Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Депутати розглянули проект щодо вилучення органів з трупів без згоди рідних покійного 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
09.12.2010

Проект Закону України №5197 щодо вилучення органів з трупів без згоди рідних покійного, його автор - народний депутат України від БЮТ Сорочинська-Кириленко Р.М. був внесений до Верховної Ради України під дещо замаскованої назвою: «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини» (щодо виготовлення антиретикулярної цитотоксичної сироватки).

Хоча, враховуючи зміст закону, назву цього законопроекту було б точніше викласти в такій редакції: «Проект Закону України «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини» (щодо вилучення і використання анатомічного матеріалу (селезінки і кісткового мозку донора-трупа без нотаріально завіреного дозволу померлого, який він зробив при житті, родичів або законних представників померлого)».

І як мінімум, відхилити прийняту у 1 читанні зміну в абзаці 5 частини 2 «Дія цього Закону не поширюється на:» статті 3 Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини» внесену шляхом доповнення частини 2, після слів «взяття анатомічних матеріалів для діагностичних досліджень», словами «та виготовлення антиретикулярної цитотоксичної сироватки», і викласти абзац 5 частини 2 статті 3 в такій редакції: «взяття анатомічних матеріалів для діагностичних досліджень», оскільки вилучення і використання анатомічного матеріалу (селезінки і кісткового мозку донора-трупа) повинно продовжувати підпадати під дію норм Закону України «Про трансплантацію органів та інших анатомічних матеріалів людини», і відповідно до статті 9 Закону діяльність, пов’язану з трансплантацією (в тому числі й взяття анатомічних матеріалів у померлих донорів, виготовлення біоімплантатів) можуть здійснювати лише акредитовані державні та комунальні заклади охорони здоров'я і державні наукові установи. Не можна надавати можливість вилучати з трупів людей анатомічні матеріали приватним структурам.

У випадку не підтримання попередньої пропозиції абзац 5 частини 2 «Дія цього Закону не поширюється на:» статті 3 доцільно викласти в такій редакції: «взяття анатомічних матеріалів для діагностичних досліджень та селезінки і кісткового мозку донора-трупа для виготовлення антиретикулярної цитотоксичної сироватки лише акредитованими державними та\або комунальними закладами охорони здоров'я і державними науковими установами з нотаріально завіреного дозволу померлого, який він зробив при житті, родичів або законних представників померлого, і без права продажу (передачі) цими суб’єктами в Україні та за кордоном вилучених анатомічних матеріалів та органів та\або результатів їхньої переробки.».

Варто внести зміни і до прикінцевих положень закону, виклавши їх в такій редакції:

«ІІ. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного після дня опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін надати Верховній Раді України інформацію щодо випадків вилучення і використання анатомічного матеріалу (селезінки, кісткового мозку тощо з трупів без нотаріально завіреного дозволу померлого, який він зробив при житті, родичів або законних представників померлого, у тому числі, для переробки та використання недержавними суб’єктами підприємницької діяльності, а також продажу цими суб’єктами в Україні та за кордоном вилучених анатомічних матеріалів та органів та\або результатів їхньої переробки.».

І хоча Верховна Рада України розглянула і направила на повторне перше читання, але не факт, що під час повторного першого читання проект приймуть «автоматом», і селезінку та кістковий мозок і далі будуть без дозволу вилучати з трупів та переробляти, посилаючись на те, що це ж не пересадка, просто переробка вже неживого матеріалу.

re: Депутати розглянули проект щодо вилучення органів з трупів без згоди рідних покійного

09.12.2010 Крупская

Читайте Дугласа Рида "Спор о Сионе"

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua