Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Ігор Швайка: Підсумком роботи з бізнесом можуть стати законодавчі обмеження діяльності агрохолдингів 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
08.03.2014

Ігор Швайка: Це викликає занепокоєння. Тому потрібно прозоре регулювання ринку в цьому питанні. Попередньо буде проведена робота з бізнесом, підсумком якої стануть законодавчі обмеження діяльності агрохолдингів в Україні. Адже 500 тис. га в одних руках - це дуже багато. Розміри холдингів повинні бути менше. Адже холдинг, що має більш 500 тис. га - це ознака явного порушення нормального антимонопольного законодавства.. /www.zakonoproekt.org.uaТиждень тому Ігор Швайка зайняв пост міністра аграрної політики і продовольства в новому Кабінеті Міністрів України. Його призначення викликало багато питань і суперечливих суджень, мовляв, що юристу робити в аграрному відомстві? Але треба сказати, що сам Ігор Олександрович анітрохи не збентежений цим фактом, навпаки, називає це плюсом. За 20 хвилин спілкування з ним склалося враження, що на українські ниви нарешті прийшов «революціонер», спраглий поборотися з вітряними млинами всюдисущої корупції, утиском дрібних власників і взагалі зробити все, як того вимагає нормальний порядок речей.

Як задумане буде корелюватися з реальними діями? І не «з'їдять» чи міністра за його ж власні прогресивно-революційні ідеї? Про це Національний агропортал Latifundist.com запитав у Ігоря Олександровича Швайки. Що з цього вийшло - читайте далі в матеріалі, який сайт www.zakonoproekt.org.ua передруковує із посиланням на сайт latifundist.com.

Latifundist.com: Зараз на Вашу адресу звучить велика кількість критики щодо того, що Ви прийшли на посаду міністра АПК, не маючи профільних знань, тільки з дипломом юриста. Як Ви маєте намір управляти галуззю?

Ігор Швайка: Міністр аграрної політики і продовольства має бути в першу чергу управлінцем, людиною, яка може ефективно організувати процес, бачити, що і де йде не так, а далі розпорядитися виправити ситуацію. Як розвивати галузь? Звучати повинні думки не лише одне міністра. Стратегія розвитку галузі - це компромісне колективне бачення розвитку АПК усіма учасниками ринку, і моє завдання - створити умови, за яких її реалізація принесе кращі результати для сектора. З цієї точки зору, юридична освіта для мене - це плюс, а не мінус.

Я не настільки далекий від АПК, як Ви думаєте

Latifundist.com: Якими аграрними навичками Ви володієте?

Ігор Швайка: Вмію їздити на тракторі, вантажній машині, садити картоплю, косити. Тобто, все, що вміє робити кожен свідомий українець. Крім того, завдяки своїй юридичній практиці мені доводилося працювати з аграрними компаніями, тому я знаю, як в 90-х працювали давальницькі схеми, у що вони трансформувалися, і як позбутися багатьох негативних моментів у галузі.

Я не настільки далекий від АПК, як Ви думаєте. А професійна команда експертів у міністерстві допоможе організувати роботу ще краще.

Latifundist.com: Які завдання стоять перед Вами?

Ігор Швайка: Максимально ефективно і чітко побудувати роботу міністерства, щоб організувати нормальний робочий процес для всіх учасників ринку, подбати про продовольчу безпеку країни і просувати українську продукцію на зовнішні ринки. Крім того, я виступаю за спрощення дозвільних процедур, розвиток інфраструктури.

Потрібно підтримувати дрібних виробників

Latifundist.com: Кого з виробників, з Вашої точки зору, потрібно підтримувати в першу чергу?

Ігор Швайка: На мій погляд, потрібно підтримувати дрібних виробників. Адже саме вони забезпечують у великій мірі спокій у селах, надають робочі місця людям і наповнюють місцеві бюджети, розвивають соціальну інфраструктуру. Зараз вивчаємо механізм кредитної підтримки виробників, який існує, щоб позбутися на всіх етапах від корупційної складової. Поки не зрозуміємо як це зробити краще, нічого змінювати не будемо.

З іншого боку, як повідомляв прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, вже відбувається секвестр бюджету на 2014 рік. Згідно з розпорядженням Міністерства фінансів України, це торкнеться і діяльності аграрного відомства. Зокрема, ліквідуються неефективні програми, які існують тільки на папері. Міністерство відмовиться від невластивих йому функцій, що спричинить за собою скорочення кількості центрального апарату на 20%.

Latifundist.com: Чинна система оподаткування збережеться або буде змінена?

Ігор Швайка: У 2014 року не буде змін чинної системи оподаткування, щоб не нашкодити аграрному бізнесу. Зміниться вона в наступному році? Не можу сказати. Давайте подивимося, з якими показниками галузь завершить рік.

500 тис. га в одних руках - це дуже багато. Розміри холдингів повинні бути менше

Latifundist.com: Сьогодні в Україні є агрохолдинги, які розпоряджалися понад 550 тис. га землі. Чи бачите Ви підстави для занепокоєння через посилення їх впливу на внутрішньому ринку?

Ігор Швайка: Це викликає занепокоєння. Тому потрібно прозоре регулювання ринку в цьому питанні. Попередньо буде проведена робота з бізнесом, підсумком якої стануть законодавчі обмеження діяльності агрохолдингів в Україні. Адже 500 тис. га в одних руках - це дуже багато. Розміри холдингів повинні бути менше. Адже холдинг, що має більш 500 тис. га - це ознака явного порушення нормального антимонопольного законодавства.

Latifundist.com: Але акції цих великих гравців продаються на Лондонській, Варшавській і Гонконгської біржах, а самі вони виступають об'єктами міжнародного права, тому що їх юрисдикція - Кіпр, Лондон та інші подібні країни.

Ігор Швайка: Агрохолдинги - учасники міжнародних відносин, але їх діяльність не регулюється міжнародним правом. Як діяти юридично правильно, щоб не нарватися на міжнародний скандал? До цього питання є різні підходи, але він поки не обговорювалося. Але давайте подивимося на це питання ще з одного боку: нас цікавить розвиток країни або доля окремих компаній? Що унікального роблять люди, які через корупційну складову, адміністративний ресурс або відсутність державного контролю заволоділи такою кількістю землі і пасивно знищують на рік по 50 сіл? Що унікального вони виробляють, чого не можуть виробляти дрібні компанії? Мені здається, необхідно дати відповіді на всі ці питання без емоцій, вірогідно. І тоді всі побачать, хто є хто і у кого які завдання.

Моя позиція незмінна: у питанні діяльності агрохолдингів треба навести порядок, навіть якщо цього комусь дуже не хочеться. Не шукайте в мені лобіста великих агрохолдингів, або їх руйнівника. Моє завдання як міністра разом з учасниками ринку розробити концепцію, в якій буде відповідь і на це питання.

Latifundist.com: Ви не боїтеся, що після такої революційної ініціативи буде величезний сплеск критики на Вашу адресу через агентів аграрних олігархів?

Ігор Швайка: Цілком імовірно. Який він буде: фінансовий, організаційний, медійний? Подивимося. Я розумію, що такою позицією викликом на себе гнів тих, кому це не подобається. Але в даному випадку я не боюся, тому що виходжу з державних інтересів.

І сьогодні завдання Мінагропроду наступна: якщо один фінансовий організм ігнорує життя половини області, наприклад, Луганській чи Харківській, то він не має права на існування в державі. Значить він повинен поступитися частиною своїх величезних площ комусь іншому, хто зможе дати робочі місця в селі, а не просто збирати надприбутки.

Мене на цю посаду делегували від ВО «Свобода» і на цьому місці буду стільки, скільки буде потрібно для ефективної роботи. І для мене головне - бути чесним із собою і українцями. Доля 10-ти олігархів нас цікавить менше, ніж 500 або 50 тисяч чоловік, які залишилися в зруйнованих колгоспах, які поглинаються холдингами без альтернативи на розвиток.

Latifundist.com: Федерація роботодавців України повідомила про те, що раніше в Мінагропроді за оформлення документів при перевезенні зерна бралися неофіційні платежі. Будите ламати корупційні схеми і як?

Ігор Швайка: Диму без вогню не буває. Якщо хтось продає посади, вимагає хабарів або якихось неофіційних платежів - звертайтеся до мене, будемо швидко і адекватно реагувати. Очевидно, що на кожному кроці є корупційна складова, і ми з нею будемо боротися. У рамках цього зараз міністерство відмінило 20 з 44 дозволів, які породжували корупцію. Ми зараз шукаємо законодавчий механізм, як побороти корупцію. Повинні бути індикатори прозорості роботи між бізнесом і державою. Чи будуть вони - це завдання і зусилля всіх нас, а не тільки тягар міністерства.

Ірина Наталенко, Національний агропортал Latifundist.com"

 

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua