Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Мартинюк підіграв капіталістам 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
10.09.2010

«i» писали, що народні депутати Володимир Поляченко (аффыльований із ГК «Київміськбуд»), Нвер Мхтарян («Познякижилбуд») і Юрій Сербин («Екобуд») пропонували до 1 січня 2013 р. ряд положень закону, що стосуються здійснення кредитно-фінансовими установами пільгового кредитування забудовників житла, заборони збільшувати процентну ставку по кредитах, заборони розірвання фізичними і юридичними особами будь-яких договорів про передачу забудовниками завершеного житла. При цьому вони пропонували не застосовувати дана заборона, якщо певний строк прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва переноситься більш ніж на 30 місяців (у чинному законі — 18 місяців). У документі в першім читанні продовження строків законотворці аргументували, звичайно ж, турботою про покупця житла. «Будівельники з останніх сил роблять спроби здати житло в експлуатацію, а ті люди, які дійсно купили квартири, очікують цих квартир, тому що готовність будинків уже перевищує 70% і 80%. Якщо ми скасуємо й не продовжимо до 1 січня 2013 р. діючу норму даного закону, то результат буде жалюгідний. Ті люди, які чесно прагли одержати житло, просто не одержать його»,- писав у пояснювальній записці Юрій Сербин.Обмануті інвестори житлових проектів не швидко зможуть стягнути із кривдників. Ніна Мищенко. Економічні звістки

Будівельне лобі не змогло простягнути в парламенті заборона на розірвання договорів інвестування (фактично купівлі-продажу), якщо строк здачі житла переноситься більш ніж на 30 місяців. ( про це також і на сайті www.Zakonoproekt.Org.UA ). Проти цієї норми виступили комуністи. Віце-спікер Адам Мартинюк (КПУ) умовив депутатів на компромісний розв'язок — заборона продовжили, але тільки на рік, до 1 січня 2012 р.

Навколо законопроекту №6687 « Про внесення змін у Закон України « Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі й житлового будівництва» (щодо продовження терміну дії заходів щодо підтримки будівництва житла) учора в парламенті розгорівся скандал. Справа в тому, що 1 липня закінчився строк мораторію, що фактично дозволяє будівельним компаніям через кризу не виконувати свої зобов'язання. До цього строку інвестор будинку, що купив квартиру в недоладі, не міг подати позов за поверненням коштів у зв'язку з невиконанням строків будівництва, банк не міг судитися у зв'язку з невиконанням умов кредитних договорів, не могли вимагати й кредитори, які поставляли послуги й товари на об'єкти будівництва.

«i» писали, що народні депутати Володимир Поляченко (афільований із ГК «Київміськбуд»), Нвер Мхтарян («Познякижилбуд») і Юрій Сербин («Екобуд») пропонували до 1 січня 2013 р. ряд положень закону, що стосуються здійснення кредитно-фінансовими установами пільгового кредитування забудовників житла, заборони збільшувати процентну ставку по кредитах, заборони розірвання фізичними і юридичними особами будь-яких договорів про передачу забудовниками завершеного житла. При цьому вони пропонували не застосовувати дану заборону, якщо певний строк прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва переноситься більш ніж на 30 місяців (у чинному законі — 18 місяців). У документі в першім читанні продовження строків законотворці аргументували, звичайно ж, турботою про покупця житла. «Будівельники з останніх сил роблять спроби здати житло в експлуатацію, а ті люди, які дійсно купили квартири, очікують цих квартир, тому що готовність будинків уже перевищує 70% і 80%. Якщо ми скасуємо й не продовжимо до 1 січня 2013 р. діючу норму даного закону, то результат буде жалюгідний. Ті люди, які чесно прагли одержати житло, просто не одержать його»,- писав у пояснювальній записці Юрій Сербин.

Учора депутати не могли розібратися, коли набуває чинності продовження строків заборони, якщо за нього проголосувати. «Був установлений мораторій на розірвання договорів інвестування будівництва житла на 18 місяців, строк якого пройшов 1 липня. А тому з 1 липня громадяни можуть звернутися вже й до суду для розірвання відповідних договорів і стягнення коштів. Тому фракція вважає, що сьогодні недоцільно продовжувати дія мораторію, тому що люди, які вклали гроші в будівельні об'єкти на 100%, не можуть сьогодні ні грошей одержати, не дочекатися закінчення будівництва»,- заявив під час засідання Валентин Матвєєв (КПУ) і додав, що якщо строк 18 місяців залишиться, то фракція документ підтримає. Далі депутати продовжили плутати один одного. Олександр Єфремов (Партія регіонів) почав переконувати комуністів. «Мені здається, що ми просто не до кінця вчиталися, що написане в законі. Там написане, що продовжити до 30, зважаючи на те, що 18 уже пройшло. Ми повинні розуміти, що якщо ми розвалимо будівельну галузь, ми людям не допоможемо, постраждають усе. А якщо ми витягнемо ситуацію протягом року, добудуємо всі будинку, які сьогодні закладені, то від цього виграють і люди, які вклали в це будівництво свої засоби»,- затверджував пан Єфремов. Хоча в законопроекті норми, що 18 місяців пройшло, ні, а просто написане «30». Остаточно все влагодив віце-спікер Адам Мартинюк. Він, з одного боку, догодив своєї фракції КПУ й запропонував залишити норму в 18 місяців, однак з невеликим виправленням, вигідної будівельному лобі, що вона вступає з моменту опублікування закону, а виходить, продовжує потурання будівельникам до 1 січня 2012 р.

Так що вся турбота про покупців залишається поки тільки на словах. Несумлінні компанії можуть продовжувати їх обманювати. На думку експертів, інвесторів знову позбавили яких-небудь прав у випадку невиконання забудовником своїх зобов'язань. І отут поки не допоможе ніякий суд або правоохоронні органі.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua