Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Комітет проти обмеження зовнішньої реклами на дорогах 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
29.06.2011

Комітет з питань свободи слова та інформації на засіданні 15.06.2011 року розглянув законопроекти «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо розташування засобів зовнішньої реклами), реєстраційний № 8017, внесений народним депутатом О. Тищенком, та «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про рекламу» (щодо розташування засобів зовнішньої реклами), реєстраційний № 8017-1, внесений народним депутатом П. Симоненком, і рекомендує за результатами розгляду у першому читанні їх відхилити, , зазначається на сайті www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на джерело у Верховній Раді України.

Обидва законопроекти спрямовано на зміну порядку розміщення зовнішньої реклами, що розташована над поверхнею або вздовж автомобільних доріг. Це, на думку авторів законодавчої ініціативи, повинно покращити ситуацію на дорогах.

Комітет пропонує відхилити обидва законопроекти з таких міркувань. Безпека на дорогах – це серйозна проблема в більшості країн світу. Так, в США створено Національний комітет безпеки на транспорті, аналогічні комітети існують у Франції, Великобританії, Фінляндії. З 1995 по 1999 рік Автомобільна Асоціація Американської Організації Безпеки Дорожнього Руху вивчила близько 5000 випадків ДТП, і жодна з них не була пов’язана з відволіканням на білборди. Було виявлено, що основний фактор аварій – це «живі»та/або «рухомі» перешкоди.

В Україні питання розміщення носіїв рекламі на автомобільних дорогах внормовані статтею 38 Закону України «Про автомобільні дороги», а не Законом України «Про рекламу».

Поруч з питаннями безпеки руху проект Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про рекламу" (щодо розташування засобів зовнішньої реклами), реєстраційний № 8017, передбачає введення стягнення плати за видачу дозволів на розміщення зовнішньої реклами, що на погляд Комітету, не є предметом цієї законодавчої новели. Прийняття законопроекту створить низку правових колізій, зокрема, абзац другий частини третьої статті 16 суперечитиме запропонованій редакції абзацу п’ятому частини другої цієї ж статті чинного Закону. Разом з цим законопроект залишає поза увагою питання розміщення реклами над проїжджою частиною та вздовж доріг у населених пунктах.

Стосовно проекту Закону України про внесення змін до статті 16 Закону України «Про рекламу» (щодо розташування засобів зовнішньої реклами), реєстраційний № 8017-1, Комітет звертає увагу, що введення передбачених законопроектом приписів, може призвести до скорочення виробництва та розміщення реклами, та значного зменшення надходжень до місцевих бюджетів різних рівнів. Однак супровідні документи, додані до цієї законодавчої новели, не містять обґрунтованих розрахунків та пропозицій щодо джерел їх покриття, що не відповідає вимогам статті 27 Бюджетного кодексу України та частини третій статті 91 Регламенту Верховної Ради України.

Головне науково-експертне управління, надаючи перевагу законопроекту 8017-1, пропонує у процесі подальшої роботи над законопроектами 8017 та 8017-1 їх об’єднати.

Доповідачі: народний депутат України Тищенко О.І., народний депутат України Симоненко П.М.

Співдоповідач: голова підкомітету з питань реклами, народний депутат України Кондратюк О.К.

Текст законопроекту Проект Постанови 29.06.2011

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua