Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Могільов розповів про всіх заарештованих учасників "Податкового Майдану". 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
15.01.2011

14.01.2010 року, відповідно до статті 229 Регламенту Верховної Ради України, у п’ятницю з 10 до 11 години проводилася «година запитань до Уряду», зазначається на сайті www.zakonoproekt.org.ua . Представники депутатських фракцій внесли пропозиції під час «години запитань до Уряду» отримати відповіді на запитання від Міністра внутрішніх справ України Анатолія Володимировича Могильова. Депутатські фракції Партії регіонів, «Блоку Юлії Тимошенко – «Батьківщина», керуючись частиною шостою статті 229 Регламенту Верховної Ради України, заздалегідь письмово повідомили Кабінет Міністрів про запитання, на які вони бажають отримати відповіді від Кабінету Міністрів України в особі міністра внутрішніх справ України. Відповідаючи стосовно кримінальних справу проти осіб, які приймали участь в "Податковому Майдані", відповів Міністр внутрішніх справ України А.Могильов:

"Шановні народні депутати, до МВС поступили письмові запроси від фракції БЮТ і з фракції Партії регіонів. Тому на ці запитання я відповім у письмовому виді, а на інші запитання я буду відповідати вже усно, коли будуть мене питати.

Ітак, перше запитання. «Шевченківський райсуд Києва прийняв рішення про арешт трьох активістів акції протесту, які пройшли на Майдані проти Податкового кодексу. Учасникам протестів висунуті звинувачення за статтею «Умисне знищення або пошкодження чужого майна», що завдало шкоду у великих розмірах. Зокрема, затриманим закидають пошкодження гранітного покриття Майдану Незалежності. Чи не є безглуздям такі дії правоохоронних органів після того, як із мітингувальниками спілкувалися Президент України та Прем`єр-міністр, які погодилися із їх вимогами, про що свідчать їх подальші публічні заяви і дії? Ви ж не будете заперечувати, що законодавство тоді є дієвим, коли воно є справедливим?». Я привів оригінал того питання, яке нам задали.

Відповідь на це запитання. Невід’ємним правом громадян України є право збиратися мирно без зброї і проводити збори, мітинги, походи і демонстрації. Про проведення таких заходів своєчасно сповіщаються органи державної влади і органи місцевого самоврядування. Обмеження щодо реалізації цього права може встановлювати тільки суд в окремих випадках. Це норма, закріплена в Конституції України (стаття 39).

Учасникам громадських акцій дозволяється висловлювати свій протест та робити все – я ще раз підкреслюю – робити все, крім того, що заборонено законом.

Дозволяю собі нагадати, що до заборонених діянь, які передбачаються Кримінальним кодексом та Адміністративним кодексом відносяться: вбивства, зґвалтування, нанесення тяжких тілесних ушкоджень, тілесних ушкоджень, пошкодження майна, вчинення хуліганських дій, у тому числі дрібних, блокування вулиць, блокування органів державної влади і тому подібне.

Правоохоронні органи зобов`язані принципово реагувати на будь-яке правопорушення з боку громадян, незважаючи на політичні або інші переконання. Закон один для всіх! І це гасло, під яким проходили у нас багато акцій. Це гасло в державі з минулого року в державі виконується і буде виконуватися.

Згідно із законодавством України (Постанова Кабінет Міністрів №2028 від 1998 року та №753 від 20008 року) відповідальність за можливі порушення громадського порядку та відшкодування матеріальних збитків у разі нанесення матеріальної шкоди покладається і на організаторів всіх заходів.

Під час проведення акції на майдані Незалежності міліція здійснювала заходи відповідно до своїх функціональних обов`язків щодо підтримання правопорядку. Міліція має досвід і має вже можливості фіксувати всі порушення правопорядку, які допускають учасники масових заходів. Незважаючи на постійну профілактичну і роз`яснювальну роботу серед організаторів та учасників акції про дотримання законності громадянами 22 листопада 2010 року було перекрито рух автотранспорту в центральній часті Києва. Це є кримінальний злочин. За цим фактом 23 листопада минулого року порушено кримінальну справу за ознаками злочину «групове порушення громадського порядку» (стаття 293 Кримінального кодексу України). особи, які вчинили цей злочин відомі і відносно них проводиться слідство.

Слід нагадати, що організаторами зазначеної акції виступили 4 громадські організації, керівники яких згідно з діючим в Україні законодавством теж несуть, повинні нести відповідальність за такі дії. Попри відсутності повідомлень ініціаторів акції інформації про встановлення наметів, у гранітне покриття Майдану Незалежності вбили більше сотні металевих кілків, дослівно – 132. Будь-якому свідомому громадянину зрозуміло, що це також злочин, це пошкодження чужого майна. Тобто організатори не вжили достатніх заходів щодо припинення правопорушень, а сприяли їх первинному скоєнню під час проведення акції. До цього додам, що умисне пошкодження майна за висновками незалежних експертів, сума його 230 тисяч гривень збитку. За цим фактом 3 грудня порушено кримінальну справу за умишлене пошкодження майна. Слідству відомі безпосередні виконавці, це раніше неодноразово судимі громадяни. Один громадянин тричі судимий – чотири роки позбавлення свободи відбув за гратами. Громадянин – двічі судимий, три з половиною роки був за гратами. І ще один громадянин, який притягається по цій справі, вісім років провів за гратами. Одна з зазначених осіб затримана і находиться під вартою, їй пред’явлено обвинувачення, двоє інших перебувають в розшуку.

25 грудня минулого року вищесказані кримінальні справи об’єднані в одне впровадження, слідство по ним триває і ця справа направлена до суду.

Крім того, під час блокування вулиці Хрещатик пошкоджено два автомобілі, які належать юридичним і фізичним особам. По цим… по цій справі за пошкодження автомобілів порушена кримінальна справа, слідство по ній закінчено і справа направлена до суду в Шевченківський районний суд Києва. Інші деталі цих справ я розголошувати не маю права.".

16.01.2011 CSS2

Был бы человек, а статья - найдется

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua