Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Арбузов ввів телефонні лінії довіри щодо продажу-купівля валюти 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
05.10.2011

Голова Національного банку України України Сергій Арбузов в черговий раз роз’яснив порядок проведення готівкових валютно-обмінних операцій та запровадив телефонну лінію довіри, зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UA із посиланням на інформацію Національного банку України щодо брифінгу на тему «Порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України»Національний банк України в черговий раз роз’яснив порядок проведення готівкових валютно-обмінних операцій та запровадив телефонну лінію довіри, зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UA із посиланням на інформацію Національного банку України щодо брифінгу на тему «Порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України».

Головною темою брифінгу стало роз’яснення порядку проведення готівкових валютно-обмінних операцій відповідно до Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», який діє з 1993 року і передбачає механізм обов’язкової перевірки резидентності клієнтів, які здійснюють валютно-обмінну операцію.

Директор Генерального департаменту грошово-кредитної політики Олена Щербакова зазначила, що введення в дію постанови Правління Національного банку України від 11.08.2011 № 278 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України», що набрала чинності з 23 вересня 2011 року, лише вдосконалює порядок проведення готівкових валютно-обмінних операцій.

«Регламентація здійснення валютно-обмінних операцій має на меті детінізацію економіки та спрямована насамперед на захист населення України. Національний банк України завжди і за будь-яких умов ставить на перше місце захист інтересів населення України» – зазначила вона.

Під час проведення валютно-обмінної операції запроваджується норма проведення процедури ідентифікації фізичної особи, яка здійснює операцію з готівкою до 50 000 гривень, щодо визначення її резидентності. Зазначена операція має здійснюватися після пред’явлення документа, який посвідчує особу. Мається на увазі документ, що може засвідчити резидентність особи, наприклад, паспорт громадянина України чи закордонний паспорт.

Обмін валюти здійснюється з обов’язковим оформленням квитанцій за встановленою формою, в якій зазначається резидентність клієнта, його прізвище, ім’я та по батькові. Працівники пункту обміну валюти зобов’язані вести реєстри для обліку операцій з купівлі-продажу іноземної валюти. Крім того, касир під час проведення валютно-обмінної операції на будь-яку суму до 50 000 гривень має зробити ксерокопію документа, що посвідчує особу та засвідчує її резидентність (достатньо першої сторінки паспорта громадянина України), і зберігати її в первинних документах дня. .

З метою мінімізації ризиків, пов’язаних з операціями з готівкою на суму від 50 000 до 150 000 гривень, здійснюється повна ідентифікація фізичної особи відповідно до законодавства України про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом (тобто з’ясовується прізвище, ім’я та по батькові, дата народження, серія і номер паспорта, дата видачі та орган, що його видав, місце проживання або місце перебування фізичної особи, ідентифікаційний номер згідно з Державним реєстром фізичних осіб – платників податків та інших обов’язкових платежів).

Надія Пасенова, директор Департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій, наголосила, що відповідно до статей 60 і 62 Закону України «Про банки і банківську діяльність» інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку під час обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам у разі надання послуг банку, є банківською таємницею, має обмежений доступ і може бути розкрита третім особам тільки в законодавчо встановленому порядку (наприклад, за рішенням суду).

Директор Департаменту також повідомила, що фізичній особі-нерезиденту, яка здійснює обмін іноземної валюти, касир надає довідку за встановленою формою, яка є бланком суворої звітності та виписується в двох примірниках. Перший примірник надається фізичній особі-нерезиденту як довідка про обмін валюти, а другий – залишається в документах дня. У разі невикористання чи неповного використання гривень, які одержані під час обміну іноземної валюти, фізична особа-нерезидент має право провести зворотний обмін з наданням першого примірника довідки про обмін іноземної валюти. Сума зворотного обміну не може перевищувати розмір суми, яка зазначена в довідці. Перший примірник такої довідки залишається в установі, яка здійснила зворотний обмін.

Крім того, вона звернула увагу присутніх на той факт, що згідно зі статтею 73 Закону України «Про банки і банківську діяльність» відповідальність за порушення порядку організації та здійснення валютно-обмінних операцій на території України несуть юридичні особи – банківські установи та небанківські фінансові установи, що мають генеральну ліцензію Національного банку України. «До фізичних осіб – резидентів чи нерезидентів Національний банк України не застосовує і не застосовуватиме ніяких санкцій взагалі» – наголосила вона.

Для отримання роз'яснень громадянам щодо здійснення валютно-обмінних операцій Національний банку України відкрив телефонні лінії довіри за номерами (044) 253-22-42 та (044) 230-18-63.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2019 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua