Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Оприлюднено доповідь про розгляд скарг щодо захисту даних Facebook Ірландії 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
06.01.2012

Ірландське Управління комісара по захисту персональних даних (The Office of the Data Protection Commissioner, Ireland) оприлюднило 21 грудня 2011 року результати своєї ревізії компанії Facebook Ірландії ( Fb-I), яке проводилося протягом останніх трьох місяців у тому числі на майданчику в штаб-квартирі Facebook в ірландському місті Дублін, зазначається на веб-сайті www.Zakonoproekt.Org.UA.  Під час аудиту також розглядалася низка конкретних питань, піднятих у скаргах на адресу Office by the “Europe-versusFacebook” group від Norwegian Consumer Council, а також цілого ряду фізичних осіб.  Звіт комплексної оцінки відповідності Facebook Ірландія з ірландським законодавством про захист даних і розширенням законодавства ЄС у цій області тепер доступний для ознайомлення у 2-х частин: основній частині доповіді, включаючи рекомендації й додатки (dataprotection.ie/viewdoc.asp?DocID=1182&m=f) .  За результатами аудиту Facebook Ірландія отримала багато обов'язкових до виконання зауважень та рекомендацій, які необхідно виконати/врахувати для надання послуг в країнах ЄС.Ірландське Управління комісара по захисту персональних даних (The Office of the Data Protection Commissioner, Ireland) оприлюднило 21 грудня 2011 року результати своєї ревізії компанії Facebook Ірландії ( Fb-I), яке проводилося протягом останніх трьох місяців у тому числі на майданчику в штаб-квартирі Facebook в ірландському місті Дублін, зазначається на веб-сайті www.Zakonoproekt.Org.UA.

Під час аудиту також розглядалася низка конкретних питань, піднятих у скаргах на адресу Office by the “Europe-versusFacebook” group від Norwegian Consumer Council, а також цілого ряду фізичних осіб.

Звіт комплексної оцінки відповідності Facebook Ірландія з ірландським законодавством про захист даних і розширенням законодавства ЄС у цій області тепер доступний для ознайомлення у 2-х частин: основній частині доповіді, включаючи рекомендації й додатки (dataprotection.ie/viewdoc.asp?DocID=1182&m=f) .

За результатами аудиту Facebook Ірландія отримала багато обов'язкових до виконання зауважень та рекомендацій, які необхідно виконати/врахувати для надання послуг в країнах ЄС.

Звісно, що Україна - не є країною ЄС, але було б корисно, щоб користувачі з України, мали такий самий рівень захисту їх персональних даних, як і користувачі з країн ЄС.

Тобто, було б непогано продумати, щоб, наприклад, Facebook взяв на себе зобов'язання реалізувати зауваження Data Protection Authority of Ireland і для України, як країни. що ратифікувала Конвенцію про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних стосовно органів нагляду та транскордонних потоків даних, відому як Конвенція 108. Таким чином, будуть реалізовані й вимоги нашого національного законодавства у сфері захисту персональних даних.

Наприклад, Facebook і Державна служба з питань захисту персональних даних могли б підготувати та підписати меморандум щодо взаєморозуміння в частині забезпечення дотримання законодавства України в сфері захисту персональних даних, оскільки українські суб'єкти персональних даних мають права, аналогічні громадянам країн ЄС.

Законодавчі підстави для використання результатів аудиту Facebook в Ірландії є. Так у Конвенції про захист осіб у зв’язку з автоматизованою обробкою персональних даних стосовно органів нагляду та транскордонних потоків даних зазначено, що «Відповідно до положень глави IV та без шкоди положенням статті 13 Конвенції органи нагляду співробітничають між собою настільки, наскільки це необхідно для виконання їхніх обов'язків, зокрема шляхом обміну будь-якою корисною інформацією».

Згідно із Законом України «Про захист персональних даних» дії пов'язані зі збиранням персональних даних є обробкою персональних даних, і це той випадок, коли це положення додає аргументів, що Facebook повинен діяти в Україні відповідно до нашого національного законодавства.

На думку українських колег ірландського комісара по захисту персональних даних, необхідно і Україні розглянути питання щодо дотримання Facebook в Україні національного законодавства з питань захисту персональних даних.

І хоча Facebook не надає послуги в Україні легально, і не має тут свого представництва чи представників, але при наданні послуг в Україні Facebook буде повинен також керуватися законодавством України.

Про це свідчить і порівняння законодавства ЄС і України:

1) «...companies who direct their services to European consumers should be subject to EU data protection laws. Otherwise, they should not be able to do business on our internal market. This also applies to social networks with users in the EU. We have to make sure that they comply with EU law and that EU law is enforced, even if it is based in a third country and even if its data are stored in a cloud».

2. Facebook згідно з Законом України «Про захист персональних даних» є Володільцем бази персональних даних користувачів та гостей Facebook. А отже Facebook повинен формально зареєструвати цю базу персональних даних та формально узяти зобов'язання дотримуватись вимог законодавства України при обробці персональних даних.

Питання щодо використання персональних даних українських користувачів Facebook повстає тим більш гостро, оскільки в Україні вже починає становлення ринку продажу інформації щодо того, як і яким чином користувачі Facebook не лише діють на сторінках Facebook, але й на всіх інших веб-сайтах, на яких розміщені спеціальні програми Facebook та його спеціальні піктограми. Тобто на програмному рівні можна відслідковувати що, коли і скільки дивиться, і як реагує на певні види інформації, користувач Facebook, яке його оточення і як діє воно. І немає повної гарантії, що всі ці дані знеособлені, а не зберігають інформацію щодо осіб, які здійснюють ці дії.

Особливо широкий доступ до персональних даних щодо своїх друзів непродумано відкривають ті користувачі Facebook, що передплачують різні додатки з календарями, фотоальбомами тощо, внаслідок чого треба частіше думати, а чи варто з такими особами дружити в Facebook.

Ще одна проблема, на яку поки що мало хто звертає увагу при користуванні Facebook – це те, що вся інформація, яку користувачі розміщують у Facebook, автоматично стає власністю Facebook, який може із-за технічної помилки, або просто із-за мотивованого кимось рішення, заблокувати доступ до цієї інформації користувача, який її створив. І при цьому Facebook записав за собою право не пояснювати такі свої дії і не вибачатися за них. І це ставить під сумнів можливість використовувати Facebook, як таку, що є надійною в далекій перспективі, на відміну від Google.

 

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua