Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


19 років тому була заборонена Компартія України 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
20.11.2010

Президія Верховної Ради України спочатку Указами від 26 та 28 серпня 1991 року припинила діяльність КПУ, а потім, 30 серпня 1991, прийняла указ про повну заборону Компартії України.

Після заборони Компартії України частина колишніх її членів вступила до новоствореної Соціалістичної Партії України. Але окремі її члени заявили про намір відродити Компартію України, і вже влітку 1993 року порушили питання про реєстрацію відновленої Компартії України перед міністерством юстиції України, яке відмовилося реєструвати заборонену Компартію України.

19.6.1993 у Донецьку відбувся з'їзд Компартії України, що, вніс зміни до резолюції з’їзду та статуту Компартії України, поставивши питання про створення нової Компартії України. В жовтні 1993 року у Компартії України, яку очолив П.Симоненко було зареєстровано 46 тисяч членів.

Весною 1994 року, дякуючи діяльності влади, яка представляла собою колишніх комуністів, ряд кандидатів від Компартії України були обрані депутатами Верховної Ради України.

Вже 18 жовтня 1994 члени Компартії України поставили на сесії Верховної Ради питання про відміну постанови Президії Верховної Ради від 30.8.1991 про заборону КПУ, і шляхом фальсифікацій отримали 201 голос «за». Але ми спіймали їх за руку. Вдалося відмітити під час голосування хто з нардепів-комуністів голосував за інших осіб, і виявити цих людей в результатах поіменного голосування. Список я передав В.М.Чорноволу і керівникам депутатської груп «Реформи», заступником завідуючого секретаріату якої я був на той час. Фальсифікацію вдалося відмінити дякуючи і тому, що депутати виступили проти цього, і тому що до цього їх спонукала активно позиція громадськості.

У витягу із стенограмі дев'ятнадцятого засідання Верховної Ради України від 18 жовтня 1994 року видно, як це було тоді, і як повинно було б бути і 18 та 19 листопаду 2010 року, тобто 16 років по тому, якщо громадськість активно почне тиснути на депутатів, у тому числі і через суд.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua