Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Проблема якісних ліків може бути вирішена законом 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
23.01.2016

Якщо не говорити про ліки, як про генерики так і про звичайні ліки із США і ЄС, але слід ставити питання і про захист власної фармпромисловості, яка підконтрольна монополістам в Україні, як із влади, так індійським злодюжкам і аферистам, що контролюють український ринок. Інакше після знищення національної фармпромисловості ціни взлетять ще вище.

"Глава ФАС написав Медведєву несамовитий лист про неможливість купити ліки

Росіяни не можуть придбати новітні зарубіжні препарати

У нашому розпорядженні виявилося сенсаційне лист глави ФАС Ігоря Артем'єва на адресу прем'єр-міністра Дмитра Медведєва. Головний антимонопольник країни стверджує, що десятки тисяч росіян з вини МОЗ не мають доступу до новітніх закордонним лікарським препаратам, повністю виліковується або продовжує життя тяжкохворим людям, включаючи тих, хто страждає різними формами раку. У результаті щороку зростає випадків суїциду або громадяни просто вмирають від хвороб завчасно без будь-яких шансів на порятунок.

Глава ФАС написав Медведєву несамовитий лист про неможливість купити ліки фото: Геннадій Черкасов

Країнами, в яких найбільша кількість людей страждають онкологічними захворюваннями, є США та Росія. Однак у нас і американців абсолютно різні можливості при лікуванні. Кожен третій раковий хворий у Росії помирає протягом року після постановки діагнозу. У США більше 70% пацієнтів повністю виліковуються і проходять п'ятирічний рубіж після постановки діагнозу. Звичайно, за умови, що виявляють пухлину на ранніх стадіях. У нас онкологія стоїть на другому місці серед хвороб за смертністю. Не краща ситуація з інфарктами і інсультами.

Крім того, експерти відзначають збільшення числа самогубств, пов'язаних з онкологією і відсутністю знеболюючих препаратів. «МК» неодноразово писав про такі випадки. Досить згадати як пішли з життя страждали від раку контр-адмірал В'ячеслав Апанасенко, віце-адмірал Юрій Устименко, генерал-майор Борис Саплін. Цей трагічний список можна продовжити.

Неймовірно, але факт. Наші закони влаштовані так, що доступ до необхідних препаратів іноземного виробництва в Росії обмежений. За кордон в «шоп-тур» за медикаментами далеко не кожен може з'їздити. Тим більше в кризу. Виходить, страждають найбільше незаможні.

Відповідно до закону «Про обіг лікарських засобів» для реєстрації будь-якого препарату в нашій країні потрібно проведення локальних клінічних досліджень, навіть за наявності результатів міжнародних випробувань.

«Я думаю мова йде про здоров'я десятків тисяч людей. Чи не менше, - заявив «МК» керівник ФАС Росії Ігор Артем'єв говорячи про необхідність проведення повторних досліджень лікарських засобів. - І це тільки за останні кілька років ».

Гаразд би йшлося про ліки, припустимо, з африканських країн, але заборона поширюється на всіх. Включає Управління з контролю якості харчових продуктів і лікарських препаратів США (FDA), Європейське медичне агентство (EMA), давно мають репутацію регуляторів, які в змозі забезпечити якість і безпеку продукції будь фармацевтичної компанії.

Офіційно в МОЗ цю нісенітницю пояснюють так. У згаданому законі є стаття 3 частина 5, згідно з якою результати клінічних досліджень визнаються на так званій «основі взаємності». Простіше кажучи, ми ваші визнаємо, а ви наші. Але парадокс полягає в тому, що ця норма ще жодного разу не застосовувалася у світовій практиці. Її не існує, оскільки клінічні дослідження є зоною відповідальності не держав, а фармацевтів. При цьому місце і проведення випробувань значення не мають. Головне, щоб вони відповідали міжнародним стандартом GCP (стандарт етичних норм і якості наукових досліджень - «МК»).

Як написано в листі ФАС прем'єр-міністру, в результаті «вітчизняне вимога про обов'язкове проведення локальних випробувань затримує вихід нових препаратів на російський ринок». Іноземні виробники змушені або відмовлятися від реєстрації, або проводити надлишкові повторні дослідження. А це займає від року до декількох років. Доступність кращих світових ліків для пацієнтів прагне до нуля. Скільки за цей час помре хворих, запитує "МК.ру".

До того ж порушується принцип рівності фармкомпаній.

«Причому неформальна аргументація прихильників проведення досліджень досить цікава, - продовжує глава ФАС Артем'єв. - Додаткові клінічні випробування в Росії, виявляється, потрібні через те, що геном росіян відрізняється, наприклад, від генома європейців. Як вам це подобається? На жаль, але це вище мого розуміння ».

Антимонопольники пропонують кардинально змінити згадану норму закону і допускати на наш ринок без будь-яких обмежень ліки з країн, що перейшли на стандарт GCP. Головним чином, мова йде про ліки, зареєстрованих в США і Євросоюзі. Якість не повинно постраждати. Тим більше у нас діють щадні терміни на процедуру реєстрації: 160 днів, з них 110 днів на експертизу звітів клінічних досліджень. Цього цілком достатньо.

Офіційний представник МОЗ Олег Салагаєв повідомив «МК», що зараз «пропозиції ФАС опрацьовуються міністерством спільно з іншими органами влади». Більше нічого.

15 січня 2016 в 18:14  " 

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua