Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Як будівельні магнати-нардепи в людей гроші кали  

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
10.07.2010
Верховна Рада України на прохання будівельних магнатів продовжили право не віддавати житло людям, які заплатили за нього гроші.

Верховна Рада України, в порушення всіх можливих і неможливих норм Регламенту 09.07.2010 р зареєструвала проект Закону №6687 про внесення змін до Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» щодо подовження терміну дії заходів підтримки будівництва житла.

Проект, у порушення всіх норм і правил, не тільки отримав у той самий день висновок Головного науково-експертного управління, але й рішення Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики, у якому сконцентрувалися будівельні магнати чи їхні представники, зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UA.

І це не дивною, оскільки громадяни, які заплатили будівельникам 100% за свої майбутні квартири, і яким законом, що протягнули ці магнати, здійснення права отримати житло в строк указаний угодою, цим людям було заборонено.

Депутати Сербін Ю.С., Мхітарян Н.М. та Поляченко В.А. протягнули продовження права не виконувати обов’язок будівельників повертати замовникам гроші, у випадку, якщо будівельники, які отримали 100 оплату за квартири, не бажають виконувати строки передачі замовникам уже оплаченого ними житла.

За це проголосували практично всі фракції Верховної Ради України http://gska2.rada.gov.ua/pls/radac_gs09/gol_karta_zal3?g_id=14112.

За-353 Проти-2 Утрималось-1 Не голосувало-80 Рішення-Прийнято

Фракція Партії регіонів у Верховній Раді України. За:156 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:15 Відсутні:1

Фракція “Блок Юлії Тимошенко" (політичних партій “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”, Українська соціал-демократична партія , партія “Реформи і порядок”). За:117 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:31 Відсутні:7

Фракція Блоку “Наша Україна – Народна Самооборона”: Народний Союз “Наша Україна”, Політична партія “Вперед, Україно!”, Народний Рух України, Українська Народна Партія, Українська республіканська партія “Собор” , Партія Християнсько-Демократичний Союз, Європейська партія України, Громадянська партія “ПОРА”, Партія захисників Вітчизни. За:30 Проти:2 Утрималися:1 Не голосували:33 Відсутні:6.

Фракція Комуністичної партії України. За:27 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:0

Фракція “Блок Литвина” (Народна Партія, Трудова партія України) у Верховній Раді України. За:19 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:0

Позафракційні. За:4 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:0

Така активність будівельних баронів пояснюється дуже легко, оскільки на сьогодні громадяни, які заплатили кошти за своє житло, отримали таки можливість вимагати повернення коштів від тих будівельників, які не виконали свої зобов’язання про строки здачі цього житла.

Верховна Рада України, на вимогу автора альтернативного проекту №6687-1 (http://gska2.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=38281 не прийняла цей проект в цілому , а лише у 1 читанні. Так що в тих, хто має право вимагати від будівельників повернення коштів або житла, можуть використати цей час, аби подати до суду.

Крім того доцільно замовникам житла почати звертатися до депутатів, аби вони захищали інтереси простих замовників, а не 3-4 будівельних магнатів, які просто використали кошти замовників на свої проекти в інших країнах, і не хочуть виконувати свої зобов’язання, а не оскільки, навіть якщо перенесла розгляд цього проекту.

Будівельна галузь в усьому світі – це галузь, яка витягує за собою розвиток інших галузей, бо тут потрібні цегла, цемент, метал, скло тощо.

І в той самий час, оскільки для таких галузей, важливу роль грають гроші, внаслідок банківської кризи і зменшення іпотечного кредитування – це одна із самих потерпілих галузей.

Відбулося падіння попиту на нерухомість і ті будівельні компанії, які отримані від замовників кошти, встигли вкласти в інші об’єкти, отримали дефіцит обігових коштів, стали масово звертати проекти по вже отриманим земельним ділянкам. Як свідчать експерти на сьогодні до 70% новобудов в Україні заморожені.

Голову Володимира Семеновича Стельмаха та Національний банк постійно критикують, бо після його повернення у 2005 році до НБУ з «Брокбізнесбанку» – це зовсім інша людина. Не та, яка до 2005 року мала беззастережний авторитет практично в усіх, і в друзів, і у ворогів. Чому? Причина в можливості влади: Президента, виконавчої і законодавчої - тиснути на НБУ, нав’язувати йому речі, які не відповідають природі НБУ, завдання якого не обслуговування виконавчу владу, а стабільність грошової одиниці –гривні.

Але все рівно, важливо, щоб фінансуванням операцій комерційних банків у частині надання громадянам іпотечних кредитів на завершення будівництва житла, займалася виключно Державна іпотечна установа, без участі Національного банку України.

У чому, якщо схематично, проблеми з будівництвом житла?

1. Не секрет, що немало будівельних компаній будували по схемі: «Беремо кошти в замовника і починаємо об’єкт, добудовуємо його, продаємо, а за отримані кошти будуємо для замовника. Дельту від отриманих коштів на інші проекти.

Чого немає для росту будівництв зараз? 1.

Нові об’єкти відкривати важко, і практично неможливо, бо ринок монополізований, великі суми беруть з будівельників за вхід на ринок і за отримання площадок. Тим більше що багато ділянок зайняті тими, хто заморозив житло, чи заморозив об’єкти на них. 2.

Узяті в замовників гроші крутяться поза будівництвом, і віддача об’єктів замовникам затягується на більш довгий час, ніж це можна дозволити собі під час кризи. 3.

Впливу держави на мотивацію здешевлення і прискорення будівництва, нехай якось там тягнуть і може колись здадуть. Повторюється помилка НБУ із проблемними банками – мовчанка і очікування, поки всім і все занесуть. Замість того, аби ввести тимчасового адміністратора до проблемного банку, коли тільки з’явилися проблеми. Арештувати всі активи і зробити банк банкрутом, щоб після реалізації активів ще було й власникам що залишити. Бо, як правило, на початок проблем, активів у любого банку у 1.5 рази більше ніж пасивів. Так само повинно вирішуватися питання із будівельником, який не хоче виконати умови договору із замовником, а не давати право будівельникам не виконувати свої зобов’язання із посиланням на кризу. Бо закони економіки працюють коли є рівні права. Коли звичайний громадянин щось не поверне забудовнику чи банку, то з нього 7 шкур знімуть.

Що потрібно зробити? 1.

Потрібно прийняти відповідні законопроекти, у тому числі і №6687-1. Вилучити частину четверту статті 3 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва», яка забороняє «розірвання фізичними та юридичними особами будь-яких договорів, результатом яких є передача забудовниками завершеного об'єкта (частини об'єкта) житлового будівництва за умови, що за такими договорами здійснено оплату 100 відсотків вартості об'єкта (частини об'єкта) житлового будівництва

2. В країні є чимало забудовників, які вміють будувати. Наприклад, такі, як «Столиця», «Т.М.М.», «Консоль», «Познякижилстрой» і Київміськбуд».

3. Є компанії, які мають кошти, і здатні взяти заморожені об’єкти, довести їх до розуму, продати, і за ці виручені кошти розпочати нові об’єкти.

4. Є велика кількість банків, які своїм чесним відношенням до клієнтів змогли зберегти їхню довіру і мають великі обсяги коштів, які під надійні гарантії, можуть дати гроші на будівництво житла, за умови своєчасного і швидкого повернення.

5. Нехай усе відрегулює ринок. Головне споживач. Хто нездатен, неважливо з яких причин, нехай звільнить місце.

Потрібно відмінити всі заборони на право вимагати виконання договорів. Нехай ті, хто хоче залишитися на ринку, або витягає з кишені свої «заначки» і добудовує об’єкти і починає інші, але з меншим прибутком, з якого на «Бентлі» новий може і не вистачить. Або нехай звільняє місце. Святе місце пустим не буде. На нього і арабські будівельники прийдуть, і з інших країн. Головне, аби нашим громадянам було якісне і недороге житло. Бо відмінність цін у різних районах Києва свідчать про те, що тут є завищені ціни, бо вартість робіт всюди майже однакова.

А для того, аби побачити, як виживати в кризу, то доцільно подивитися на статтю з російського «Форбсу» про те, як за рахунок мінімізації цін вижила московська компанія «Ведіс Груп». Почала продавати з мінімальним прибутком, а щоб повірили, що не «кине», то поставила веб-камери, аби замовники кожну хвилину бачили, як будується їхня квартира. І так вийшли з кризи. А потім і про прибуток почали думати. Якщо ми занімимо всі ці обмеження і захистимо замовників, то галузь відродиться.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua