Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Ситник на прикладі Лєщєнка показав, як уникати його перевірок на корупцію 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
21.09.2016

Ситник заявив, що Національне антикорупційне бюро України немає повноважень перевірки за фактом адміністративних правопорушень.Національне антикорупційне бюро України не знайшло ознак кримінального правопорушення у придбанні народним депутатом Сергієм Лещенком квартири, інформує сайт www.zakonoproekt.org.ua із посиланням на сайт НАБУ.

Ситник зазначив, що сам факт придбання квартири не є злочином. Питання може викликати  законність отриманих для придбання житла коштів Сергія Лещенка. Нагадуємо, що моніторинг способу життя осіб, уповноважених на виконання функцій держави, відноситься до компетенції Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). Утім, з огляду на формування Агентства, а також на підставі звернення Антикорупційного прокурора, НАБУ проаналізувало операції з придбання Сергієм Лещенком нерухомості.

Встановлено, що грошові кошти для придбання нерухомості були отримані з кількох джерел: позика від Олени Притули; депозитні кошти з рахунку матері, власні заощадження та кошти від громадянської дружини Анастасії Топольської.

Перевірка інформації про доходи Лещенка з 1998 року показала, що народний депутат міг накопичити достатньо коштів для придбання житла.

Враховуючи результати аналізу згаданих джерел, підстави розпочинати розслідування за статтею 368-2 Кримінального кодексу України («Незаконне збагачення») відсутні, оскільки народний депутат надав інформацію, яка підтверджує законність підстав набуття активу — квартири.

Однак, під час аналізу наданих документів та відомостей НАБУ виявило кілька суперечливих моментів.

Перший. У декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (далі – Декларація) за 2013-2015 роки Сергій Лещенко вказував, що за місцем проживання мешкає один, тоді як за цією ж адресою зареєстрована і його мати. З огляду на ступінь рідства, Сергій Лещенко як народний депутат України, мав вказати у Деклараціях відомості про вклади в банках його матері. Проте цього зроблено не було.

В таких діях Сергія Лещенка можуть вбачатись ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 172-6 КУпАП («Порушення вимог фінансового контролю»).

Другий. В отриманні безпроцентної позики Сергієм Лещенком від Олени Притули можуть вбачатись ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-5 КУпАП («Порушення встановлених законом обмежень щодо одержання дарунків»).

Безпроцентна позика наразі не є загальнодоступною: найнижчим орієнтиром для кредитних ставок є облікова ставка НБУ (15% з 16.09.2016). Тож позика без відсотків може розглядатися як отримання вигоди народним депутатом, що в свою чергу може вказувати на порушення закону «Про засади запобігання і протидії корупції».

Враховуючи дані спірні моменти, НАБУ скерує  матеріали перевірки до НАЗК з проханням дати роз’яснення та оцінку цим фактам.

Ситник наголосив, що перевірки, а також складання протоколів про адміністративні правопорушення не відносяться до компетенції Бюро, а є повноваженнями НАЗК.

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua