Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Музею Орсе подарували колекцію з 6 живописних робіт за € 380 млн 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
29.10.2016

Французькому музею Орсе подружня пара з США Спенсер і Марлен Хейз подарувала колекцію живопису вартістю у € 380 млн, яка складаться з 600 робіт Дега, Модільяні, Боннара, Вюйара і інших художників XIX-XX століть, інформує сайт www.Zakonoproekt.Org.UA із посиланням на сайт www.nytimes.com.  22 жовтня 2016 р. Музею Орсе вже передали частину колекції з 187 творів, оцінених в € 173 млн.Французькому музею Орсе подружня пара з США Спенсер і Марлен Хейз подарувала колекцію живопису вартістю у € 380 млн, яка складаться з 600 робіт Дега, Модільяні, Боннара, Вюйара і інших художників XIX-XX століть, інформує сайт www.Zakonoproekt.Org.UA із посиланням на сайт www.nytimes.com.

22 жовтня 2016 р. Музею Орсе вже передали частину колекції з 187 творів, оцінених в € 173 млн.

Згідно із заповітом подружжя Хейз, іншу частину колекції в Орсе перевезуть після їхньої смерті. Хейзи попросили, щоб передані ними картини виставлялися в окремому приміщенні і не були розсіяні по музею. Для цього в Орсе вирішили перенести на нове місце бібліотеку і архіви. Міністр культури Франції Одрі Азулай зазначила, що Франція з з 1945 року ще не отримувала таких великих пожертвувань. від іноземних дарувальників

На сайті музею Орсе відзначається, що сім'я Хейз - з невеликого міста в Техасі. Купувати картини вони стали на початку 1970-х років, щоб прикрасити свій будинок в Нешвіллі. В цей же час подружжя вперше відвідали Францію. У 2013 році музей Орсе провів виставку «Колекція Марлін і Спенсера Хейз. Пристрасть до Франції».

Однією з причин, по якій колекціонери вибрали саме Орсе для передачі свого зібрання, стали особливості французького законодавства. Справа в тому, що твори, розміщені в громадських колекціях Франції, не можуть бути розділені і продані, на відміну від американських інституцій, які мають таку можливість, якщо метою продажу є покупка інших експонатів.

Г-н Хейс є засновником Tom James Company, що виробляє одяг на замовлення . Він виріс в Оклахомі - «на північ від Червоної річки, яку зробив відомим Джон Уейн ,» сказав він в бесіді 2013 року в Орсе. Пара почала купувати мистецтво на початку 1970-х років і вперше відвідала Францію в 1971 році, повертаючись туди щороку з тих пір.

«Ми обидва народилися в маленькому містечку,» г - н Хейс сказав Franceinfo радіо в минулі вихідні. «У нас не було ніяких грошей. Тоді, єдине , що я знав про Париж і Францію було місто під назвою Париж, штат Техас., В 70 кілометрах від місця, де я жив «.

У 2001 році пара купила 1917 портрет Модільяні художника Хаїма Сутіна (яку Модільяні намалював на задніх дверях свого галериста). «Ми дуже любимо Модільяні», розповіла г-жа Хейс у тій бесіді у 2013 році. «Вона була написана на двері. Тому що я думаю, що він був п'яний, як квач, і не мав ніякого полотна», додала вона.

В Україні, до радянського періоду відомий факт дарування громаді міста Києва родиною Ханенків - Варварою та Богданом колекції мистецтва, а згодом і усього маєтку, книгозбірню, а також великого прибуткового будинку по сусідству – для створення та підтримки існування в Києві музею світового мистецтва, відомого сьогодні, як Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (колишня назва — Київський музей західного та східного мистецтва).

Як показують дані Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування,, що прийшли до влади внаслідок антиконституційного антидержавного збройного заколоту на користь США та держав ЄС взимку 2013-2014 року, в їхніх колекціях з'явилися сотні тисяч предметів мистецтва, старожитностей і стародруків на суму в сотні мільйонів доларів. і звісно, що вони не будуть самостійно і легко бажати направити ці культурні цінності до громадських музеїв.

До того ж, оскільки на сьогодні в українському законодавстві відсутні такі чи інші мотиваційні норми для колекціонерів чи просто власників предметів мистецтва, як вищезазначені у Франції, бажання дарувати ці цінності для громадських колекцій у представників нинішньої влади точно не буде, особливо на фоні того стану економіки України, яку вони розвалюють вже другий рік поспіль, як розвалювали у свій час за період свого попереднього приходу до влади у 2005-2010 р.р., після такого самого антиконституційного антидержавного заколоту на користь олігархів протягом 2002-2005 р.р.р

І тому, поки не стабілізується економіка України, яка значно розвалена після нового приходу цих дерибанщиків, очевидно, що такі норми не скоро з'являться в українському законодавстві, і не слід скоро очікувати в Україні повторення благодійності на кшталт родин Богдана та Варвари Ханенків чи Марлін і Спенсера Хейз.

Євген Костенко

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua