Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Львівська обласна організація ПЗВ виграла ще один судовий позов. Тепер до очолюваної представником Української народної партії облТВК 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
05.11.2010

Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позовну заяву голови Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни Барнацького Павла Степановича до Львівської обласної виборчої комісії Львівської області щодо бездіяльності Львівської обласної виборчої комісії і відмову розглянути скаргу щодо незаконної реєстрації кандидатами в депутати Львівської обласної ради від Партії захисту пенсіонерів України осіб, які фіктивно вказали що вони є членами Партії захисників Вітчизни у Львівській області, а так само використанням цих фіктивних даних і при виготовленні інформаційних плакатів.

На всіх виборчих дільницях Львівської області у інформаційних списках кандидатів у депутати до Львівської обласної ради по багатомандатному виборчому округу від Львівської обласної організації Партії захисту пенсіонерів України у Львівській області кандидати Пегросян B.C., Пігович З.Я., Майкут М. Р. представлені не як члени Партії захисту пенсіонерів України у Львівській області, а як члени Партії захисників Вітчизни. Це не відповідає дійсності, оскільки такі особи не є і не були членами Партії захисників Вітчизни.

Львівська обласна виборча комісія не розглянула скаргу Партії захисників Вітчизни, чим порушила вимоги Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», що суттєво вплинуло на волевиявлення виборців та загальний результат виборів в частині кількості виборців, які проголосували за Партію захисників Вітчизни.

Так, одні виборці у своїх заявах, які надійшли до суду, стверджували, що проголосували за Партію захисників пенсіонерів України тільки на тій підставі, що в інформаційних плакатах було вказано, що кандидати в депутати є членами Партії захисників Вітчизни. Інші виборці у своїх заявах стверджували, що проголосували проти всіх кандидатів, оскільки не могли чітко зорієнтуватись від якої партії ідуть члени Партії захисників Вітчизни - чи від Партії захисту пенсіонерів України у Львівській області, чи від Партії захисних Вітчизни.

Заслухавши доводи сторін, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення сторін, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

31.10.2010 року, в день проведення голосування по виборах депутатів до місцевих рад1 та сільського, селищного, міського голови, до Львівської обласної виборчої комісії звернувся голова Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни Барнацький Павло Степанович зі скаргою на те, що кандидати в депутати до Львівської обласної ради по багатомандатному виборчому округу Петросян B.C.. Пігович З.Я., Майкут М. Р. представлені на усіх виборчих дільницях у списках кандидатів як члени Партії захисників Вітчизни, хоча такі не числяться у списках партії. У зв'язку з цим, виборці, які приходять на виборчі дільниці є дезорієнтованими, що порушує їх виборче право і в подальшому може вплинула на кінцевий результат виборів. До звернення долучені довідка про те. що Петросян B.C. Пігович З.Я., Майкут М. Р. не є членами Партії захисників Вітчизни, а також Акти №1 та №2 від 31.10.2010 року про виявлене порушення Закону України «Про вибори депутаті Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», складені офіційними спостерігачами від Партії захисників Вітчизни. Зі змісту акту вбачається, що кандидати в депутати від Партії захисту пенсіонерів України у Львівській області представлені в інформаційних матеріалах та території дільничних виборчих комісії №№11071 та 11072 територіального виборчого округу 12, як члени Партії захисників Вітчизни, при цьому, вони не включені до списку кандидатів від Партії захисників Вітчизни

Як вбачається з матеріалів справи, така скарга зареєстрована Львівською обласної виборчою комісією Львівської області 31.10.2010 року о 20 год.05 хв. за вхідним №1086.

Крім того, позивачем подані суду заяви виборців про те, що на виборчих дільницях, де вони голосували, на стендах, де розміщувалась інформація і списки членів Партії захисту пенсіонерів України у Львівській області включені кандидати депутати від Партії захисників Вітчизни, що не відповідає дійсності. У зв'язку з цим, виборі проголосували або проти всіх, або за Партію захисту пенсіонерів України у Львівські області, замість Партії захисників Вітчизни.

Як вбачається із відповіді голови Львівської обласної виборчої комісії Львівської області члена Української народної партії Щура М.В. №56 від 31.10.2010 року, територіальна виборча комісія виявила, ця скарга складена без дотримання вимог п.6 ст.87 Закону України «Про вибори депутат Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міські голів». Зокрема, суб'єкт звернення в тексті скарги не висуває чітко сформульованих вимог зазначенням суті рішення, тому скарга носить суто інформативний характер. У зв'язку з цим, керуючись ч.2 ст.88 Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів», скарга залишена без розгляду. Крім того, у відповіді на звернення зазначено, що вона буде розміщена на дошці оголошень Львівської обласної виборчої комісії.

Згідно вимог ч.7 ст.90 Закону №2487-VІ копія рішення виборчої комісії видається чи надсилається суб'єкту звернення, суб'єкту оскарження, заінтересованим особам, відповідній виборчій комісії не пізніше наступного дня з дня прийняття рішення, а у разі прийняття рішення напередодні, в день голосування або наступного дня - невідкладно.

Відповідно до ч.3 ст.49 Закону №2487-VI інформаційний плакат місцевої організації партії повинен містити виборчий список кандидатів у депутати із вказуванням прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності дати народження, посади (заняття), місця роботи та місця проживання, партійності і включеного до нього кандидата.

Суд встановив, що в інформаційних плакатах, які були розміщені на стінах у приміщеннях дільничних виборчих комісій, дійсно було внесено неправдиву інформацію щодо кандидатів в депутати до Львівської обласної ради по багатомандатному виборчому окрузі від Партії захисту пенсіонерів України, зокрема, зазначено, що кандидати в депутати Львівської обласної ради Петросян B.C., Пігович З.Я., Майкут М. Р. є членами Партії захисників Вітчизни. При цьому, згідно довідки Львівської обласної організації захисників Вітчизни від 31.10.2010 року, такі особи не є членами Партії захисників Вітчизни.

Також суд з'ясував, що Львівська облТВК неналежно виконала свої повноваження при розгляді скарги Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни, зокрема, з формальних підстав залишив її без розгляду, хоча у скарзі і доданих до неї документах були вказані очевидні порушення вимог Закону.

У судовому засіданні представником Львівської облТВК, зокрема визнано що на інформаційних плакатах, які були вивішені у приміщенні дільничних виборчих дійсно була надана сфальшована інформація щодо партійної приналежності депутатів від Партії захисту пенсіонерів України у Львівській області.

Визнано також, що територіальна виборча комісія не перевірила факти, викладені у скарзі Львівської обласної організації захисників Вітчизни, не вжила заходів щодо підтвердження або спростування зазначених у ній обставин, а отже проявила протиправну бездіяльність у розгляді скарги, чим фактично самоусунулась від виконання покладених на неї повноважень.

Суд встановив, що Львівською обласною виборчою комісією порушено визначену Законом №2487-VI процедуру повідомлення про прийняте, за результатами розгляду його звернення територіальною виборчою комісією не було повідомлено про прийняте за наслідками такого розгляду рішення, що суперечить вимозі Закону.

Оскільки територіальна виборча комісія проявила бездіяльність при розгляді скарги Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни, то суд вважає таку бездіяльність протиправною, а вимоги позивача обґрунтованими і постановляє:

1. Адміністративний позов Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни задовольнити повністю. Визнати протиправною бездіяльність щодо не розгляду скарги Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни від 31.10.2010 року.

2. Зобов’язати Львівську обласну виборчу комісію розглянути скаргу Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни від 31.10.2010 року та повідомити скаржника про результати розгляду скарги в порядку і спосіб, визначений Законом України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів №2487-VI від 10.07.2010 р.

Те, що юридична служба Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни, незважаючи на протидію місцевої влади змогла виграти судовий позов до виборчої комісії, свідчить про необхідність ще більшого захисту прав громадян, вважає голова Львівської обласної організації Партії захисників Вітчизни, Заслужений юрист України Павло Барнацький.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua