Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Німецький бізнес скорочує фінансування партій 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
11.08.2013

Виборча кампанія, що розпочалася у Німеччині, вимагає чималих видатків. Підтримка бізнесу тут не завадить. Утім, концерни переказують до партійних кас дедалі менше, повідомляє сайт www.zakonoproekt.org.ua, посилаючись на сайт www.dw.de.Виборча кампанія, що розпочалася у Німеччині, вимагає чималих видатків. Підтримка бізнесу тут не завадить. Утім, концерни переказують до партійних кас дедалі менше, повідомляє сайт www.zakonoproekt.org.ua, посилаючись на сайт www.dw.de.

Найбільше пожертв традиційно отримують християнські демократи. Християнсько-демократична партія Німеччини на чолі з Анґелою Меркель лише у липні, коли офіційно стартувала передвиборча кампанія до Бундестагу, отримала пожертв на суму 400 тисяч євро. З початку року жертводавці переказали до партійної каси загалом 600 тисяч євро. Такі дані наводить інформаційна агенція dpa з посиланням на офіційний звіт Бундестагу. Обсяги пожертв, отримані ХДС перевищують те, що зібрали решта парламентських партій Німеччини разом узяті.

Німецькі партії за законом зобов’язані повідомляти в апарат Бундестагу про всі отримані пожертви, що перевищують 50 тисяч євро. Ця інформація регулярно оприлюднюються. Пожертви від 10 до 50 тисяч мають бути вказані у річному звіті партії. Антикорупнційні громадські організації критикують це правило, вимагаючи негайного оприлюднення всіх пожертв.

Виборча кампанія ХДС коштуватиме 20 мільйонів євро Виборча кампанія ХДС коштуватиме 20 мільйонів євро

ХДС - лідер симпатій бізнесу

Серед великих доброзичливців ХДС – Союз хімічної промисловості та автомобільний концерн Daimler, які пожертвували у липні по 100 тисяч євро. Допомогли значними сумами також Berenberg Bank і троє неназваних приватних осіб. Daimler традиційно ділиться грішми рівною мірою з обома найбільшими партіями Німеччини. Цього року перед виборами Соціал-демократична партія отримала від автогіганта також 100 тисяч євро. Інший автомобільний концерн – BMW – також, якщо висловлюватися образно, розкладає яйця в різні кошики. Утім, політичні преференції при цьому очевидні: правляча в рідній для концерну Баварії Християнсько-соціальна партія отримала 144 тисячі євро, соціал-демократи – 107 тисяч, 70 тисяч дісталися молодшим партнерам у правлячій нині у Німеччині - Вільній демократичній партії.

Слідом за ХДС за обсягами пожертв йдуть соціал-демократи, які отримали з початку року 287 тисяч євро. Крім автогігантів BMW i Daimler, у СДПН знайшовся лише один великий спонсор, ім’я якого не розголошується. ВДП отримала 129 тисяч євро. Партію підтримав Союз металообробної та екоктропромисловості землі Північний Рейн–Вестфалія і BMW. Зелені та Ліва партія великих пожертв цього року ще не отримували.

Кристіану Вульффу довелося піти у відставку через надто близькі стосунки з представниками бізнесу Кристіану Вульффу довелося піти у відставку через надто близькі стосунки з представниками бізнесу

Куди поділася щедрість концернів?

Останніми роками, як зауважує видання Spiegel Online, обсяги великих пожертв від бізнесу постійно скорочуються. 2012 року великі компанії пожертвували партіям 1,3 мільйона євро, що на третину менше, ніж роком раніше. 2010 року партії отримали майже чотири мільйони, а виборчого 2009-го – близько шести мільйонів євро. У рік виборів обсяги пожертв зазвичай суттєво зростають. Так і цього разу – за перші сім місяців 2013 року, приміром, ХДС отримала майже у два з половиною рази більше крупних пожертв, ніж торік. Утім, загалом тенденція для партійного керівництва невтішна. За інформацією Süddeutsche Zeitung, приміром, виборчого 2005 року християнські демократи отримали від концерну Daimler втричі більше, ніж цього разу – 300 тисяч євро, майже таку суму дав Porsche. Шестизначні суми переказали тоді ще не вражені глобальною фінансовою кризою найбільші банки Німеччини. Головним спонсором був Deutsche Bank (425 тисяч євро). Аналогічна доля – пересихання спонсорського струмка – спіткала й інші партії.

Як зазначає Spiegel Online, оглядачі пояснюють спонсорську кризу низкою скандалів останніх років. Суспільство значно критичніше ставиться до спонсорської підтримки політиків після того, як з посади через отримання привілеїв від бізнесменів на початку 2012 року пішов президент Кристіан Вульфф. Можливо, ще більшим ударом по спонсорингу став так званий "скандал Mövenpiсk". Виборчого 2009 року Вільна демократична партія отримала від компаній, пов’язаних з оператором готельної мережі Mövenpiсk, понад один мільйон євро пожертв. Це виявилося інформаційною бомбою сповільненої дії: про гігантську пожертву стало відомо, щойно вільні демократи, опинившись в урядовій коаліції, домоглися зниження податку на додану вартість для готельного бізнесу. Тоді за ВДП закріпилося тавро "готельної" партії і неприхованого лобіста інтересів окремих бізнес-інтересів. Від того скандалу вільні демократи досі не можуть оговтатися: подолання 5-відсоткового виборчого бар’єру для цієї партії – під великим питанням. 2009 року ВДП отримала понад 14 відсотків голосів виборців.

Надія на бюджетні кошти і дрібні пожертви

Вибори – недешеве задоволення. Як повідомляє dpa, бюджет виборчої кампанії СДПН становить 23 мільйони євро. ХДС планує витратити на агітацію 20 мільйонів, Зелені – 5,5, Ліва партія – 4,5, а вільні демократи - 4 мільйони євро. Після різкого скорочення спонсорських надходжень партіям доводиться перед виборами сподіватися насамперед на державне фінансування. Загалом 2013 року партії отримають з бюджету 154 мільйони євро. Натомість левова частка надходжень партій залишається за членськими внесками та прибутками, отриманими від оренди партійного майна чи інших видів доходів від партійної власності. За найактуальнішими наявними даними, на які посилається dpa, 2011 року загальні надходження партій Німеччини становили 433,5 мільйони євро. Чималими залишаються також пожертви від пересічних громадян обсягом до 10 тисяч євро. Як випливає з оприлюдненого навесні Бундестагом звіту про партійні фінанси за 2011 рік, прибічники ХДС за рік пожертвували партії 14,5 мільйонів євро. СДПН отримала 9,6, Зелені – 4, вільні демократи – 4,7 мільйона євро.

Зелені свого часу стали на ноги завдяки державному фінансуванню (На архівному фото - лідер партії Йошка Фішер) Зелені свого часу стали на ноги завдяки державному фінансуванню (На архівному фото - лідер партії Йошка Фішер)

Бюджетні кошти розподіляються між партіями пропорційно до отриманої ними на останніх виборах кількості голосів. На сьогодні державне фінансування отримує 21 партія, при цьому понад 90 відсотків коштів отримують партії, представлені у Бундестазі. Претендувати на кошти платників податків можуть партії, які отримали на виборах до Бундестагу чи до Європарламенту принаймні 0,5 відсотка голосів чи один відсоток голосів на земельних виборців.

З розрахунку на кожен отриманий голос партія отримує 85 євроцентів на рік, понад чотири мільйони голосів – по 70 центів. Така система має гарантувати шанси на розвиток партіям, які не мають спонсорських коштів. Зокрема, як зауважують оглядачі, саме таким чином свого часу стали на ноги "зелені".

http://www.dw.de/німецький-бізнес-скорочує-фінансування-партій/a-17011411

 

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua