Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Нал перестане бути чорним. Центробанк відстежить шлях кожної купюри 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
10.07.2016

З урахуванням постійного зниження частки готівкових платежів створювати окремий реєстр тільки для контролю якості або боротьби з фальшивками не дуже доцільно, думаю, що основна мета - відстеження міграції купюр, - каже він. - За допомогою цієї системи можна буде ефективно відслідковувати долю знятих готівкою великих сум. Наприклад, якщо якась з таких купюр буде використана злочинцем - у регулятора будуть відомості і про людину, який знімав її з рахунку, і про організацію, яка її видала. Відповідно, всі вони потраплять на замітку. Так регулятор зможе більш ефективно боротися з переведенням коштів у готівку, відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.Банківський регулятор вводить в лад спеціальний реєстр номерів банкнот, який дозволить виявляти міграцію кожної випущеної купюри, інформує сайт www.Zakonoproekt.Org.UA, із посиланням на сайт life.ru.

Уже в 2018 році Центробанк зможе контролювати рух будь випущеної купюри через спеціальний реєстр номерів банкнот. До цієї автоматизованої паспортної системи "Контроль номерів банкнот" будуть підключені комерційні банки та інкасаторські компанії, які надаватимуть регулятору інформацію як про виданих та отриманих купюрах, так і про те, від кого ці купюри отримані або видані. Це випливає з Плану заходів щодо реалізації "Стратегії розвитку готівкового грошового обігу в Росії на період 2016-2020 років", затвердженим головним ЦБ Ельвірою Набіулліною, з яким ознайомився Лайф. У прес-службі регулятора підтвердили інформацію.

- Сучасні лічильно-сортувальні машини, а також практично всі банкомати, які працюють в режимі обороту банкнот, мають можливість читання серійних номерів, - розповів офіційний представник Банку Росії. - У той же час в нашій нормативній базі не визначена така необхідність. У світовій практиці такі вимоги відомі. Наприклад, вимога читання серійних номерів для старших номіналів банкнот визначено Народним банком Китаю. Читання серійних номерів дозволяє знизити операційні ризики при перевезенні, зберіганні та обробці банкнот, в тому числі ризики шахрайства при отриманні банкнот з банкоматів.

Експеримент з зчитування номерів з банкнот почався ще в 2010 році: відповідним обладнанням в пілотному режимі стали обладнати розрахунково-касові центри Центробанку в регіонах. Як заявляв тоді перший заступник голови ЦБ Георгій Лунтовський, такий захід дозволяє домогтися відразу кілька цілей: ефективно боротися з фальшивомонетниками, відстежувати якість  банкнот, а також міграцію кожної купюри.

"Хочемо, щоб інформація накопичувалася в режимі онлайн. Через цю програму можна буде вести облік пересування банкнот"  — первый зампред Центробанка Георгий Лунтовский/

Звичайно, відстеження якості вироблених купюр для регулятора дуже важливо, тим більше що в 2016 році Центробанк, згідно з Планом, має намір випустити досвідчені серії 100-рублевих купюр з нанесеним антігрязевим покриттям поверхні. Експеримент триватиме два роки, і вже в 2019 році після аналізу результатів ЦБ планує організувати випуск тиражних банкнот із захисним покриттям.

Однак основна причина введення реєстру - відстеження міграції купюр для протидії переведенні в готівку та фінансуванню тероризму, впевнений доцент кафедри фондових ринків і фінансового інжинірингу Російської академії народного господарства і державної служби Василь Якимкин.

- Думаю, що з урахуванням постійного зниження частки готівкових платежів створювати окремий реєстр тільки для контролю якості або боротьби з фальшивками не дуже доцільно, думаю, що основна мета - відстеження міграції купюр, - каже він. - За допомогою цієї системи можна буде ефективно відслідковувати долю знятих готівкою великих сум. Наприклад, якщо якась з таких купюр буде використана злочинцем - у регулятора будуть відомості і про людину, який знімав її з рахунку, і про організацію, яка її видала. Відповідно, всі вони потраплять на замітку. Так регулятор зможе більш ефективно боротися з переведенням коштів у готівку, відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.

Олександра Баязитова https://life.ru/t/финансы/874825/nal_pieriestaniet_byt_chiornym_tsientrobank_otsliedit_put_kazhdoi_kupiury

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua