Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Правильне рішення Арбузова потребує перекладача з канцеляриту 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
22.10.2011

Те, що Голова Національного банку України Сергій Арбузов розпочав добиватися виконання Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», можуть не підтримувати по суті лише ті, хто не знає вимог цього Декрету, або ті, що отримують зарплату не в національній валюті – гривні, а у доларах чи євро, і які цілком зрозуміло зацікавлені в падінні курсу гривні. Але це меншість населення.Те, що Голова Національного банку України Сергій Арбузов розпочав добиватися виконання Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», можуть не підтримувати по суті лише ті, хто не знає вимог цього Декрету, або ті, що отримують зарплату не в національній валюті – гривні, а у доларах чи євро, і які цілком зрозуміло зацікавлені в падінні курсу гривні. Але це меншість населення.

Саме введені обмеження в продажу валюти вже привели до того, що Нацбанк, за словами Голови Національного банку України Сергія Арбузова, не тільки не зменшив накопичення золотовалютного резерву , але й збільшив їх на 500 млн. доларів.

Інша справа в тому, що Голова Національного банку України Сергій Арбузов виявився нездатним забезпечити продуманість Постанови Нацбанку підлеглими йому чиновниками,внаслідок чого отримав велику порцію критики саме по суті введення обов’язку виконувати вимоги законодавчого акту, який дуже давно всі ігнорували.

І чималій степені цьому не сприйняттю Постанови Нацбанку щодо правил здійснення банками валютно-обмінних операцій сприяли і компанія проти цієї постанови, яка була розвернута не без самих банків, і яку продовжують і зараз, і головне відсутність дій Сергія Арбузова по показовому покаранню хоч одного банку за невиконання цієї постанови.

Ложку дьогтю додає і повна «ялуватість» у системі доведення інформації до суспільства та у відсутності у Національного банку України системи моніторингу виконання його власних рішень, що вже само по собі підриває навіть той позитив, який від прийняття такого рішення міг би отримати, як пересічний громадянин, так і сам Голова Національного банку України Сергій Арбузов .

Вже не кажучи від того, як написаний текст заяви Голови Національного банку України С.Г. Арбузова, що, як завжди в нестравному вигляді написаний та оприлюднений на сайті Національного банку України 12.10.2011 року :

«Заява Голови Національного банку України С.Г. Арбузова

Шановне панство!

Національний банк України дедалі удосконалює процедуру валютно-обмінних операцій для фізичних осіб. Ми переслідуємо дві мети. По-перше, спростити і зробити максимально зручними для населення операції з купівлі-продажу валют. По-друге, посилити контроль за роботою валютного ринку та унеможливити порушення вимог чинного законодавства. Насамперед, Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю».

Постановою номер 278 Національний банк дещо відкоригував правила здійснення банками валютно-обмінних операцій.

При цьому ми враховуємо реакцію суспільства на запровадження цих правил. Наголошуємо: пропонуємо зміни до законопроекту про валютне регулювання, який знаходиться на розгляді парламенту.

Водночас вже зараз, з огляду на об‘єктивні і суб‘єктивні причини, ми тимчасово спрощуємо процедуру купівлі банком готівкової іноземної валюти у фізичних осіб. Адже ми враховуємо технічну непідготовленість окремих банків та наближення чемпіонату Євро-2012.

Ми дозволяємо банкам купувати валюту у фізичних осіб при пред‘явленні ними будь-якого документа, що посвідчує особу. При цьому копіювання документів не здійснюється.

Ці нововведення незабаром набудуть чинності і діятимуть до закінчення чемпіонату Євро-2012.

Відповідальність за реалізацію вказаних спрощень покладаю на керівників банків. Зобов‘язую їх роз‘яснити своєму персоналу нові норми та вимоги Національного банку для забезпечення належної роботи обмінних пунктів. Для нас головне, щоб населення вільно, зручно, без нарікань мало можливість здійснювати валютно-обмінні операції.

Зазначаю: це – тимчасовий захід. Національний банк України й надалі вимагатиме від банків дотримання норм чинного законодавства, у тому числі й щодо валютно-обмінних операцій.

Наголошую: заявлений нами курс на лібералізацію валютного ринку з одночасним посиленням контролю за його функціонуванням буде збережено.»

Щоб легше зрозуміти усілякі: «Ми дозволяємо банкам» і «Ці нововведення незабаром набудуть чинності», «Відповідальність за реалізацію вказаних спрощень покладаю на керівників банків. Зобов‘язую їх роз‘яснити своєму персоналу» і «Зазначаю: це – тимчасовий захід. Національний банк України й надалі вимагатиме від банків дотримання норм чинного законодавства, у тому числі й щодо валютно-обмінних операцій» варто перекласти з канцеляриту слова Голови Національного банку України С.Г. Арбузова, який невідомо де підхопив таку заразливу техніку держчиновників неточно висловлювати свої думки таким чином, щоб ніхто не розумів, а що він має на увазі.

«Національний банк України посилив контроль за роботою валютного ринку, аби унеможливити порушення вимог чинного законодавства, і насамперед, Декрету Кабінету Міністрів України «Про систему валютного регулювання і валютного контролю», що прийнятий ще 19 лютого 1993 року, і щоб виконуючи свій конституційну функцію забезпечення стабільності грошової одиниці для захисту українців від падіння курсу гривні, що було б можливим у випадку неконтрольованої скупки іноземних валют.

Враховуючи реакцію суспільства на запровадження Постанови №278 від 11.08.2011 Національний банк України вирішив тимчасово спростити процедуру купівлі банком готівкової іноземної валюти у фізичних осіб, враховуючи технічну непідготовленість окремих банків та наближення чемпіонату Євро-2012.

Банкам тимчасово дозволено купувати валюту у фізичних осіб при пред‘явленні ними будь-якого документа, що посвідчує особу без здійснення копіювання документів особи, що продає валюту.

Це рішення набуде чинності з _____ і діятимуть до закінчення чемпіонату Євро-2012. Воно прийняте, аби спростити і зробити максимально зручними для населення операції з купівлі-продажу валют.

Відповідальність за реалізацію вказаних спрощень покладаю на керівників банків. Зобов‘язую їх роз‘яснити своєму персоналу нові норми та вимоги Національного банку для забезпечення належної роботи обмінних пунктів. Для нас головне, щоб населення вільно, зручно, без нарікань мало можливість здійснювати валютно-обмінні операції.

Національним банком України тимчасово введена цілодобова «гаряча лінія», на яку може звернуться кожен громадянин, який зіштовхнеться з невиконанням банками вимог цієї Постанови.

До банків, які не будуть виконувати це рішення будуть застосовані санкції, що передбачені чинним законодавством.

Зазначаю: це – тимчасовий захід. Національний банк України й надалі вимагатиме від банків дотримання норм чинного законодавства, у тому числі й щодо валютно-обмінних операцій.

Наголошую: заявлений нами курс на лібералізацію валютного ринку з одночасним посиленням контролю за його функціонуванням буде збережено.

В порядку законодавчої ініціативи Національний банк України запропонував зміни до законопроекту про валютне регулювання, який знаходиться на розгляді парламенту.».

А тепер варто почути від Голови Національного банку України С.Г. Арбузова:

1. Коли буде притягнутий до відповідальності хоч один банк, що не виконує вимоги вищезазначеної постанови? 

2. Де на офіційному сайті Національного банку України номер телефону «гарячої лінії», яку вже якось НБУ репрезентував? 

3. І чому вона не працює цілодобово, хоча б на час введення Постанови, якщо зрозуміло, що є банки, що будуть саботувати дії Голови Національного банку України по посиленню контролю за діяльність валютного ринку?

Євген Костенко, шеф-редактор сайту "Zakonoproekt.Org.UA", президент Українського аналітичного центру

Yevhen Kostenko на Google+

Євген Костенко (Yevhen Kostenko) на Facebook 

Євген Костенко на Twitter

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua