Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Гонтарева вирішила ще більше допомогти мільярдерам і мільйонерам 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
11.06.2015

#Гонтарева вирішила відстрочити сплату боргів бідним сиротам – мільярдерам і мільйонерам до 2020 року, інформує сайт www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на веб-сайт Національного банку України.  Тепер Коломойський чи інші мільярдери і мільйонери, яким вдалося відкрити банки в Україні через якісь офшори і вивозити туди кошти, а також брати в Національному банку України рефінас, замість повернення державі боргів із своїх доходів, що вони вивезли за кордон, вони можуть просто звернутися до НБУ і їм продовжать «кредитні канікули», встановлені для банків постановою Правління Національного банку України від 19.02.2015 №120 «Про зміни термінів погашення банками кредитів і процентів за користування ними». Дата оприлюднення невипадкова, бо 10 червня 2015 року завершується термін дії «кредитних канікул».#Гонтарева вирішила відстрочити сплату боргів бідним сиротам – мільярдерам і мільйонерам до 2020 року, інформує сайт www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на веб-сайт Національного банку України.

Тепер Коломойський чи інші мільярдери і мільйонери, яким вдалося відкрити банки в Україні через якісь офшори і вивозити туди кошти, а також брати в Національному банку України рефінас, замість повернення державі боргів із своїх доходів, що вони вивезли за кордон, вони можуть просто звернутися до НБУ і їм продовжать «кредитні канікули», встановлені для банків постановою Правління Національного банку України від 19.02.2015 №120 «Про зміни термінів погашення банками кредитів і процентів за користування ними». Дата оприлюднення невипадкова, бо 10 червня 2015 року завершується термін дії «кредитних канікул».

Таким чином дії Гонтаревої допоможуть олігархам не обмінювати свої долари на гривню, щоб повернути багатомілярдні кредити з кишень пересічних українців, і тим самим стабілізувати курс національної валюти, а навпаки.

Так написано у постанові Правління Національного банку України від 09.06.2015 № 363 «Про заходи щодо зміни умов користування кредитами для підтримки ліквідності банків та операціями репо», інформацію про яку 10.06.2015 р. оприлюднили на веб-сайті Національного банку України.

Запровадження Національним банком України «кредитних канікул» було на допомогу банкам, що належали офшорам і іноземцям.

Цією постановою встановлено кінцевий термін повернення банками кредитів Національному банку України - 10 червня 2020 року. При цьому, повернення кредитів банками буде здійснюватись згідно з відповідними графіками. Процентна ставка за кредитами встановлюватиметься на рівні, що діє за станом на дату прийняття цієї постанови.

Положення цієї постанови поширюватимуться на банки, структура власності яких відповідатиме вимогам щодо її прозорості, установленим Національним банком України. Тобто чесно визнав, що офшор твій, і ти прозорий. Але чого це громадяни повинні платити дотації мільярдерам і мільйонерам, чого при минулих вкладах не було? І це запитання чомусь ніхто активно із народних депутатів не задає нинішній владі, як і самим депутатам також.

У ці постанові Правління Національного банку України постановляє:

1. У разі звернення банку щодо неможливості належного виконання ним зобов’язань перед Національним банком України за операціями рефінансування та операціями репо в строки, визначені кредитними договорами та договорами репо, укладеними відповідно до умов Положення про регулювання Національним банком України ліквідності банків України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 30 квітня 2009 року № 259, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06 травня 2009 року за № 410/16426 (зі змінами), а також за кредитними договорами, укладеними за кредитами для підтримки ліквідності під програми фінансового оздоровлення та кредитами для збереження ліквідності банків, здійснювати продовження строку та зміну інших умов користування отриманими кредитами на умовах та в порядку, визначених Положенням про надання Національним банком України стабілізаційних кредитів банкам України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 13 липня 2010 року № 327, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19 липня 2010 року за № 540/17835 (зі змінами) (далі – Положення № 327), та цією постановою, шляхом унесення відповідних змін до таких кредитних договорів, договорів застави/іпотеки та договорів репо.

2. Клопотання про зміну умов кредитного договору та/або договору репо в частині продовження строку користування коштами має бути подано банком до настання строку виконання зобов’язань за договором. Офіційно опубліковано 10.06.2015

Банк, який звертається з клопотанням про зміну умов кредитних договорів, укладених за кредитами для підтримки ліквідності під програми фінансового оздоровлення та кредитами для збереження ліквідності банків, протягом 10 робочих днів із дати подання такого клопотання подає оновлену програму фінансового оздоровлення на строк до 10 червня 2020 року (включно), документи щодо забезпечення, визначені в підпунктах “д” – “ж” пункту 3.1 глави 3 Положення № 327, а також графік повернення основного боргу за кредитами для підтримки ліквідності під програми фінансового оздоровлення та кредитами для збереження ліквідності банків, підписаний головою правління банку.

Банк, віднесений до категорії проблемних, подає графік повернення основного боргу за кредитами для підтримки ліквідності під програми фінансового оздоровлення та кредитами для збереження ліквідності банків та графік повернення процентів, нарахованих за користування такими кредитами, підписані головою правління банку.

3. Штрафні санкції за невиконання умов договору під час розгляду Національним банком України клопотання та документів про зміну умов кредитного договору та/або договору репо не нараховуються, а нараховані підлягають списанню.

4. У разі недостатності наявного забезпечення за кредитами, зазначеними в пункті 1 цієї постанови, оформленого відповідно до раніше укладених договорів застави/іпотеки, банк повинен повернути частину заборгованості пропорційно розміру зменшення вартості забезпечення або поповнити чи замінити його забезпеченням, визначеним у Положенні № 327, у розмірі, достатньому для задоволення вимог за кредитним договором з урахуванням коригуючого коефіцієнта.

5. Національний банк України має право прийняти рішення про відмову у зміні умов кредитного договору та/або договору репо, якщо структура власності банку не відповідає вимогам щодо її прозорості, установленим Національним банком України.

6.Кінцевий строк повернення кредитів для підтримки ліквідності під програми фінансового оздоровлення та кредитів для збереження ліквідності банків установити не пізніше 10 червня 2020 року.

Повернення основного боргу за такими кредитами відбувається рівними частинами протягом другого – п’ятого років з періодичністю не рідше одного разу на місяць зі щорічним поверненням не менше ніж 25 процентів основного боргу.

Графік повернення процентів, нарахованих за користування кредитом, складається банком, віднесеним до категорії проблемних, з урахуванням кінцевого строку повернення кредиту.

Банки (у тому числі віднесені до категорії проблемних) сплачують проценти щомісяця.

7. Розмір процентної ставки за кредитами для підтримки ліквідності під програми фінансового оздоровлення та кредитами для збереження ліквідності банків визначається на рівні, що діє за кожним кредитним договором станом на 09 червня 2015 року. 8. Правління Національного банку України надає право Комісії Національного банку України з питань нагляду та регулювання діяльності банків, нагляду (оверсайта) платіжних систем розглядати питання про надання банку дозволу щодо проведення окремих операцій, стосовно яких установлені обмеження, за умови надання банком економічного обґрунтування щодо доцільності та економічного ефекту їх проведення.

8. Департаменту банківського нагляду забезпечити внесення на розгляд Правління Національного банку України пропозицій про зміну умов кредитних договорів.

9. Начальникам територіальних управлінь Національного банку України забезпечити укладення договорів про внесення змін до кредитних договорів, договорів застави/іпотеки та/або нових договорів застави/іпотеки за кредитами для підтримки ліквідності під програми фінансового оздоровлення та кредитами для збереження ліквідності банків відповідно до цієї постанови до 01 серпня 2015 року.

10. Контроль за виконанням цієї постанови покласти на першого заступника Голови Національного банку України Писарука О. В., директорів департаментів банківського нагляду та відкритих ринків.

11. Визнати такими, що втратили чинність: постанову Правління Національного банку України від 09 жовтня 2014 року № 655 “Про заходи щодо зміни умов користування кредитами рефінансування та операціями репо”; постанову Правління Національного банку України від 05 червня 2015 року № 359 “Про внесення зміни до постанови Правління Національного банку України від 09 жовтня 2014 року № 655”.

12. Постанова набирає чинності з 11 червня 2015 року.

Голова В. О. Гонтарева».

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua