Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Депутати вирішили дозволити курити в аеропортах та на вокзалах 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
15.09.2013

Захисники права громадян дихати чистим повітрям і не дозволяти нікому шкодити своєму здоров’ю на користь транснаціональних тютюнових компаній незадоволені  законопроектом, спрямованим на начебто «належну реалізацію» закону «Про охорону здоров'я громадян від впливу навколишнього тютюнового диму та наслідків споживання тютюну», який 6 вересня внесли до Державної думи РФ депутати «Єдиної Росії» Володимир Плігін і Дмитро Вяткін. Його автори пропонують надати власникам залізничних вокзалів і аеропортів або іншим уповноваженим на те особам право організації спеціально виділених приміщень, обладнаних системами вентиляції, і місць на відкритому повітрі для куріння тютюну, інформує сайт  www.zakonoproekt.org.ua і з посиланням на сайт Державної думи РФ.Нещодавно внесений законопроект про надання права власникам вокзалів і аеропортів самостійно організовувати влаштовувати «курилки» в аеропортах і на вокзалах викликав купу протестів.

Захисники права громадян дихати чистим повітрям і не дозволяти нікому шкодити своєму здоров’ю на користь транснаціональних тютюнових компаній незадоволені  законопроектом, спрямованим на начебто «належну реалізацію» закону «Про охорону здоров'я громадян від впливу навколишнього тютюнового диму та наслідків споживання тютюну», який 6 вересня внесли до Державної думи РФ депутати «Єдиної Росії» Володимир Плігін і Дмитро Вяткін. Його автори пропонують надати власникам залізничних вокзалів і аеропортів або іншим уповноваженим на те особам право організації спеціально виділених приміщень, обладнаних системами вентиляції, і місць на відкритому повітрі для куріння тютюну, інформує сайт  www.zakonoproekt.org.ua і з посиланням на сайт Державної думи РФ.

Створення «місць на відкритому повітрі для куріння тютюну» означає, що усі хто буде вимушений знаходитися на відкритому повітрі буде дихати смородом від паління цигарок.

Смердіти тютюном в громадських місцях, за законом, не можна вже з 1-го червня. І пропозиція депутата Держдуми від Челябінської області Дмитра Вяткіна дозволити куріння на вокзалах і в аеропортах, це ніщо інше, як відстоювання інтересів транснаціональних тютюнових корпорацій, вважають у Російській антитютюнової коаліції.

Співголова Російської антитютюнової коаліції Дарина Халтуріна вважає що «Заборона куріння введена, хоча штрафи ще ні. Аеропорти - це єдине місце, де закон почав виконуватися, незважаючи на відсутність штрафів. Це сильно розлютило тютюнову індустрію, вона зробила цілий ряд атак, зокрема, лист експертів у мінфін і так далі. Але одна з цих атак - це внесення законопроекту, який поверне курилки в аеропорти. Безумовно, це вигідно тільки тютюнової індустрії, бо закон нормально виповнюється, що курці можуть покурити на вулиці, можуть купити пластирі в кіосках, електронні сигарети. На жаль, нічим іншим, окрім як тютюновим лобізмом це назвати не можна».

На думку ж Вяткіна те, що  відповідно до закону прибрали всі місця для куріння, як у самому аеропорту, так і поряд з ним, де пасажири проводять цілі години, не вирішує проблеми, бо Закон постійно порушується, і ті хто палить тютюн - не хочуть втриматися і палять по кутках, на сходових клітинах, а найчастіше в туалетах.

Саме тому він вважає, що курилки можна дозволити.

Хоча на думку тих хто палить, сморід з тих місць все рівно буде отруювати людей, які знаходяться поруч. Тим більше, що медичні дослідження вже давно показали, - особа яка палить, продовжує «видавати» з себе наслідки паління ще протягом, як мінімум, півгодини, і тим самим отруювати тих, поруч із ким вона находиться.

В ряді країн, в тому числі і Україні транснаціональні корпорації пішли більш хитро. Вони зацікавлені в тому, аби в країнах були введені великі акцизи на тютюнові вироби, аби тим самим перекрити канали експорту до країн ЄС, і тим самим уникнути конкуренції із продукцією з країн колишнього СРСР. А з іншої сторони, щоб не вводилися жорсткі заходи по дозволу паління лише в місцях, де дозволено палити, як це робиться в Європі, наприклад, у Королівстві Нідерланди. В Україні їм вдалося протягнути рішення про те, що не можна палити в заборонених місцях. Ну і оскільки не всюди можна виставити знаки заборони, то ті хто не палять вимушені дихати смородом від тих, хто палить, коли вони йдуть по вулиці, і перед ними хтось смердить своєї сигаретою. Або коли хтось йде із нею повз транспортної зупинки, на що ніколи не реагують органи МВС України, або палить у своїй квартирі чи на балконі.

До речі, в Німеччині вже є прецедент, коли такого любителя смердіти сусідам, просто вирішили виселити з його квартири.

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua