Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


"Електронний суд" - це і захист очей суддів і працівників апарату судів 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
02.04.2018

Ніхто ніколи не задавався питання про те, яке щоденне навантаження на очі суддів, що в день іноді ухвалюють до 50 ухвал, і тих, хто забезпечує роботу цих суддів - секретарів і помічників суддів, і тих, хто забезпечує і роботу цих суддів, і суду в цілому - працівників канцелярій суду. Працівники, які працюють на електронно- обчислювальних та обчислювальних машинах повинні мати 4 додаткові дні до відпустки, незалежно від того, у яких виробництвах або цехах вони працюють, якщо ці професії і посади спеціально не передбачені у відповідних розділах або підрозділах Списку.Ніхто ніколи не задавався питання про те, яке щоденне навантаження на очі суддів, що в день іноді ухвалюють до 50 ухвал, і тих, хто забезпечує роботу цих суддів - секретарів і помічників суддів, і тих, хто забезпечує і роботу цих суддів, і суду в цілому - працівників канцелярій суду?

Як не дивно, але законодавці це знають, і статтею 8 Закону України „Про відпустки” передбачили надання додаткової відпустки за особливий характер праці окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я за Списком виробництв, робіт, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці (далі – Список), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1290.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України „Про відпустки” конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Порядком застосування Списку передбачено, що додаткова відпустка надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, робіт, професій і посад. Для визначення характеру виконуваних робіт та часу зайнятості працівника в умовах особливого характеру праці слід керуватися посадовою інструкцією оператора комп’ютерного набору апарату суду. Хоча, оскільки суддя повинен самостійно здійснювати набір текстів судових рішень, і не може передовіряти це іншим особам, слід передбачити такі зміни і стосовно суддів.

На жаль, на сьогодні це правило не діє. Але із запланованим введенням з 01.01.2018 р. Єдиної судово інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС), навантаження на очі суддів і апарату суддів і судів виросте в рази.

Можна проігнорувати це питання, заявивши, що це є дріб’язок. Але не все так просто. Судова гілка влади – це саме те, від якісної роботи чого в Україні або буде діяти закон, або , як завжди – ні. До того ж, є і суто прагматичне фінансове питання – часті хвороби суддів лише збільшать витрати на утримання судів. А на це вже будуть йти кошти з кишень усіх платників податків, і повірте, що чималі. Стосовно ж того, що а що там роблять в суді судді і їхній апарат. То спробуйте усього 1 день попрацювати на усіх посадах в суді, і так думка у Вас зникне дуже швидко.

Оскільки, відповідно до ст.1301 Конституції України та Закону України «Про судоустрій і статус суддів» для захисту професійних інтересів суддів та вирішення питань внутрішньої діяльності судів в Україні діє суддівське самоврядування - самостійне колективне вирішення зазначених питань суддями. А до завдань суддівського самоврядування належить, зокрема, вирішення питань щодо забезпечення організаційної єдності функціонування органів судової влади, і чого там казати, і якості умов роботи. о варто, щоб питання захисту очей. Тому і потрібно, щоб вже зараз ці питання обговорили на загальних зборах суддів та апарату судів.

Тим більше, що у свій час, 15.04.2005 р. листом №13-2240/05, навіть Державна судова адміністрація України, в особі першого заступника Голови Державної судової адміністрації України О. Гашицького, проінформувала голів місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції та  начальників територіальних управлінь державної судової адміністрації стосовно того, що працівники, які працюють на електронно- обчислювальних та обчислювальних машинах повинні мати 4 додаткові дні до відпустки, незалежно від того, у яких виробництвах або цехах вони працюють, якщо ці професії і посади спеціально не передбачені у відповідних розділах або підрозділах Списку. 

Питання лише в тому, що тепер навантаження на очі виросло в рази, не лише у всіх без виключення секретарів і помічників суддів та працівників канцелярій, але й в суддів.

Саме тому, коли з’являється табличка про перенесення судових засідань через хворобу судді, то можете бути впевненні, що додаткове навантаження на очі і імунну систему судді, тут також зіграло свою роль.

Костенко Євген Георгійович, шеф-редактор сайту http://www.zakonoproekt.org.ua  Це наша держава, ми платимо податки і повинні мати можливість вплинути на якість законів і влади.

http://dovidka.com.ua/user/?code=72632 

https://www.linkedin.com/in/evgen-kostenko-8890694

http://www.facebook.com/evgen.kostenko

http://twitter.com/kostenko_eg

Свої пропозиції до законів можна зазначати тут . Система дозволяє формувати порівняльні таблиці у форматі ВР.

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua