Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Гонтарева вперто штовхає Україну в боргову яму 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
15.09.2016

Гонтарева вперто просуває Україну в боргову яму. Національний банк України, очолює інвест-банкір Петра Порошенка Валерія Гонтарева, що організовувала для нього виведення коштів в офшори, і тепер довела до різкого падіння курсу гривні з 15 грн до 27 грн.  І ось тепер, вона вирішила загнати Україну в ще більшу боргову яму – вона вітає рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо схвалення другого перегляду програми розширеного фінансування, інформує сайт із посиланням на прес-службу Національного банку України і додає: "Гонтарева хоче набрати кредитів для себе на 3,1 млрд. дол, які повісить на усіх українців. І не трісне ж від такого дерибану".  Слід зазначити, що Україні вже вдалося зіскочити з доларової голки МВФ, коли у 2011 році Уряд відмовився брати кредити МВФ, а у 2012-2013 почав повертати борги, набрані урядами Тимошенко і Єханурова, а також внаслідок кредити, що бралися внаслідок рішень цих урядів стосовно підвищення цін на газ.  Сума третього траншу фінансування становить 716.11 млн. спеціальних прав запозичення (СПЗ) або близько 1 млрд. дол. США в еквіваленті. Більшу його частину Україна отримає в СПЗ, іншу частину – в міжнародних валютах. Цей транш буде спрямовано на збільшення міжнародних резервів Національного банку.Національний банк України, очолює інвест-банкір Петра Порошенка Валерія Гонтарева, що організовувала для нього виведення коштів в офшори, і тепер довела до різкого падіння курсу гривні з 15 грн до 27 грн.

І ось тепер, вона вирішила загнати Україну в ще більшу боргову яму – вона вітає рішення Ради директорів Міжнародного валютного фонду щодо схвалення другого перегляду програми розширеного фінансування, інформує сайт із посиланням на прес-службу Національного банку України і додає: "Гонтарева хоче набрати кредитів для себе на 3,1 млрд. дол, які повісить на усіх українців. І не трісне ж від такого дерибану".

Слід зазначити, що Україні вже вдалося зіскочити з доларової голки МВФ, коли у 2011 році Уряд відмовився брати кредити МВФ, а у 2012-2013 почав повертати борги, набрані урядами Тимошенко і Єханурова, а також внаслідок кредити, що бралися внаслідок рішень цих урядів стосовно підвищення цін на газ.

Сума третього траншу фінансування становить 716.11 млн. спеціальних прав запозичення (СПЗ) або близько 1 млрд. дол. США в еквіваленті. Більшу його частину Україна отримає в СПЗ, іншу частину – в міжнародних валютах. Цей транш буде спрямовано на збільшення міжнародних резервів Національного банку.

За словами нового заступника Голови Національного банку Олега Чурія, одного із тих, що зайняв місце заступників, що після того, як в суспільстві почалися з’являться відомості про те, що їх за їхні дії скоро очікуватиме арешти,  збігли із цих посад, і навіть із України, напевно, щоб не сісти до в’язниці, надходження траншу в Україну, як правило, відбувається протягом декількох днів з моменту прийняття відповідного рішення Радою директорів МВФ.

Також схвалення Радою директорів МВФ другого перегляду програми відкриває можливості для Мінфіну отримати інше пов’язане фінансування - 1 млрд дол США від розміщення єврооблігацій під гарантії Міністерства фінансів США, а також залучити 600 млн. євро від Єврокомісії.

За умови отримання цих коштів, а також залучення наступного, четвертого, траншу від МВФ у розмірі 1.3 млрд. дол. США, міжнародні резерви, за прогнозами НБУ, до кінця цього року можуть зрости з 14.1 млрд. дол. США до 17.2 млрд. дол. США, Гонтарева сподівається затягнути українців в ще більшу боргову яму, оскільки розтринькані нею кошти будуть повертати не Гонтарева та її кАманда, а рядові українці.

В очікуванні отриманих траншів Гонтарева вирішила дещо змінити свої незаконні постанови стосовно права громадян вільно користуватися своїми коштами, і оголосила, що частково зменшує свої незаконні тимчасові адміністративні обмеження для клієнтів банків отримувати готівкові кошти в іноземній валюті або банківських металів з поточних і депозитних рахунків через каси та банкомати на суму до 250 тис. гривень на добу на одного клієнта (в еквіваленті). Раніше ця сума становила 100 тис. гривень. До аферистки Гонтаревої таки дійшло, що відміна незаконно введених нею , що вже підтверджено рішеннями судів різних інстанцій, має збільшити довіру вкладників до банківської системи. Яку Гонтарева і ті, хто незаконно привів цю некомпетентну особу до керівництва НБУ, розвалюють вже третій рік.

Нагадаємо, що Гонтарева була призначена на посаду Голови НБУ за поданням Петра Порошенка незаконно, оскільки не мала встановленого Законом «Про Національний банк України» 10 річного стажу роботи на керівних посадах а банку.

Рішення Гонтаревої дасть їй змогу дещо зменшити критику зі сторони середнього бізнесу, що стоїть за тими, хто її незаконно привів до керівництва НБУ. Мета цього кроку – спростити умови для купівлі валюти, необхідної для своєчасного погашення зовнішніх зобов’язань і тих, хто не довіряє грошово-кредитні політиці Гонтаревої і має бажання зберегти свої кошти та просто вивести валюту за кордон, показуючи це як повернення кредитів своїм офшорним партнерам. Компанії-резиденти, які отримали від нерезидентів кредити або позики, зможуть купувати іноземну валюту для погашення такої заборгованості навіть за наявності на їх рахунках власних коштів в іноземній валюті на суму понад 25 тис. доларів США. Це буде дозволено лише за умови цільового використання придбаних валютних коштів – якщо як придбана, так і наявна власна іноземна валюта буде використовуватися для погашення таких зобов’язань. 

У той же час пересічним українцям, які не встигли відкрити свої офшори, які великі, і частина середніх бізнесменів, бо це дорого і не для дрібного бізнесу, Національний банк раніше заборонив перерахування іноземної валюти за індивідуальними валютними ліцензіями фізичним особам, у тому числі для здійснення ними інвестицій за межі України, щоб запобігти непродуктивному відтоку капіталу. Оскільки Національний банк не вважає такі інвестиції сприятливими для розвитку економіки, на відміну від надходжень прямих іноземних інвестицій, було прийняте рішення призупинити видачу таких ліцензій.

При цьому при прийнятті рішення Правління Національного банку взяло до уваги суттєву лібералізацію валютного регулювання для офшорників, проведену з початку червня. Зокрема, такі важливі кроки як дозвіл на купівлю іноземної валюти з метою репатріації дивідендів, подовження строку розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів з 90 до 120 календарних днів, а також зменшення обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб з 75% до 65%.

Окреслені зміни затверджені постановою Правління Національного банку № 386 від 14.09.2016 "Про врегулювання ситуації на грошово-кредитному та валютному ринках України". Вони набувають чинності 15 вересня 2016 року і діють до 15 грудня 2016 року включно.

Загалом Гонтарева планує й надалі продовжувати дію незаконних постанов, типу №386, до тих пір, поки народні депутати України в законі не пропишуть заборону НБУ приймати такі незаконні постанови, або Гонтареву не знімуть з цієї посади і не відправлять до в’язниці. 

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua