Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Президентський проект Кримінального процесуального кодексу ще не зареєстровано у Верховній Раді України 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
12.01.2012

Інформація про те, що у Верховній Раді України зареєстровано проект Кримінального процесуального кодексу, що вніс Президент України Віктор Янукович не відповідає дійсності.  Про це свідчать результати реєстрації Бази даних «законопроекти», яка містить дані щодо законопроектiв, що зареєстровані Верховною Радою України, зазначається на сайті www.Zakonoproekt.org.UA.Інформація про те, що у Верховній Раді України зареєстровано проект Кримінального процесуального кодексу, що вніс Президент України Віктор Янукович не відповідає дійсності.

Про це свідчать результати реєстрації Бази даних «законопроекти», яка містить дані щодо законопроектiв, що зареєстровані Верховною Радою України, зазначається на сайті www.Zakonoproekt.org.UA.

Про те, що Президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний проект нового Кримінального процесуального кодексу, Радник Президента - Керівник Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрій Портнов за даними прес-служби Президента України, повідомив на брифінгу в Адміністрації Президента України.

За словами А.Портнова - «Це міжнародне зобов’язання України, яке вона взяла на себе у 1995 році» радник Президента України зазначив, що документ пройшов дві міжнародні експертизи і був обговорений на спільних зустрічах експертів Ради Європи і представників України у Страсбурзі та Києві.

«Опрацювавши зауваження до того проекту, який був розроблений робочою групою при Президенті України щодо реформування кримінальної юстиції, ми вийшли фактично на остаточний документ, який сьогодні Глава держави направив як першочерговий для розгляду вищим законодавчим органом України», - підкреслив Радник Президента.

Серед основних напрямків, які пропонується реформувати у новому КПК, А.Портнов назвав забезпечення процесуальної рівності та змагальності сторін у кримінальному провадженні та надання сторонам рівних прав щодо подання доказів суду. За його словами, завдяки цьому суд зможе ґрунтуватися лише на показаннях, які отримає безпосередньо від сторін у ході судових засідань, або під час досудового розслідування.

«Такий підхід дасть змогу одночасно вирішити питання, пов’язані з підвищенням захисту прав особи на стадії досудового розслідування», - переконаний А.Портнов.

За словами Радника Президента, підвищенню гарантій прав підозрюваних і обвинувачених також сприятиме вдосконалення процедури судового розгляду, скасування інституту повернення справи на додаткове розслідування. Крім того, проект нового КПК пропонує суттєво підвищити рівень захисту прав інших учасників кримінального провадження. Зокрема, потерпілому надається обсяг прав, що дають змогу відстоювати свою позицію у провадженні та відновлювати порушені права.

Важливим нововведенням Радник Президента назвав удосконалення загальних засад досудового розслідування. Згідно із запропонованою у проекті КПК процедурою кримінального провадження, процесуальне керівництво розслідуванням здійснюватиме прокурор, який даватиме доручення слідчим та прийматиме або погоджуватиме ключові процесуальні рішення. Представляти державне обвинувачення у суді буде саме той прокурор, який здійснював нагляд за дотриманням законів органами досудового розслідування.

Крім того, пропонується об'єднати відокремлені нині стадії дізнання та досудового слідства в одну – досудове розслідування, скасовується таке поняття як порушення кримінальної справи.

Водночас А.Портнов зазначив, що у разі потреби суд може розширити контроль на стадії досудового розслідування. Зокрема, обирати запобіжні заходи та продовжувати їх строки; призначати негласні слідчі дії, що обмежують конституційні права осіб; накладати арешт на майно та грошове стягнення за невиконання процесуальних обов’язків тощо. «Тепер ці дії будуть виключно компетенцією суду, правоохоронці таких прав позбавляються», - підкреслив він.

Значну увагу, за словами Радника Президента, у новому проекті КПК приділено оптимізації системи запобіжних заходів. Так, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою пропонується застосовувати у виключних випадках. «Для його застосування сторона обвинувачення повинна довести суду, що інші запобіжні заходи не зможуть забезпечити належної поведінки підозрюваного», - зауважив А.Портнов. Як альтернатива пропонується розширити можливості для застосування запобіжних заходів, не пов’язаних з позбавленням волі. Серед них - домашній арешт, внесення застави.

Серед інших реформаторських кроків нового КПК: ліквідація можливості відправлення справи на додаткове розслідування, що призводить до необгрунтованого затягування розгляду справ; зменшення строків кримінального провадження та вдосконалення порядку проведення негласних слідчих дій. За словами А.Портнова, згідно з новим документом, розслідування не може тривати більше шести чи дванадцяти місяців, залежно від його складності.

Крім того, для забезпечення ефективного й оперативного розгляду кримінальних справ пропонується ввести особливі види їх провадження – такі як суд присяжних, запровадження спрощеної форми розслідування кримінальних проступків (за умови визнання провини), кримінального провадження на підставі угод (не передбачається у насильницьких злочинах), суттєве розширення кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

За словами Радника Президента, очікується, що новий КПК буде ухвалено Верховною Радою до кінця лютого, а на початку березня подано на підпис Главі держави. Говорячи про вступ Кодексу в дію, А.Портнов зауважив: «Закон передбачає шість місяців на набуття ним чинності. Ми не можемо реформи тримати ще два роки, тому пропонуємо скорочений термін у шість місяців. Але якщо Верховною Радою буде прийняте рішення ще скоротити цей строк, ми це зробимо».

 

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2022 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua