Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


У ВР для торгівлі з’явилися 6 «ласих» посад 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
13.02.2014

Верховна Рада і Президент повинні невідкладно звільнити 7 та призначити на посади 8 членів Ради НБУ з 14, які передбачені Законом.Верховна Рада і Президент повинні невідкладно звільнити 7 та призначити на посади 8 членів Ради НБУ з 14, які передбачені Законом.

Президент України призначає сім членів Ради Національного банку шляхом видання відповідного указу. 

Верховна Рада України призначає сім членів Ради Національного банку шляхом прийняття відповідної постанови.

Законом України «Про Національний банк України» визначено, що строк повноважень членів Ради Національного банку становить сім років, крім Голови Національного банку, який входить до складу Ради Національного банку на строк здійснення ним повноважень за посадою. Повноваження члена Ради Національного банку припиняються у зв'язку із закінченням строку його повноважень.

Тобто Рада НБУ на сьогодні нелегітимна, хоча частина її членів так і не звільнена з посад.

На сьогодні повинні бути звільнені з посад, у зв’язку з закінченням повноважень, оскільки були призначені на ці посади на 7-річний строк Постановою Верховної Ради України від 11.01.07 №560-V, 6 членів Ради НБУ:

1)             Гончаров Михайло Олександрович;

2)             Горбаль Василь Михайлович;

3)             Клюєв Сергій Петрович;

4)             Колесніков Борис Вікторович;

5)             Порошенко Петро Олексійович;

6)             Прасолов Ігор Миколайович.

Згідно статті 11 Закону засідання Ради Національного банку проводяться не рідше одного разу на квартал і є правомочними за наявності не менше десяти її членів. Тому, відповідно до підпунктів г і д частини дев’ятої статті 10 Закону України «Про Національний банк України»,  у зв’язку з відсутності без поважних причин на двох засіданнях Ради Національного банку підряд та невиконанні обов'язків члена Ради Національного банку (в тому числі за станом здоров'я) більше чотирьох місяців підряд,

Тому Президент України повинен звільнити з посади, призначеного Указом Президента України від 16.04.10 № 545/2010 члена Ради НБУ Хорошковського Валерія Івановича.

А з урахуванням того, що Президент України до цього часу не призначив 7-го члена Ради НБУ, право на призначення якого він має, він зобов’язаний призначити вже 2-х нових членів Ради НБУ.

 Відповідно до доповнення пунктом 4 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Національного банку України» від 9 липня 2010 року №2478-VI  кваліфікаційні вимоги до членів Ради Національного банку та Голови Національного банку, визначені цим Законом, поширюються на осіб, які призначаються на посади члена Ради Національного банку та Голови Національного банку після набрання чинності Законом України від 9 липня 2010 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності Національного банку України».

Таким чином починають діяти «заморожені» раніше обмеження щодо того, що членом Ради Національного банку може бути громадянин України, який постійно проживає в Україні, має повну вищу освіту у галузі економіки, фінансів чи права або науковий ступінь у галузі економіки, фінансів чи права і при цьому має не менше 10 років досвіду роботи в органі законодавчої влади або на керівних посадах в інших органах державної влади та державних органах, які забезпечують проведення та реалізацію державної фінансової, економічної чи правової політики, або на керівних посадах у міжнародних фінансових організаціях, або на керівних посадах у банку, або наукової роботи за фінансовою, економічною чи правовою тематикою та має бездоганну ділову репутацію, зокрема, не має судимості, не погашеної і не знятої в установленому законом порядку.

Особа не може бути членом Ради Національного банку, якщо вона має представницький мандат або обіймає чи обіймала посаду керівника органу державної влади та іншого державного органу (якщо не минув один рік з дня її звільнення з такої посади), або є керівником політичної партії чи членом керівних органів політичної партії, є керівником або входить до складу керівного органу юридичної особи, яка має на меті отримання прибутку, установ, які надають фінансові послуги, є прямим або опосередкованим власником будь-якої кількості акцій банку.

Для призначення членом Ради Національного банку кандидат на цю посаду подає відомості, що підтверджують відповідність його кандидатури вимогам, установленим частинами другою та третьою цієї статті. Одна й та сама особа не може бути членом Ради Національного банку більше ніж два строки.

Список членів Ради Національного банку України

Прізвище, ім'я, по батькові

Призначено

1) Гончаров Михайло Олександрович

Постанова Верховної Ради України від 11.01.07 № 560-V

2) Горбаль Василь Михайлович

Постанова Верховної Ради України від 11.01.07 № 560-V

3) Клюєв Сергій Петрович

Постанова Верховної Ради України від 11.01.07 № 560-V

4) Колесніков Борис Вікторович

Постанова Верховної Ради України від 11.01.07 № 560-V

5) Порошенко Петро Олексійович

Постанова Верховної Ради України від 11.01.07 № 560-V

6) Прасолов Ігор Миколайович

Постанова Верховної Ради України від 11.01.07 № 560-V

Голова Ради НБУ за Рішенням Ради НБУ від 26.04.12  №1

7) Полунєєв Юрій Володимирович

Постанова Верховної Ради України від 05.09.2008  № 504-VІ

1) Акімова Ірина Михайлівна

Указ Президента України від 16.04.10  №545/2010

2) Гайдуцький Павло Іванович

Указ Президента України від 16.04.10  № 545/2010

3) Портнов Андрій Володимирович

Указ Президента України від 16.04.10  № 545/2010

4) Федосов Віктор Михайлович

Указ Президента України від 16.04.10  № 545/2010

5) Хорошковський Валерій Іванович

Указ Президента України від 16.04.10  № 545/2010, 1-й  віце-прем’єр-міністр України (22.02.-24.12.2012)

6) Шпек Роман Васильович

Указ Президента України від 16.04.10  № 545/2010

7)

вакантна посада

Соркін Ігор Вячеславович

Входить до складу Ради Національного банку України за посадою як Голова Національного банку України

Доцільно також згадати, що Верховній Раді України було б непогано звільнити з посад членів Ради НБУ наступних членів Ради, повноваження яких давно закінчилися, але Постанов Верховної ради України щодо їхнього звільнення з цих посади видано не було, а саме:

1) Альошина Валерія Борисовича - Голову Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності;

2) Буряка Сергія Васильовича - члена Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності;

3) Плужникова Ігоря Олександровича - члена Комітету Верховної Ради України з питань бюджету;

4) Тимошенко Юлію Володимирівну - віце-прем'єр-міністра України;

5) Шпига Федора Івановича - голову підкомітету Комітету Верховної Ради України з питань фінансів і банківської діяльності.

До парламенту таки внесено проект Постанови про звільнення членів Ради Національного банку України.

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua