Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Щодо відповідальності за наклеп 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
16.01.2014

Текст закону України "Про внесення змін до Закону України Про судоустрій і статус суддів та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" із можливістю внести пропозиції.  Порівняльний аналіз законодавства окремих іноземних держав стосовно законів України, які, на думку Послів США та країн ЄС, суперечать нормам демократичних країн Заходу  Щодо відповідальності за наклеп     Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» від 16.01.2014р., запроваджено відповідальність за наклеп – умисне поширення завідомо недостовірних відомостей.Текст закону України "Про внесення змін до Закону України Про судоустрій і статус суддів та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" із можливістю внести пропозиції.

Порівняльний аналіз законодавства окремих іноземних держав стосовно законів України, які, на думку Послів США та країн ЄС, суперечать нормам демократичних країн Заходу

Щодо відповідальності за наклеп

 

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» від 16.01.2014р., запроваджено відповідальність за наклеп – умисне поширення завідомо недостовірних відомостей.

Стаття 151 (1) Кримінального кодексу, Наклеп – карається штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин. Наклеп у творі, що публічно демонструється у ЗМІ або в мережі Інтернет – карається штрафом до трьохсот неоподатковуваних мінімумів, або громадськими роботами до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до одного року.

Якщо наклеп скоєний разом з тяжким злочином – карається виправними роботами від одного до двох років або обмеженням волі на строк до двох років.

Деякі приклади порівняння законодавства

Греція

стаття 362 Кримінального кодексу – не більше 2 років ув’язнення

Данія

строк ув’язнення - до 2 років (S226b та 268 Кримінального Кодексу);

Естонія

строк ув’язнення - до 2 років, штраф - до 500 денних зарплат (Ст. 129 та 130 Кримінального Кодексу);

Ірландія

Закон «Про наклеп», частина 4. За розповсюдження завідомо недостовірних відомостей передбачається штраф у розмірі до 25 тисяч євро.

Іспанія

Статті 205-206 Кримінального кодексу, Наклеп – карається позбавленням волі строком від шести місяців до двох років, або штрафними роботами від 12 до 24 місяців, якщо воно оголошується публічно, а у іншому випадку – штрафними роботами від 6 до 12 місяців.

Джерело: http://www.ub.edu/dpenal/CP_vigente_2013_01_17.pdf

Італія

Стаття 595 Кримінального кодексу Наклеп – карається позбавленням волі на строк до одного року або штрафом до 1053 євро.

Якщо злочин скоєний за допомогою ЗМІ або будь-яких інших публічних засобів - карається позбавленням волі від шести місяців до трьох років, або штрафом.

Джерело: http://legislationline.org/documents/section/criminal-codes

Люксембург

строк ув’язнення - до 2 років, штраф - до 12500 євро (Cт. 144, 275, 385-1, 444, 448 Кримінального Кодексу);

Нідерланди

строк ув’язнення - до 32 міс., штраф - до 16750 євро (Статті Кримінального Кодексу 111, 112, 113, 118, 119, 137c, 137e, та Title XVI of Book II (Defamation) – статті 261, 262, 266, 267, 268, 270, and 271);

Німеччина

Наклеп карається позбавленням волі на строк від 3 місяців до 5 років.(Ст. 185-188, 317 Кримінального Кодексу);

Статті 185-200 Кримінального кодексу.

§ 188. Наклеп і лихослів'я відносно політичного діяча (1) Якщо хто-небудь в публічному виступі, на зборах або за допомогою письмових матеріалів (§11 абз. 3) поширює лихослів'я (§ 186) проти персони, що грає роль в політичному житті народу, по мотивах, які пов'язані з положенням особи, що ображається, в суспільному житті, і якщо діяння направлене на те, щоб істотно утруднити суспільну діяльність даного політичного діяча, карається позбавленням волі на термін від трьох місяців до п'яти років.

Джерело: http://www.coe.int/t/dlapil/codexter/Source/country_profiles/legislation/CT%20Legislation%20-%20Czech%20Republic%20Criminal%20Code.pdf

Норвегія

Кримінальний кодекс.  Глава 23. Стаття 247.

Будь-яка особа, яка поводить себе таким чином, що це може завдати шкоди імені і репутації іншої особи, або піддавати її ненависті, презирству або втраті довіри, необхідної для її статусу або бізнесу, або хто діє у подібний до цього спосіб, несуть відповідальність у вигляді штрафу або позбавлення волі на строк не більше одного року.

Якщо наклеп публікується у пресі або в розповсюджується через мовні ЗМІ, або за інших спеціальних обтяжуючих обставин, карається позбавленням волі на строк не більше двох років.

Польща

Кримінальний кодекс:

Стаття 135 § 2. Той, хто ображає Президента Республіки Польща публічно, підлягає покаранню у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Стаття 212. § 1. Той, хто приписує іншій особі, групі осіб, установі чи організаційній одиниці, що не має статусу юридичної особи, таку поведінку або характеристики, які можуть дискредитувати їх перед обличчям громадської думки або призвести до втрати довіри, необхідної для займаної посади, професії або виду діяльності, підлягають штрафу, покаранню у вигляді обмеження волі або покаранню у вигляді позбавлення волі на строк до одного року.


§ 2. Якщо порушник здійснює діяння, вказане в § 1 через засоби масової інформації, то підлягає штрафу, покаранню у вигляді обмеження волі або покаранню у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Стаття 226. § 1. Той, хто ображає державну посадову особу або особу, покликану допомогти їй, під час і в зв'язку з виконанням посадових обов'язків, підлягає штрафу, покаранню у вигляді обмеження волі або покаранню у вигляді позбавлення волі на строк до одного року.

Стаття 226 § 3. Той, хто публічно ображає або принижує конституційну владу Республіки Польща, підлягає штрафу, покаранню у вигляді обмеження волі або покаранню у вигляді позбавлення волі на строк до двох років.

Джерело: http://legislationline.org/documents/section/criminal-codes

Словенія

Кримінальний Кодекс

Стаття 158. Наклеп карається штрафом або позбавленням волі на строк до 3-х місяців. Якщо злочин скоєний за допомогою ЗМІ – карається позбавленням волі до 6-ти місяців або штрафом.

США

17 штатів мають кримінальне покарання за наклеп, такі як Колорадо, Флорида, Айдахо, Луізіана, Канзас, Мічіган, Мінесотта, Монтана, Вашингтон, Вірджинія, Вісконсин та інші. Судовою практикою застосовуються покарання за наклеп у вигляді позбавлення волі (в середньому 173 дні, або майже півроку), штрафом (середній розмір 1700 долларів США), виправними роботами (в середньому 547 днів, або 1,5 року), громадськими роботами (в середньому 120 годин).

Фінляндія

Кримінальний Кодекс, ); Глава 24, Секція 10 . Стаття 9 - Наклеп

(1) Особа, що:

- поширює неправдиву інформацію або неправдиві інсинуації щодо іншої людини так, що така дія завдає шкоду або страждання цієї іншої людини, або робить цю людину об’єктом презирства, або

- принижує іншу людину іншим чином, ніж згаданим у підпункті (1)

має бути засуджена за наклеп у вигляді штрафу або тюремного ув'язнення на термін не більше шести місяців.

Стаття 10 – Наклеп з обтяжуючими наслідками

(1) Якщо в наклепі, згаданого в статті 9,

(1) злочин вчинено з використанням засобів масової інформації або іншим шляхом, який робить інформацію або інсинуацію доступною для багатьох людей, або

(2) спричинює значне або тривале страждання чи завдає особливого або значного збитку і наклеп посилюється при оцінці в цілому, особа, що вчинила злочин, має бути засуджена за наклеп з обтяжуючими наслідками до штрафу або до тюремного ув'язнення на термін не більше двох років.

Франція

Кримінальний Кодекс:

строк ув’язнення - до 1 року, штраф - до 45000 євро;

стаття 32 Закону про свободу преси від 29 червня 1881 року (із змінами на 7 серпня 2013 року)

Джерело:http://www.legifrance.gouv.fr/affichTexte.do?cidTexte=LEGITEXT000006070722

Чехія

строк ув’язнення - до 2 років (S 169b, S 206, S 154 para 2 Кримінального Кодексу);

Швейцарія

строк ув’язнення - до 5 років (Кримінальний Кодекс);

Швеція

Наклеп карається позбавленням волі на строк до 2 років.

Глава 5 Кримінального кодексу Швеції

Секція 1

Особа, яка вказує на іншу як на таку, що є злочинцем або таку, яка веде негожий (вартий осуду) спосіб життя або іншим чином надає інформацію, призначену викликати неповагу інших, засуджується за наклеп у вигляді штрафу.

Секція 2

Якщо злочин, визначений в Секції 1, вважається тяжким (грубим, серйозним), накладається штраф або позбавлення волі на строк не більше двох років за грубий (серйозний, тяжкий) наклеп. При оцінці того, чи вважається злочин тяжким, особлива увага приділяється тому, чи метою надання такої інформації, через свій зміст або обсяг її розповсюдження чи іншим чином, було нанесення серйозної шкоди.

Джерело: http://legislationline.org/documents/section/criminal-codes

 

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua