Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Янукович нагадав про залежність японців від України 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
27.01.2011

 Президент України Віктор Янукович, заявив, під час зустріч із студентами та викладачами Кіотського університету – одного з найвідоміших вищих навчальних закладів Японії: «Перебуваючи вперше у вашій країні, яка увійшла до числа світових лідерів саме завдяки силі національного інтелекту й духовності, унікальній здатності поєднувати традиції древньої культури з передовою наукою і технологіями, я не міг не скористатися нагодою поспілкуватися з професорсько-викладацьким складом та студентською молоддю.

Адже саме від вас, майбутньої еліти японської нації, великою мірою залежить, наскільки близькими стануть Україна та Японія у недалекому майбутньому», - зазначив Президент. У своєму виступі Глава держави зокрема відзначив, що Україна подарувала світові таких видатних діячів, як піонера авіації, розробника першого у світі вертольота Ігоря Сікорського, конструктора Сергія Корольова…", зазначається на сайті www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на прес-службу МЗС України.

Віктор Янукович також нагадав, що підписав Указ про нагородження відомого японського сумоїста українського походження Кокі Ная (Тайхо) орденом «За заслуги» III ступеня за значний особистий внесок у зміцнення міжнародного авторитету України і розвиток українсько-японських гуманітарних відносин. Говорячи про сучасну Україну, Президент підкреслив, що йдеться про одну з найбільших європейських держав. «Українці – нація з традиційно високим рівнем освіти й професійної кваліфікації. Україна – розвинута індустріальна держава, яка входить до п’ятірки провідних аерокосмічних країн», - відзначив Президент, нагадавши, зокрема, що саме у нас створено найпотужніший у світі транспортний літак Ан-225 "Мрія" (Міністерство оборони Японії фрахтувало його у минулому році для транспортування бульдозерів та іншої техніки на Гаїті, яка постраждала від землетрусу).

За словами Глави держави, важливим елементом економічного потенціалу України є потужні гірничо-металургійна, машинобудівна та оборонно-промислова галузі.

Президент також відзначив, що зараз в країні динамічно розвивається сучасна транспортна інфраструктура.

«Ми також плануємо активно використовувати наші унікальні чорноземи. Ми маємо всі передумови, щоб відновити славу України як житниці Європи, та вже у близькому майбутньому стати одним із провідних постачальників продовольства. Усе це у комплексі дозволяє нам ставити амбіційні завдання з економічного розвитку, прагнути суттєвого підвищення своєї ролі на світових ринках», - підкреслив Президент. Говорячи про політичну ситуацію в країні, Президент наголосив, що рік тому, після демократичних виборів до державного керма в Україні прийшла команда прагматиків.

«Пріоритет нашої діяльності – модернізація країни. Ми розпочали системні економічні й соціальні реформи, мета яких – створити інвестиційно-привабливу зростаючу економіку», - зазначив Віктор Янукович. Глава Української держави підкреслив: «Вирішення завдань, які стоять перед нами, вимагає також залучення і зовнішніх ресурсів. Ми налаштовані на серйозну, послідовну роботу на цьому напрямі, та нашими діями доведемо світові, що Україна є надійним партнером, а співробітництво з нею – взаємовигідне. Саме цією мовою – мовою економічних інтересів, конкретних дій, а також мовою передбачуваної, системної зовнішньої політики ми говоримо з міжнародною спільнотою.

Нашою стратегічною метою було і залишається набуття повноправного членства в Європейському Союзі. Інтеграція в європейський політичний, економічний, правовий та гуманітарний простір є для нас орієнтиром в проведенні системних реформ. За минулий рік були нормалізовані відносини з Російською Федерацією. Ми розпочали вирішувати складні проблемні питання двосторонніх відносин.

Цьому сприяла проголошена Україною політика позаблоковості. Дальший розвиток отримали відносини з іншим важливим стратегічним партнером – Сполученими Штатами. Ми також усвідомлюємо сучасну тенденцію до формування багатополюсного світу, розвиток процесів регіональної інтеграції у різних частинах світу і зростання впливу окремих держав, інтереси яких суттєвою мірою визначають глобальний порядок денний.

Маю на увазі, перш за все, Азію, де знаходиться значна частина нових центрів зростання та впливу. Це дозволяє говорити про загальну тенденцію до збільшення ваги континенту у світових економічних та політичних процесах. Ми також прагнемо посилити співпрацю з регіональними організаціями Азійсько-тихоокеанського регіону, такими, як АТЕС і АСЕАН. Важливим кроком на цьому шляху є мій візит до Японії. З перших днів української незалежності Японія була і залишається одним із наших важливих зовнішньополітичних партнерів.

Україна готова до масштабної роботи з подальшої розбудови взаємовигідного співробітництва з вашою країною на усіх напрямках, де є взаємний інтерес.

Ми зацікавлені у залученні кредитно-інвестиційних та технологічних ресурсів Японії, а також у розширенні кредитно-фінансової взаємодії, у тому числі - в рамках урядової програми Офіційної допомоги розвитку. Одним із наших пріоритетів залишається сфера енергозбереження та екології на основі Схеми зелених інвестицій у рамках Кіотського протоколу.

Також вважаю перспективним співробітництво в агропромисловому комплексі, використанні альтернативних джерел енергії, модернізації житлово-комунального господарства, газотранспортної системи, хімічної та металургійної промисловості, транспортної інфраструктури України, космічних досліджень». Глава держави, крім того, наголосив, що хотів би привернути особливу увагу до українсько-японської співпраці у сферах освіти, науки та культури. «Традиції і досягнення такого співробітництва надзвичайно багаті.

Безперечно, ми будемо їх розвивати й надалі. За підтримки уряду Японії лише за останні роки понад 200 українських науковців, викладачів та студентів отримали можливість пройти стажування у вищих навчальних закладах вашої країни. Тільки у 2010 році в Японії на навчанні перебувало 70 українських студентів та аспірантів. Завдяки програмам Японського товариства сприяння науці десятки українських учених працюють у ваших науково-дослідних інститутах над питаннями біотехнологій, нанотехнологій, технологій збереження електроенергії та використання відновлювальних видів енергії. У мене особисто велике захоплення викликали досягнення Центру дослідження стовбурових клітин Кіотського університету.

Перспективи досліджень професора Яманака дійсно вражають. Розраховую, що українські профільні наукові установи активно співпрацюватимуть із Центром», - наголосив Віктор Янукович. Президент, крім того, нагадав, що вищі навчальні заклади України вже сьогодні активно співпрацюють з університетами Японії. У цьому контексті він висловився за доцільність розвитку контактів між Кіотським університетом та університетами Києва. «Це повною мірою відповідатиме духові побратимства двох міст», - переконаний Віктор Янукович.

Президент також зазначив, що у Кіото активно працює Асоціація громадських обмінів між Києвом і Кіото, та подякував її керівникові пані Мітіко Такао за невтомні зусилля, спрямовані на зміцнення українсько-японської дружби, і оцінені високою українською державною нагородою ‑ орденом княгині Ольги 3-го ступеня. У своєму виступі Президент також нагадав, що Японію та Україну єднають не тільки світлі і радісні події. «Нас поєднує і горе.

Наші країни – єдині в світі, на території яких сталися масштабні ядерні трагедії», - сказав Віктор Янукович. У цьому контексті Президент висловив вдячність мешканцям Кіото і багатьох інших японських міст, які відгукнулися на лихо, що спіткало Україну чверть століття тому, та надали допомогу для постраждалих від аварії на Чорнобильській АЕС.

«Від імені усього Українського народу висловлюю щиру подяку урядові Японії за сприяння в реалізації проекту будівництва об’єкту "Укриття" та постійну допомогу, яка надається для подолання наслідків аварії», - наголосив Президент. Глава держави, крім того, висловив сподівання, що Японія буде на високому рівні представлена на міжнародній конференції "Двадцять п’ять років Чорнобильської катастрофи. Безпека майбутнього", що відбудеться в квітні цього року у Києві за ініціативою Президента. «Український народ із великою повагою і глибокою симпатією ставиться до Японії. Говорю не лише про досягнення в новітніх технологіях.

З кожним роком зростає інтерес до унікальної культури та багатої історії вашої країни, дедалі більше студентів вивчають японську мову… Хотілося б, щоб і українська культура стала дійсно цікавою і привабливою для вас», - сказав Президент.

Віктор Янукович нагадав, що у 2012 році Україна прийматиме фінальну частину чемпіонату Європи з футболу. «Хочу вірити, що в недалекому майбутньому хтось із присутніх тут сьогодні молодих інтелектуалів Японії зробить свій вагомий внесок у зміцнення українсько-японської дружби, у розвиток українсько-японського співробітництва», - сказав Президент, звертаючись до студентів.

Віктор Янукович: Ми говоримо з міжнародною спільнотою мовою економічних інтересів, конкретних дій, а також мовою передбачуваної, системної зовнішньої політики МЗС повідомляє:

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua