Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Депутат зі списку БЮТ вирішив заборонити оприлюднення декларацій суддів (оновлено) 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
08.05.2012

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і вилучити обов’язок судді подавати щорічно не пізніше 1 травня до Державної судової адміністрації України для оприлюднення на офіційному веб-сайті судової влади, ведення якого забезпечує Державна судова адміністрація України, копію декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації), поданої до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою. Ігор Зварич був би цьому лише радий.www.Zakonoproekt.Org.UAОбраний по багатомандатному загальнодержавному округу від партійного списку «Блок Юлії Тимошенко» – Виборчий блок політичних партій «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Українська соціал-демократична партія , партія «Реформи і порядок» (порядковий номер у списку 169) народний депутат України Володимир Пилипович Пилипенко вніс проект Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (щодо вдосконалення порядку оприлюднення податкової декларації судді)», зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UA з посиланням на текст законопроекту в пояснювальну записку народного депутата, яку він додав до цього законопроекту.

В пояснювальній записці В.Пилипенко обґрунтовує необхідність прийняття проекту тим, що: «Положення статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» зобов’язують суддів загальної юрисдикції надавати щорічно до 1 травня до Державної судової адміністрації України для оприлюднення на офіційному веб-сайті судової влади копію декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації), поданої до органу державної податкової служби.

Відповідно до статті 83 вказаного Закону неподання, несвоєчасне подання та зазначення у вказаній декларації завідомо неправдивих відомостей є підставою для дисциплінарної відповідальності судді.

Збереження такого порядку подання та оприлюднення податкової декларації судді може мати наслідком порушення принципу незалежності суддів, гарантованого частиною першою статті 126 Конституції України. Оскільки, виходячи з положень частини п’ятої статті 54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», податкова декларація, що подається суддею, повинна містити, у тому числі, відомості про нерухоме майно судді та членів його сім’ї, а також осіб, з якими він спільно проживає або пов’язаний спільним побутом.

З огляду на викладене, виникає необхідність у вдосконаленні порядку оприлюднення податкової декларації.

Метою прийняття проекту є вдосконалення порядку оприлюднення податкової декларації судді.».

Проектом пропонується внести зміни до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і вилучити обов’язок судді подавати щорічно не пізніше 1 травня до Державної судової адміністрації України для оприлюднення на офіційному веб-сайті судової влади, ведення якого забезпечує Державна судова адміністрація України, копію декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації), поданої до органу державної податкової служби за своєю податковою адресою.

Запропонована відміна вказування суддею у своїй декларації щодо видатків, якщо разові видатки перевищують розмір його місячного заробітку, а також, вказування зазначених відомостей і стосовно членів його сім'ї та осіб, з якими він спільно проживає або пов'язаний спільним побутом, на думку депутата сприятиме незалежності суддів.

Він інформує, що: «Положення законопроекту також узгоджуються з концепцією фінансового контролю, запропонованою Президентом України у проекті Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (реєстр.№7487), який наразі готується профільним комітетом до повторного другого читання. Так, проектом пропонується встановити, що судді подають відомості, визначені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», за місцем роботи. При цьому, Голова та судді Верховного Суду України, голови та судді вищих спеціалізованих судів України також подають зазначені відомості до Державної судової адміністрації України у десятиденний строк з дня їх подання за місцем роботи для офіційного оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади.

В якості гарантії незалежності суддів проектом також передбачено, що не підлягають оприлюдненню відомості про: місце проживання судді, місце знаходження нерухомого майна, а також прізвище, ім’я, по-батькові членів його сім’ї.».

Надаючи фінансово-економічне обґрунтування проекту закону депутат вважає, що реалізація проекту не впливатиме на видаткову та/або доходну частину державного чи місцевих бюджетів і прогнозує, що прийняття проекту дозволить вдосконалити порядок оприлюднення податковфої декларації судді, що матиме наслідком підвищення рівня незалежності суддів.

Хоча, якщо згадати історію з суддею І.Зваричем, то якби така інформація оприлюднювалася, то можливо ситуація з цим суддею і не виникла б.

Як стало відомо сайту www.zakonoproekt.org.ua, із посиланням на джерело у Верховній Раді України, голова Комітету з питань правосуддя С.Ківалов вніс проект постанови про підтримку проекту В.Пилипенка.

Але слід зазначити. що після такої довгої критики проект було відкликано 19.10.2011 р.

А вже 24.04.2012 року ця ідея була реалізована у поправці 8 до проекту Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законів України щодо впорядкування податкового декларування" №10281 від 28.03.2012 http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?pf3511=42998

Порівняльна таблиця до другого читання 23.04.2012

http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc34?id=&pf3511=42998&pf35401=221029.

Євген Костенко, шеф-редактор сайту "Zakonoproekt.Org.UA", президент Українського аналітичного центру

 

Yevhen Kostenko на Google+

Євген Костенко (Yevhen Kostenko) на Facebook 

Євген Костенко на Twitter

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua