Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Чому лише нардеп так легко виграв у слідчого 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
17.04.2018

Хоча, як на мене, то було б краще, якби в КПК процедури внесення заяв і оскарження бездіяльності службових осіб органу досудового розслідування та процесуальних керівників і їхньої відповідальності за бездіяльність і порушення були прописані точніше. Бо вони бояться проводити розслідування без внесення відомостей до ЄРДР - є стаття. А за не внесення - статті немає. Можна порушувати. Хоча можна йти через ст.382, коли порушення судового рішення, але адвокати майже не використовують цю статтю. Для початку допомогло і  узагальнення апеляції чи ВС,  щоб можна було б просто видавати тут стандартну ухвалу, а не робити великим текст та ще й за 2 засідання.  Є підтвердження територіальної юрисдикції - СБУ і суд в одному районі. Є заява Купрія і доказ надходження до СБУ, відсутність доказу від СБУ про вручення Купрію витягу з ЄРДР за ст.ст. 60 та 214 КПК. Суд на 5 хвилин, і дійсно протгом 72 годин з часу звернення. а не через півроку. . Тоді б зекономили час суддів. А невідворотність покаранння примусила слідчих і прокурорів не примушувати Куапріія і сотні тисяч інших іти до суду із скаргами на порушення в розд. ІІІ КПК.    По Україні за статистикою ДСАУ - це сотні тисяч скарг. Бо та менш ніж половинчаста правка до ст.60 КПКУ, що була внесена до КПК Володимиром Гройсманом за ініціативою бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, не вирішує проблему по суті. І лише показала  безсистемний підхід депутатів ВР до змін до КПК.Добре, що народний депутат України Віталій Купрій читає, що пише Олександр Дубинський, і звернувся до СБУ. Хоча, як на мене, тут, через Валерію Гонтареву, підслідність може бути і НАБУ.

Але то так, мистецька ремарка. Питання в іншому.

Купрій народний депутат України, і до того ж,  заступник голови Комітету  з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності. А це комітет, який є головним під час розгляду внесення змін до КПК.

А саме через низький рівень прописування процедур в КПК Купрій і попав до суду.

І відразу ж зміг отримати задоволення своєї скарги, бо народний депутат. Сама ухвала унікальна ще в тому, що, відповідно до статистики ЄДРСР, в той самий день мати ще 1 засідання того ж суду, на якому отримати і повний текст ухвали, не вдавалося простим смертним майже ніколи :) .

Хоча, як на мене, то було б краще, якби в КПК процедури внесення заяв і оскарження бездіяльності службових осіб органу досудового розслідування та процесуальних керівників і їхньої відповідальності за бездіяльність і порушення були прописані точніше. Бо вони бояться проводити розслідування без внесення відомостей до ЄРДР - є стаття. А за не внесення - статті немає. Можна порушувати. Хоча можна йти через ст.382, коли порушення судового рішення, але адвокати майже не використовують цю статтю. Для початку допомогло і  узагальнення апеляції чи ВС,  щоб можна було б просто видавати тут стандартну ухвалу, а не робити великим текст та ще й за 2 засідання.

Є підтвердження територіальної юрисдикції - СБУ і суд в одному районі. Є заява Купрія і доказ надходження до СБУ, відсутність доказу від СБУ про вручення Купрію витягу з ЄРДР за ст.ст. 60 та 214 КПК. Суд на 5 хвилин, і дійсно протгом 72 годин з часу звернення. а не через півроку. . Тоді б зекономили час суддів. А невідворотність покаранння примусила слідчих і прокурорів не примушувати Куапріія і сотні тисяч інших іти до суду із скаргами на порушення в розд. ІІІ КПК. 

По Україні за статистикою ДСАУ - це сотні тисяч скарг. 

І далі. А де копія  супровідного клопотання Купрія до голови СБУ Грицака та начальника ГСУ СБУ Остафійчука про передачу їм сьогодні ж (від суду до СБУ 20 хвилин на авто)  ще скороченого тексту цієї ухвали, щоб через 24 години - була його заява до ГПУ стосовно внесення до ЄРДР відомостей про злочин співробітників СБУ - невиконання судового рішення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.382 КПКУ?

Ну якщо ще ГПУ не забезпечить внесення і не призначення терміново процкера, то і до Генеральної інспекції ГПУ та Кваліфікаційної дисциплінарної комісії прокурорів? Звісно що "чесна" КДКП спробує відразу ж "відмазати" "свого прокурора" відповідальності, і це обійдеться прокурору "безкоштовно, тобто даром", як казав великий Вінні-Пух. Але регулярні його порушення призведуть до значної девальвації. І колись вже КДКП надоїсть "відмазувати" колегу. Або елементарно запрацюють ринкові механізми (там вони завжди є) - не вистачить мотивацій і витрати на вирішення питання із КДКП про "відмазку" перевищать витрати на чесне виконання Закону.

Та й направлення до ДБР копій ухвал суду про скасування постанов слідчого та прокурора, для врахування при  прийнятті рішення стосовно його зарахування до ДБР, чи підвищення в самій ГПУ  чи його нинішньому органі досудового розслідування (ОДР) - це суттєвий важіль для дружини  чи чоловіка про причини суттєвого зменшення офіційної суми доходу.

От тоді вони почнуть працювати вже сьогодні . Інакше ж такі вони ці фігуранти з ГПУ та ОДР.

І тут ще запитання. А як же Купрій хоче контролювати, щоб слідчі і процкери не "злили" розслідування за його відомостями?

Бо за КПК, за парламентський контроль за якістю якого, як я вже зазначив, відповідає заступник голови комітету ВР В.Купрій, він лише заявник, і права його "ніхто і ніяк".

Навіть якщо він докаже. що дії осіб із ЄРДР нанесли йому шкоду, як громадянину України, і він буде визнаний потерпілим. Слідчому зараз буде легше йому в стандартному варіанті відмовить ознайомитися із матеріалами провадження, проведенні процесуальних та інших слідчих дій,   ніж виконати Закон.

А було б краще, якщо Купрій діяв не лише  як читач журналіста Олександра Дубинського, а як народний депутат України, якому платять гроші саме за законопроектну роботу. Щоб він, як і інший народний депутат України Ігор Луценко, що часто ініціює із відомим адвокатом Євгенією Закревською звернення до ГПУ по ст.214, і які мають як народні депутати України право законодавчої ініціативи, внесли за власним досвідом зміни до 36-40,55-56, 60,93,214,220-221, 303-309 КПК України, по типу цієї правки http://www.zakonoproekt.org.ua/zakon.aspx?mid=151&iid=21824 , щоб були більш чіткі процедури. І слідчі і прокурори не мали змогу безкарно порушувати КПК.

Бо саме через неякісну роботу нардепів, які не відслідковують ці проріхи і лакуни в законах. В даному випадку в КПК І не вносять своєчасні поправки. Хоча не вони іноді мають такі проблеми під час досудового розслідування, завантажуючи і і так звантажені суди..

За статистикою ДСАУ проблеми під час досудового розслідування мають сотні тисяч українців.

Бо та менш ніж половинчаста правка до ст.60 КПКУ, що була внесена до КПК Володимиром Гройсманом за ініціативою бізнес-омбудсмена Альгірдаса Шемети, не вирішує проблему по суті. І лише показала  безсистемний підхід депутатів ВР до змін до КПК.

І було б непогано, щоб народний депутат згадав. що в нього є ЕЦП, і він звертався до правоохоронців із допомогою цього ЕЦП. А звичайний громадянин із ЕЦП, що безкоштовно отримав в ДФСУ..

Костенко Євген Георгійович, шеф-редактор сайту www.zakonoproekt.org.ua

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Також на тему: Спецслужби

24.01.2018 17:59 Як читати код ЄРДР

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua