Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Янукович зобов’язав суддів і Генпрокурора оприлюднити декларації в ЗМІ 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
06.01.2011

Підписавши Закон України №2808-VІ «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції», зазначається на сайті www.zakonoproekt.org.ua Президент України Віктор Янукович припинив дискусії про те, чи повинні оприлюднювати в офіційних друкованих виданнях свої декларації судді Верховного суду України, Генпрокурор, нардепи та інші високопосадовці.

Дебати розпочалися після того, як цей обов’язок відмінявся за ініціативою Президента України Віктора Ющенко, який 11 червня 2009 року №1506-VI підписав ініційований ним Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції». Саме тоді, за ініціативою В.Ющенка, у цьому законі зі статті «Фінансовий контроль» зник обов’язок вищих високопосадовців щорічно оприлюднювати свої декларації, що був раніше передбачений в аналогічній статті Закону України «Про боротьбу з корупцією», що відмінявся за його ініціативою.

Відповідно до статті 6 Закону України «Про боротьбу з корупцією», відомості про доходи, цінні папери, нерухоме та цінне рухоме майно і вклади у банках посадових осіб, зазначених у частині першій статті 9 Закону України “Про державну службу”, та членів їх сімей підлягають щорічній публікації в офіційних виданнях державних органів України.

У першій частині статті 9 Закону України «Про державну службу» зазначені такі особи: Президента України, Голови Верховної Ради України та його заступників, голів постійних комісій Верховної Ради України та їх заступників, народних депутатів України, Прем’єр-міністра України, членів Кабінету Міністрів України, Голови та членів Конституційного Суду України, Голови та суддів Верховного Суду України, Голови та суддів вищого спеціалізованого суду України, Генерального прокурора України та його заступників.

Відповідно до статті 9 Закону України «Про боротьбу з корупцією» порушення особою, що уповноважена на виконання функцій держави, вимог щодо декларування доходів (неподання або подання неповних чи неправдивих відомостей про доходи та зобов'язання фінансового характеру) тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а також є підставою для відмови у призначенні на посаду та для позбавлення права балотуватись у депутати або на виборні посади в державні органи. Неподання або невчасне подання державним службовцем або іншою особою, уповноваженою на виконання функцій держави, відомостей про відкриття валютного рахунку в іноземному банку тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від п'ятнадцяти до двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

І незважаючи на те, що цей закон діяв уже більше 15 років, його вимоги постійно ігнорувалися всіма високопосадовцями України – від Голови Верховної Ради України до Генпрокурора України та Голів і членів Конституційного Суду, Верховного Суду, та вищих спеціалізованих судів України.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua