Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Медведєв вирішив запропонувати ООН заборонити twitter-революції 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
25.09.2011

Російська газета «КоммерсантЪ» оприлюднила інформацію щодо проекту конвенції ООН «Про забезпечення міжнародної інформаційної безпеки», підготовлений на Російській Федерації тамошніми Радбезом та МЗС, зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UA Російська газета «КоммерсантЪ» оприлюднила інформацію щодо проекту конвенції ООН «Про забезпечення міжнародної інформаційної безпеки», підготовлений на Російській Федерації тамошніми Радбезом та МЗС, зазначається на сайті www.Zakonoproekt.Org.UA із посиланням на «КоммерсантЪ», витяги зі статті у якому пропонуються до уваги.

Цим документом, який на думку російських урядовців, планується прийняти вже у 2012 році, забороняється використання Інтернету у військових цілях і для скинення режимів в інших країнах, але при цьому залишає владі повну свободу дій усередині національних сегментів мережі. Тим самим РФ хоче протистояти США, що активно використовує кіберзброю проти урядів тих країн, де вона хоче мати більш прийнятну для неї владу.

За даними «КомерсантЪ» документ був уперше представлений на закритій зустрічі керівників спецслужб і силових відомств 52 країн, організованої Радбезом РФ в Єкатеринбурзі, яка завершився 22 вересня. Головною темою форуму стала світова інформаційна безпека, а цвяхом програми — підготовлений господарями проект конвенції ООН по її захисту. 18-сторінковий документ є підсумком багаторічної роботи експертів Радбезу й МЗС РФ, а також Інституту проблем інформаційної безпеки МДУ.

За даним ФСБ, зазначають автори статті, російським правоохоронним органам постійно доводиться зустрічатися з кібернападами: тільки на сайти президента РФ, Держдуми й Ради Федерації щодня здійснюється до 10 тис. атак. Від хакерів страждає й російський бізнес, особливо банківський.

В концепції зафіксований ряд положень, що покликані захистити Росію й інші країни від кібернападу або ж від допомоги ззовні місцевої опозиції в організації twitter-революції. Шоста стаття конвенції зобов'язує держави «утримуватися від розробки й прийняття планів, здатних спровокувати зростання погроз в інформаційному просторі», «не використовувати інформаційно-комунікаційні технології для втручання в справи, що ставляться до внутрішньої компетенції іншої держави» і, нарешті, «утримуватися від наклепницьких тверджень, образливої або ворожої пропаганди для здійснення інтервенції або втручання у внутрішні справи інших держав».

«У той же час Росія домагається закріплення в конвенції принципу невтручання в інформаційний простір один одного. «Кожна держава має право встановлювати суверенні норми й управляти відповідно до національних законів своїм інформаційним простором»,- відзначається в проекті. І хоча в документі вказується, що держави повинні захищати свободу слова в Інтернет й «не має права обмежувати доступ громадян до інформаційного простору», у тексті робиться важливе застереження: уряду можуть уводити обмеження « з метою захисту національної й суспільної безпеки». А ступінь погрози, що виходить, наприклад, від закликів збиратися в певний день на певній площі, кожна країна вільна розуміти по-своєму.

І хоча, за даним «КоммерсантЪ», у Москві сподіваються, що прийняти конвенцію вдасться вже в наступному році, але це є сумнівним, бо це заважатиме США використовувати ці методики проти своїх опонентів. Хоча в МЗС РФ вважають, що зможуть отримати підтримку від Кітая.

Вашингтона активно розбудовує цифрову дипломатію, схованою частиною якої саме є заходи щодо дестабілізації авторитарних режимів за допомогою інтернет-технологій. Американці не визнають існування «національних интернетів» і не вважають, що заходи щодо злому цензурних бар'єрів інших країн є втручанням у їхні внутрішні справи. Доступ до Інтернету США включають у набір універсальних прав людини, обмежувати які не можна ні під яким приводом. Врозріз із пропозиціями РФ ідуть і положення прийнятої в травні кібердоктріни Білого дому, яка залишає за США право розробляти наступальні кібертехнології й реагувати на кібератаки всіма доступними - способами аж до ядерної зброї.

«Втім, Пекіну теж можуть не сподобатися окремі положення конвенції — насамперед механізми розслідування киберпреступлений. Конвенція пропонує державам співробітничати один з одним при розслідуванні кібератак і в деяких випадках допускати іноземних слідчих до відповідних до систем на своїй території…

За словами джерела «КоммерсантЪ» в МЗС РФ, зараз США й ряд європейських країн уже готовлять свою відповідь на російську ініціативу — вони прагнуть до листопада розширити Будапештську конвенцію Ради Європи 2001 року по боротьбі з кіберзлочинністю. Росія не стала приєднуватися до цього договору, ратифікованого 31 країною (у тому числі і Україною законами №2824-IV від 07.09.2005 року та №2532-VI від 21.09.2010 року. Zakonoproekt.Org.UA) (ще 16 підписали, але не ратифікували його), оскільки її не влаштовує записане в документі право спецслужб одних країн проникати в кіберпростір інших країн і проводити там операції, не ставлячи місцеві влади в популярність.

За словами Миколи Патрушева, зазначають автори статті «КоммерсантЪ», останній висловив надію, що підсумковий документ для передачі в ООН удасться розробити до наступної зустрічі, яка, на думку журналістів, може пройти в Санкт-Петербургові або Москві.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua