Zakonoproekt.Org.UA

 


До В.Литвина звернулися стосовно необхідності дотримання вимог законодавства України щодо оприлюднення відомостей про доходи 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
13.04.2010

13.04.2010

Голові Верховної Ради України

Литвину В.М..

Стосовно необхідності дотримання вимог законодавства України щодо оприлюднення відомостей про доходи

Шановний Володимире Михайловичу!

Відповідно до статті 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією», відомості про доходи, цінні папери, нерухоме та цінне рухоме майно і вклади у банках посадових осіб, зазначених у частині першій статті 9 Закону України “Про державну службу”, та членів їх сімей підлягають щорічній публікації в офіційних виданнях державних органів України.

У першій частині статті 9 Закону України «Про державну службу» зазначені такі особи: Президента України, Голови Верховної Ради України та його заступників, голів постійних комісій Верховної Ради України та їх заступників, народних депутатів України, Прем’єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України, Голови та членів Конституційного Суду України, Голови та суддів Верховного Суду України, Голови та суддів вищого спеціалізованого суду України, Генерального прокурора України та його заступників.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про боротьбу з корупцією» порушення особою, що уповноважена на виконання функцій держави, вимог щодо декларування доходів (неподання або подання неповних чи неправдивих відомостей про доходи та зобов'язання фінансового характеру) тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також є підставою для відмови у призначенні на посаду та для позбавлення права балотуватись у депутати або на виборні посади в державні органи. Неподання або невчасне подання державним службовцем або іншою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, відомостей про відкриття валютного рахунку в іноземному банку тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

І хоча я, як і всі інші народні депутати України, щорічно направляю до апарату Верховної Ради України свою декларацію, але жодного разу апарат Верховної Ради України не забезпечував їхнє оприлюднення в офіційному виданні Верховної Ради України – газеті «Голос України». У той же час саме така практика вже багато років існує в парламентах більшості країн світу, що сприяє боротьбі з корупцією не на словах, а на ділі.

Я вже рік тому звертався до Вас із проханням надати мені інформацію щодо:

1. Вашої позиції, як громадянина України, державного діяча й керівника державного органу України, щодо значення в боротьбі з корупцією інституту оприлюднення декларацій державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованого на попередження корупції, доцільності покладання цього обов’язку на таких осіб незалежно від рівня, та необхідності оприлюднення декларацій тих посадових осіб, які не були надруковані у встановлені терміни

1. Коли планується публікація декларацій про доходи народних депутатів України в його офіційному виданні, та на офіційному веб-сайті?

2. З якої причини декларації народних депутатів України не були передані надруковані, як того вимагає закон, раніше, і не були надруковані в цьому році.?

3. Чи всі народні депутати України попередніх та діючого скликання своєчасно надали декларації про свої доходи до апарату Верховної Ради України? Прошу також надати перелік народних депутатів України, які подали свою декларацію, тих, хто не подав свою декларацію про доходи, а також дані про посадових осіб апарату Верховної Ради України, які не забезпечили своєчасне направлення цих декларацій для публікації в офіційному виданні Верховної Ради України – газеті «Голос України»?

4. Коли, в офіційному виданні Верховної Ради України – газеті «Голос України» будуть оприлюднені декларації всіх народних депутатів України, які не були надруковані там у встановлені Законом терміни? Можливо, враховуючі великий обсяг цих матеріалів, надрукувати ці декларації у вигляді додаткового випуску «Відомостей Верховної Ради України» та розмістити на офіційному веб-сайті Верховної Ради України, як це роблять наші колеги з Польщі.

Сподіваюся, що Ви, як Голова Верховної Ради України станете першою посадовою особою, що покаже приклад виконання Закону й сприятиме початку боротьби з корупцією в Україні не на словах, а на ділі, інформуванню про це суспільство.

Оскільки я не отримав відповіді по суті, і в офіційному виданні Верховної Ради України – газеті «Голос України» не оприлюднена моя декларація за 2008 рік і такі самі декларації всіх інших народних депутатів України, то я ще раз прошу Вас, як особу, що організовує роботу Верховної Ради України та її апарату, дати доручення про опублікування (без вказування домашньої адреси) в офіційному виданні Верховної Ради України – газеті «Голос України» мою декларацію за 2008 рік і такі самі декларації всіх інших народних депутатів України, які були передані апарату Верховної Ради України на виконання статті 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією».

З метою економії паперу, просив би Вас видати Розпорядження Голови Верховної Ради України й визнати офіційний веб-сайт Верховної Ради України офіційним виданням Верховної Ради України для оприлюднення там декларацій народних депутатів України, які вони щорічно передають апарату Верховної Ради України на виконання статті 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією». Це не вимагає додаткових коштів, оскільки апарат Верховної Ради України оснащений автоматизованими сканерами, які дають змогу за короткий проміжок часу сканувати всі необхідні декларації й перевести їх до формату PDF, а за допомогою спеціальних програм, можна закрити наявну там інформацію щодо домашніх адрес народних депутатів України, зазначається на сайті www.zakonoproekt.org.ua .

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми