Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Рада дозволила віддавати частину коштів українських пенсіонерів на користь Польщі. 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
29.09.2013

Верховна Рада України дозволила виплачувати пенсії польським працівникам за кошти українських пенсіонерів, зазначається на сайті www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на сайт rada.gov.ua.  Президент України Віктор Янукович підписав Закон України №458-VII «Про ратифікацію Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення». Поіменне голосування про проект Закону про ратифікацію Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення (№0033) - в цілому , пройшло у Верховній Раді України 05.09.2013 рокуВерховна Рада України дозволила виплачувати пенсії польським працівникам за кошти українських пенсіонерів, зазначається на сайті www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на сайт rada.gov.ua.

Президент України Віктор Янукович підписав Закон України №458-VII «Про ратифікацію Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення». Поіменне голосування про проект Закону про ратифікацію Угоди між Україною та Республікою Польща про соціальне забезпечення (№0033) - в цілому , пройшло у Верховній Раді України 05.09.2013 року:

За:357 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:35 Всього:392 Рішення прийнято.

Фракція Партії регіонів у Верховній Раді України Кількість депутатів: 208. За:178 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:21 Відсутні:9

Фракція політичної партії Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" у Верховній Раді України Кількість депутатів: 92. За:62 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:10 Відсутні:20

Фракція Політичної партії "УДАР (Український Демократичний Альянс за Реформи) Віталія Кличка". Кількість депутатів: 42. За:32 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:10

 Фракція Всеукраїнське об'єднання "Свобода". Кількість депутатів: 36. За:33 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:0 Відсутні:3

Позафракційні. Кількість депутатів: 33. За:23 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:1 Відсутні:9

Фракція Комуністичної партії України. Кількість депутатів: 32. За:29 Проти:0 Утрималися:0 Не голосували:3 Відсутні:0

У ратифікованій Угоді між Україною та Республікою Польща у сфері соціального забезпечення, підписаній 18 травня 2012 року у м. Києві надається можливість громадянам України, які на законних підставах працюють у Республіці Польща, зберегти набуті згідно з польським законодавством права на соціальне забезпечення після завершення трудової діяльності і повернення до України.

І це при тому, що  Міністерство фінансів України вважало неможливим  прийняття цього законопроекту, як і  Головне науково-експертне управління Апарату Верховної Ради України, яке звернуло увагу народних депутатів України на необхідність дотримання вимог частини першої статті 27 Бюджетного кодексу України, згідно з якими до законопроекту, прийняття якого призведе до зміни показників бюджету, суб'єкт права законодавчої ініціативи зобов'язаний додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). На думку експертів ГНЕУ практична реалізація положень відповідної Угоди (у разі набрання нею чинності) призведене до збільшення видатків Пенсійного фонду України, що вплине на збалансованість його бюджету, а, отже, спричинить необхідність здійснення додаткових видатків з Державного бюджету України. 

Основне запитання викликає стаття 12 Угоди, відповідно до якої на український бюджет та українських пенсіонерів буде покладатися тягар виплат пенсій тим, хто платив соціальні внески польськім пенсіонерам, а не в Україні:

 «1. Якщо законодавство однієї Договірної Сторони ставить в залежність набуття, збереження або поновлення права на пенсію від набуття страхового стажу, то компетентна установа цієї Договірної Сторони враховує, у необхідному обсязі, страховий стаж, набутий відповідно до законодавства цієї Договірної Сторони так, ніби цей страховий стаж набутий відповідно до законодавства, яке вона застосовує, за умови, що цей стаж не співпадає.

2.  Якщо законодавство однієї Договірної Сторони ставить в залежність отримання права на пенсію від набуття страхового стажу у професії, на яку поширюється страхування, що функціонує в спеціальній системі, або від виконання певної трудової діяльності, і о страховий стаж, набутий в цій професії або при виконанні такої трудової діяльності відповідно до законодавства іншої Договірної Сторони, підсумовується при призначенні пенсії.

3. Якщо, після підсумовування, відповідно до пункту 1, застрахована особа не набуває права на пенсію, компетентна установа Договірної Сторони враховує страховий стаж, набутий в третій державі, з якою обидві Договірні Сторони зв'язані міжнародною угодою, яка передбачає підсумовування страхового стажу.»

 Але народні депутати пишуть, а не читають проекти законів, тому законопроект №0033 і отримав таку підтримку від усіх фракцій Верховної Ради України:

І тепер  українські пенсіонери будуть платити за тих, хто свої соціальні внески робив на користь пенсіонерів іншої держави.

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2022 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua