Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Євген Костенко:"Суддя Р.Кірєєв може видалити з залу любого порушника, навіть, якщо це і нардеп" 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
06.07.2011

Суддя Печерського районного суду м. Києва Р.Кірєєв має право, у випадках, передбачених законом, приймати рішення щодо видалення із судової зали будь кого хто порушує, під час судового засідання, встановлений законом порядок, хоча б це і був народний депутат України, вважає президент Українського аналітичного центру Євген Костенко. А не тільки забороняти телевізійну трансляцію із зали, де відбувається судове засідання. Хоча не секрет, що через мобільні телефони присутніх у залі, які не вилучають при вході, може вестися радіотрансляція щодо якої суддя рішення не приймав, бо про це навіть не думав.

Для кращого порядку в суді голова суду повинен своїм розпорядження затвердити правила акредитації на засіданні представників телекомпаній, визначивши кількість техніки, яку вони можуть розмістити в судовій залі і, головне, місце розташування. Розміщення камер не перед суддею, коли камери закривають судове засідання від зали, де сидять присутні, а в кінці зали , на місті останнього ряду, зменшить температуру від освітлювальних приладів, шуму, і дозволить судді бачити, що відбувається в залі. 

Бо, як правило, хуліганять такі не завжди лише народні депутати України. А притягнення до відповідальності, хоча б одної такої особи, покаже іншим, що правовий нігілізм – це не зовсім безпечна справа.

Такі правила акредитації є у всіх державних установ України. І в судах також повинні бути свої прес-служби, як, наприклад, у більшості цивілізованих країн світу, зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UA .

Можна поставити дерев’яний бар’єр, щоб перед обличчям у судді (випадок просто неможливий в судах інших країн) бігала якась особа, якій потрібно щохвилини переставляти мікрофон, і на що не реагували б чисельні міліціонери, які там, напевно, не замість меблів поставлені?

Не завадила б і невеличка відеокамера, яка б записувала все, що відбувається в суді. Що також допомогло б порядку в залі, бо запис міг би бути використаний для ідентифікації порушників порядку та подальшому реагуванню.

Посилання на депутатську недоторканність, як захист протиправних дій, є нікчемним, бо відповідно до вимог статті 80 Конституції України: «Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність.

Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані.».

Про це свідчить і офіційне тлумачення положень частин першої статті 80, ке дано в Рішенні Конституційного Суду України №12-рп/2003 від 26.06.2003 р. Зал суду - це не зал Верховної Ради України. Так що суддя Р.Кірєєв може без проблем зобов'язати міліціонерів видалити із зали суду любу особу, а тим більше накласти на неї штраф. І дозвіл Верховної Ради України тут непотрібно.

Ясно, що він розуміє, що його провокують, аби зірвати розгляд справи, і він утримується від різких дій. Але ніякими різкими діями не буде рішення щодо видалення із зали особи, яка порушує уведений Законом порядок, хоча б це був і народний депутат України.

Може бути й інша причина відсутності жорсткого реагування на ці дії. З однієї сторони на Заході така поведінка в суді представників сторони обвинуваченої, навряд чи буде діяти на їхню користь. І чим більше прикладів порушення поведінки в суді дадуть представники сторони обвинуваченої, тим легше буде іншій стороні використати це для показу на заході, що ж дійсно відбувається в суді, і наскільки це відповідає західним представленням про повагу до суду.

До того ж. порушення справи за протиправні дії щодо «викидання» із зали дівчини з протилежної сторони вже можуть привести до порушення кримінальної справи.

Крім того, суддя, може прийняти рішення про адміністративний арешт осіб, які порушували порядок у суді, і після закінчення судового розгляду.

І тут уже Верховна Рада України, виходячи з принципу: «Закон є Закон», напевно, проголосує за дачу згоди на притягнення таких осіб до адміністративного арешту, а може й до кримінальної відповідальності. Ясно, що Президент України В.Янукович, який нещодавно застосував право вето щодо закону про амністію, може застосувати її, через деякий час, і до фігурантів цієї справи, але що це тоді закриє їм доступ до участі в наступних виборів, то це точно.

Так що, напевно, краще в суді змагатися не голосом і тиском на суд, а скоріше чіткіше відпрацьованою лінією захисту.

І от коли це буде зроблено, то ми зможемо побачити всі доводи обох сторін. І враховуючи рівень роботи Генеральної прокуратури, ще не факт, що кримінальна справа проти Тимошенко закінчиться саме так, як це планували ініціатори відкриття цієї справи, вважає політолог Євген Костенко. От тільки б сторона обвинуваченої це своєчасно встигла зрозуміти.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2022 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua