Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Високопоставлені чиновники повинні оприлюднювати свої доходи 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
13.04.2010

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

01008, м. Київ, вул.. М.Грушевського, 5

Відповідно до ст.16 Закону України «Про статус народного депутата України» термін відповіді на депутатське звернення – 10 днів Відповідно до ст.351 Кримінального кодексу України передбачено відповідальність за невиконання законних вимог народного депутата України

При відповіді просимо посилатися на наш вихідний номер

 Вих. № 72964 13.04.2010

Президенту України

Януковичу В.Ф.

Стосовно необхідності дотримання вимог законодавства України щодо оприлюднення відомостей про доходи

Шановний пане Президенте!

Відповідно до статті 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією», відомості про доходи, цінні папери, нерухоме та цінне рухоме майно і вклади в банках посадових осіб, зазначених у частині першій статті 9 Закону України «Про державну службу», та членів їх сімей, підлягають щорічній публікації в офіційних виданнях державних органів України.

У першій частині статті 9 Закону України «Про державну службу» зазначені такі особи: Президента України, Голови Верховної Ради України та його заступників, голів постійних комісій Верховної Ради України та їх заступників, народних депутатів України, Прем’єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України, Голови та членів Конституційного Суду України, Голови та суддів Верховного Суду України, Голови та суддів вищого спеціалізованого суду України, Генерального прокурора України та його заступників.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про боротьбу з корупцією» порушення особою, що уповноважена на виконання функцій держави, вимог щодо декларування доходів (неподання або подання неповних чи неправдивих відомостей про доходи та зобов'язання фінансового характеру) тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також є підставою для відмови в призначенні на посаду та для позбавлення права балотуватись у депутати або на виборні посади в державні органи. Неподання або невчасне подання державним службовцем або іншою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, відомостей про відкриття валютного рахунку в іноземному банку тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

І хоча я, як і всі інші народні депутати України, щорічно направляю до апарату Верховної Ради України свою декларацію, але жодного разу апарат Верховної Ради України не забезпечував їхнє оприлюднення в офіційному виданні Верховної Ради України – газеті «Голос України». У той же час саме така практика вже багато років існує в парламентах більшості країн світу, що сприяє боротьбі з корупцією не на словах, а на ділі.

Я звертаюся до Вас із проханням надати мені інформацію щодо:

1. Вашої позиції, як Глави Держави і громадянина України, щодо необхідності виконання вимог статті 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією» та значення в реальній боротьбі з корупцією інституту оприлюднення декларацій державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованого на попередження корупції, доцільності покладання цього обов’язку на таких осіб незалежно від рівня, та необхідності оприлюднення декларацій тих посадових осіб, які не були надруковані у встановлені терміни?

1. Коли планується публікація в офіційних виданнях декларацій про доходи осіб, зазначених у частині першій статті 9 Закону України «Про державну службу»?

2. З якої причини вже передані декларації осіб, зазначених у частині першій статті 9 Закону України «Про державну службу», до цього часу не були надруковані, як того вимагає закон, раніше, і коли вони будуть надруковані в цьому році?

3. Чи всі особи, зазначені в частині першій статті 9 Закону України «Про державну службу» своєчасно протягом часу дії цього Закону України надавали декларації про свої доходи до відповідних підрозділів державного апарату і, з вини яких посадових осіб цього апарату не було забезпечено своєчасне направлення цих декларацій для публікації в офіційних виданнях відповідних виданнях державних органів України?

4. Коли, в офіційних виданнях державних органів України –будуть оприлюднені декларації всіх осіб, зазначених у частині першій статті 9 Закону України «Про державну службу», які не були надруковані там у встановлені Законом терміни?

З метою економії паперу, було б доцільно визнати офіційні веб-сайти Верховної Ради України офіційними виданнями для щорічного оприлюднення там, відповідно до вимог статті 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією», відомостей про доходи, цінні папери, нерухоме та цінне рухоме майно і вклади в банках посадових осіб, зазначених у частині першій статті 9 Закону України «Про державну службу», та членів їх сімей. Аналогічний досвід оприлюднення на веб-сайтах декларацій є в Польщі, Угорщині, Бельгії тощо.

Сподіваюся, що Ви, як Президент України, станете першою посадовою особою, що дасть доручення про оприлюднення на офіційному веб-сайті Президента України інформації, яка передбачена статтею 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією» і ти самим покаже особистий приклад виконання Закону, і початок, не на словах, а на ділі, задекларовану Вами боротьбу з корупцією в Україні та інформування про це суспільство.

Я впевнений, що Ваш приклад з оприлюдненням на офіційному веб-сайті Президента України відомостей про доходи, цінні папери, нерухоме та цінне рухоме майно і вклади в банках Вас і членів Вашої родини за 2009 рік, не дасть можливості відмовлятися від оприлюднення таких самих відомостей іншим посадовим особам, зазначеним у частині першій статті 9 Закону України «Про державну службу». Тим більше, що Ваша декларація, на відміну від їхніх, регулярно оприлюднювалася і раніше.

З повагою,

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua