Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Депутати вирішили інформувати громадян про відсутність пшениці в продуктах 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
19.09.2011

Комітет  Верховної Ради України з питань охорони  здоров‘я  на своєму засіданні 14 вересня 2011 року розглянув  проект Закону про внесення змін до статті 38 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» щодо інформування громадян про відсутність глютену у харчових продуктах (реєстр. № 8493), поданий народними депутатами України Пєрєдєрієм В.Г., Бахтеєвою Т.Д., Горіною І.А., Радковським О.В. , зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UAПарламенту пропонують прийняти за основу проект щодо інформування громадян про відсутність глютену у харчових продуктах №8493/П зареєстровано 19.09.2011, зазначається на сайті www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на джерело у Верховній Раді України.

Проект внесла народний депутат Бахтеєва Т.Д.

Головним комітетом визначено Комітет з питань охорони здоров'я.

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я на своєму засіданні 14 вересня 2011 року розглянув проект Закону про внесення змін до статті 38 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» щодо інформування громадян про відсутність глютену у харчових продуктах (реєстр. № 8493), поданий народними депутатами України Пєрєдєрієм В.Г., Бахтеєвою Т.Д., Горіною І.А., Радковським О.В. , зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UA з посиланням на джерело у Верховній Раді України.

На думку членів Комітетк Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я «Основною метою законопроекту є попередження розвитку загострень та життєво небезпечних ускладнень у хворих на целіакію – одного із найбільш поширених генетичних захворювань, зумовленим непереносимістю пшеничної клейковини (глютену). Єдиним ефективним методом лікування целіакії сьогодні є безглютенова дієта – тобто повне виключення з раціону усіх продуктів, що містять глютен. Однак. незважаючи на широкий асортимент харчових продуктів, представлених на ринку України, у тому числі продуктів спеціального дієтичного призначення, переважна більшість з них не містить у маркуванні інформації, необхідної для цієї категорії населення, через відсутність у законодавстві України вимог щодо необхідності інформування населення про наявність чи відсутність глютену у складі харчових продуктів.

Авторами законодавчої ініціативи пропонується вирішити цю проблему шляхом внесення відповідних змін до статті 38 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», що містить вимоги до етикетування харчових продуктів.

Запропонована авторами законопроекту норма щодо інформування споживача про відсутність глютену у харчовому продукті, а також пороговий рівень маркування цих продуктів, у цілому відповідають міжнародним вимогам.

Так, Регламентом Комісії ЄС 41/2009 від 20.01.2009 р. «Про склад та маркування продовольства, що застосовується у харчуванні людей, які не переносять клейковину» (Норми цього регламенту планується ввести в дію з 1 січня 2012 року), для маркування продуктів харчування, призначених для людей, які не переносять клейковину, застосовується два види написів:

«з низьким вмістом глютену» («very low gluten») у разі вмісту клейковини у продукті до 100 мг/кг;

«не містить глютену» («gluten-free») у разі вмісту клейковини у продукті до 20 мг/кг.

Однак, згідно з правилами, встановленими цим Регламентом, наявність таких написів вимагається лише на окремих продуктах, група яких визначена спеціальним терміном «Продукти харчування для людей які не переносять клейковину».

З огляду на те, що у Законі України «Про безпечність та якість харчових продуктів» такий термін відсутній, запропонована авторами законопроекту форма надання інформації населенню призведе до необхідності маркування написом «не містить глютену» усіх без виключення харчових продуктів, в той час як глютен міститься лише у певних їх видах.

Підтримуючи в цілому дану законодавчу ініціативу, Комітет вважає за доцільне відображати на етикетці харчового продукту інформацію не про відсутність глютену, а про його наявність. Зазначену пропозицію підтримує й Головне науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України.

Крім того, з метою забезпечення повноти правового врегулювання проблеми, на вирішення якої спрямовано даний законопроект, необхідно внести відповідні зміни й до статті 15 Закону України «Про захист прав споживачів», доповнивши її положеннями щодо необхідності інформування споживачів про наявність глютену у харчовому продукті.

Необхідно також зауважити, що у квітні 2008 року Верховна Рада України ухвалила Закон України «Про ратифікацію Протоколу про вступ України до Світової організації торгівлі» (від 10.04.2008 р. № 250-VI). Протокол про вступ до СОТ є міжнародним договором України і частиною національного законодавства (стаття 9 Конституції України, стаття 19 Закону України “Про міжнародні договори України”). Відповідно до вимог цього міжнародного договору Україна приєднується до Угоди про заснування СОТ зі всіма додатками, одним із яких є Угода про Санітарні та Фітосанітарні заходи (СФС).

Пунктом 2 Додатку В Угоди СОТ СФС встановлено, що: «Окрім випадків надзвичайних обставин, Члени СОТ повинні забезпечити розумний інтервал між публікацією санітарного чи фітосанітарного нормативного акта та набрання ним чинності з тим, щоб надати можливість виробникам у країнах експортуючих Членів СОТ і, зокрема, у країнах-Членах, що розвиваються, пристосувати свої товари або способи виробництва до вимог імпортуючого Члена СОТ».

Згідно п. 3.2 рішення Конференції Міністрів від 20 листопада 2001 стосовно певних застережень та питань імплементації угод СОТ розумним інтервалом між публікацією санітарних та фітосанітарних заходів і набрання ними чинності є строк не менше шести місяців. Конференції Міністрів країн-членів СОТ надано право такого тлумачення норм угод СОТ пунктом 2 статті IX Угоди про заснування Світової організації торгівлі.

З огляду на викладене, у разі прийняття цього закону він може набувати чинності не раніше ніж 180 днів з дня опублікування.

Враховуючи викладене, Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу проект Закону про внесення змін до статті 38 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів» щодо інформування громадян про відсутність глютену у харчових продуктах (реєстр. № 8493), поданий народними депутатами України Пєрєдєрієм В.Г., Бахтеєвою Т.Д., Горіною І.А., Радковським О.В. з урахуванням наданих пропозицій та зауважень.».

Співдоповідачем на пленарному засіданні Верховної Ради України щодо проекту пропонується визначити –Голову Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров‘я, народного депутата України Бахтеєву Тетяну Дмитрівну.

Текст законопроекту Проект Постанови 19.09.2011

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua