Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Депутати можуть скасувати депутатську недоторканність вже на найближчому засіданні ВР... якщо захочуть чи будуть примушені людьми 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
24.02.2014

Багаторічні обіцянки народних депутатів України про скасування депутатської недоторканності можуть бути виконані на найближчому засіданні Верховною Радою, але лише тоді, коли самі захочуть чи будуть примушені людьми.Багаторічні обіцянки народних депутатів України про скасування депутатської недоторканності можуть бути виконані на найближчому засіданні Верховною Радою, але лише тоді, коли самі захочуть чи будуть примушені людьми.

Проект Закону про внесення змін до Конституції України щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб було внесено до ВР ще 03.10.2008 року народними депутатами України В.Ф.Януоквичем та О.В.Лавриновичем.

20 жовтня 2009 року законопроект направлено до Конституційного Суду України для отримання висновку щодо його відповідності вимогам статей 157 і 158 Основного Закону України.

1 квітня 2010 року Конституційний Суд України ухвалив Висновок у справі за зверненням Верховної Ради України, згідно з яким низка положень законопроекту визнані такими, що не відповідає вимогам Основного Закону України.

З метою забезпечення реалізації вимог статті 159 Конституції України та завершення конституційної процедури розгляду законопроекту Верховна Рада України 24 травня 2012 року визначила процедуру доопрацювання законопроекту. Комітетом з питань правової політики доопрацьовано законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб) з урахуванням Висновку Конституційного Суду України від 1 квітня 2010 року.

5 липня 2012 року Верховною Радою України доопрацьований Комітетом законопроект надіслано до Конституційного Суду України для одержання висновку щодо відповідності його вимогам статей 157 і 158 Конституції України.

Згідно з Висновком Конституційного Суду України від 27 серпня 2012 року законопроект визнано таким, що відповідає вимогам Основного Закону України.

Відповідно до частини другої статті 149 Регламенту Верховної Ради України питання про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції  України не може розглядатися Верховною Радою України на останній сесії строку її повноважень. Питання про попереднє схвалення та подальший розгляд такого законопроекту включається до порядку денного першої сесії новообраної Верховної Ради без голосування.

Згідно з частиною п’ятою статті 149 Регламенту Верховної Ради України Верховна Рада може розглянути питання і прийняти рішення про попереднє схвалення законопроекту за умови, що такий законопроект за висновком Конституційного Суду України відповідає вимогам статей 157, 158 Конституції України і щодо його положень Конституційний Суд України не висловив застережень.

Комітет Верховної Ради України з питань правової політики, що є головним для розгляду цього проекту рекомендував Верховній Раді України попередньо схвалити цей законопроект про внесення змін до Конституції України щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб (реєстр. № 0976).

------------

 

Проект

Надіслано до Конституційного Суду України

5 липня 2012 року

З А К О Н    У К Р А Ї Н И

Про внесення змін до Конституції України

щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :

1. Внести до Конституції України (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 30, ст. 141) такі зміни:
1) у статті 80:
частину першу виключити;
частину третю викласти у такій редакції:
«Народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради України затриманий чи заарештований до набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього»;
2) у частині третій статті 105 слова «якщо тільки Президент України не був усунений з поста в порядку імпічменту» виключити.
2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

Голова Верховної Ради

України 

---------

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України "Про внесення змін до Конституції України"

(щодо гарантії недоторканності для окремих посадових осіб)

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта.

Конституцією України встановлено гарантію недоторканності для окремих посадових осіб (народних депутатів України, Президента України). При цьому Конституція України по різному встановлює обсяг недоторканності для народних депутатів України та Президента України.

Недоторканність передбачає особливий порядок притягнення до відповідальності - лише за згодою Верховної Ради України. ЇЇ мета -убезпечити посадових осіб від незаконного втручання в їх діяльність.

2.           Мета і завдання прийняття законопроекту.

Законопроект розроблено з метою вдосконалення правового регулювання статусу народних депутатів України та Президента України, оскільки недоторканність як елемент статусу є конституційною гарантією безперешкодного та ефективного здійснення повноважень.

3.           Загальна характеристика і основні положення проекту.

              Проектом пропонується внести зміни до статей 80, 105 та 108 Конституції України.

4.           Фінансово-економічне обґрунтування.

Реалізація даного законопроекту не потребує фінансових витрат з Державного бюджету України.

5.           Стан нормативно-правової бази.

Питання регулюється Конституцією України та Законом України "Про статус народного депутата України".

Прийняття проекту потребує внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата".

6.           Прогноз соціально-економічних та інших наслідків.
Прийняття запропонованих змін надасть можливість чітко врегулювати

статус народних депутатів України, Президента України, а також унеможливить використання недоторканності для уникнення відповідальності за порушення закону.

Народні депутати України   В.Ф. Янукович

                                                        О.В. Лавринович

та інші 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua