Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Суд підтвердив протиправність дій Апарату Верховної Ради 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
27.09.2013

Київський апеляційний суд на своєму засіданні від 24 вересня розглянув апеляційну скаргу Апарату Верховної Ради України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 8 липня у справі за адміністративним позовом Громадянської мережі ОПОРА до Апарату Верховної Ради про визнання дій протиправними і залишив її без задоволення, інформує сайт  www.zakonoproekt.org.uaКиївський апеляційний суд на своєму засіданні від 24 вересня розглянув апеляційну скаргу Апарату Верховної Ради України на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 8 липня у справі за адміністративним позовом Громадянської мережі ОПОРА до Апарату Верховної Ради про визнання дій протиправними і залишив її без задоволення, інформує сайт  www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на сайт Громадянської мережі ОПОРА  oporaua.org.

Ще 8 липня Окружний адміністративний суд міста Київ визнав протиправними дії Апарату ВРУ і зобов’язав надати ОПОРІ копію штатного розпису, який містить інформацію про структурні підрозділи Апарату ВРУ, назву посад, чисельність працівників і їх оклади.

Проте Апарат Верховної Ради спробував оскаржити Постанову суду першої інстанції. 5 серпня Ухвалою Київського апеляційного суду було відкрите провадження. У апеляційній скарзі, окрім прохання скасувати постанову Окружного адміністративного суду, Апарат Верховної Ради висловив позицію, що Громадянська мережа “ОПОРА” намагається створити негативний імідж державним органам влади. Така позиція, на думку ОПОРИ, є вкрай неконструктивною та необґрунтованою. Зважаючи на те, що організація не має жодних вимог до державних інституцій, що суперечать чинному законодавству, зокрема, про доступ до публічної інформації, саме дії Апарату в питанні оприлюднення документів, що становлять суспільний інтерес є спірними.

9 вересня Громадянська мережа ОПОРА подала заперечення на апеляційну скаргу, у якій зазначає, що рішення суду є законним та належним чином вмотивованим і не підлягає скасуванню. Окрім того, аргументи апеляційної скарги суперечать чинному законодавству, адже позиція відповідача є непослідовною порівняно з позицією, висловленою в суді першої інстанції. Спершу, відмовляючи у наданні штатного розпису, відповідач аргументував це тим, що затребуваний документ є внутрішньо організаційним актом і не підлягає наданню для ознайомлення за запитами. Такою була відповідь на запит 4 квітня. А вже у своїй апеляційній заяві наголошує на тому, що відповідь Апарату Верховної Ради про відмову позивачу у надані шатного розпису є правомірною та обґрунтованою, оскільки запитувана позивачем інформація знаходиться у вільному доступі і відповідач жодним чином не приховує юридично-правову інформацію. Керуючись ст. 198 Кодексу адміністративного судочинства України, ОПОРА висловила прохання залишити апеляційну скаргу без задоволення.

Тож Апарат Верховної Ради України, після рішення Київського апеляційного адміністративного суду від 24 вересня, який задовольнив прохання організації та підтвердив рішення суду першої інстанції без змін, зобов’язаний надати копію штатного розпису Громадянській мережі ОПОРА.

Тепер можна очікувати, що Апарат Верховної Ради України примусять оприлюднити і Кошторис Верховної Ради України, текст якого заборонено не лише розміщати на сайті Верховної Ради України але й надавати народним депутатам України.

Повний текст ухвали суду ще не оприлюднене. Але хотілося б сподіватися, що юристи Громадянській мережі ОПОРА будуть послідовними і не лише вимагатимуть компенсації своїх судових витрат, але й повернення цих компенсацій Державному бюджету України за рахунок винних осіб та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності за порушення права громадян на доступ до публічної інформації. Аби і іншим було неповадно порушувати ці права і Закони України.

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua