітері, Фейсбуку, ЖЖ тощо, то всі, у тому числі й власники ЗМІ, будуть добре знати про ці права, і у власників ЗМІ ніколи не буде виникати бажання порушувати ці права журналістів. http://www.zakonoproekt.org.ua/якої-тривалості-повинна-бути-відпустка-в-журналістів.aspx

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua