Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Такео, Японія: «Місто Facebook» 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка іспанською мовою Версія для друку
31.08.2013

Такахіро Кога управляє програмою Facebook «Покупки Такео», яка допомагає місцевим торговцям продавати свої товари по всій Японії. www.zakonoproekt.org.uaТакахіро Кога управляє програмою Facebook «Покупки Такео», яка допомагає місцевим торговцям продавати свої товари по всій Японії. 

Як мер і його технічно орієнтований місто перетворили міське управління у малоймовірний джерело спілкування.

Управління виглядає так, ніби настав кінець світу: приймальні заповнені наполовину людьми, вчепившись в папери, трохи насуплені чиновники направляють їх у чергу, а агресивний флуоресцентне світло заливає їх зелено-білим світлом.

Мерія Такео (Японія) цілком може бути піддана подібної естетиці, але в ній розташоване уряд виглядає набагато більш яскраво. Підніміться на третій поверх, поверніть ліворуч біля опудала порося, і ви опинитеся у столів команди «Дикий борів», групи скорочення кількості кнурів. Докучливе поголів'я агресивних свиней в Такео перетворилося в їжу. Тепер - це делікатес, а фермери можуть не боятися зустрічі з розлюченим кабаном. Незвично? Трохи. Але ефективно.

Мер Такео Кейсуке Хіуаташі. Такео, Японія: «Місто Facebook». www.zakonoproekt.org.ua/

Ці борови говорять багато про місце Такео в Японії: у світлі гіпер-урбанізації держави Такео є селом, розташованої в глушині. Такео знаходиться в префектурі Сага, на південному острові Кюсю з населенням більше 50 000 чоловік і здається ще менше, якщо порівняти його з сусідніми містами Фукоку і Нагасакі. «Коли я читав лекцію (у Токіо), ніхто нічого не знав про Такео», - каже Кейсуке Хіуаташі , мер Такео протягом останніх шести років. «Коли здалося, що є хтось, кому назва Такео було знайоме, виявилося, що та людина переплутав його з місцем з схожою назвою в Камбоджі».

Мер Такео Кейсуке Хіуаташі.  

Для Хіуаташі невідомість і відносна ізольованість стали гарним приводом по експериментувати, і він використовував термін своїх повноважень для перевірки зовнішніх меж. Команда диких кнурів є одним з таких проектів, приватизація міської лікарні була іншим, проте, вона мало не призвела до переобрання Хіуаташі, який балансував над прірвою. Був навіть створений проект «Бабуля Габай» (Saga no Gabai Baachan), популярного серіалу Fuji TV, метою якого було заманити його творців у Такео для зйомок.

Розташований серед пагорбів Такео відомий своїми гарячими джерелами. Такео, Японія: «Місто Facebook». www.zakonoproekt.org.ua

Найзнаменитіший експеримент Хіуаташі, той, що залучає на південь мерів інших міст, почався зі спроби ребрендингу і перетворився в новий бізнес міського масштабу. У серпні 2011 року Такео проголосив себе «Містом Facebook» після того, як Хіуташі замінив офіційний сайт міста на Сторінку Facebook . Потім він змусив всіх членів адміністрації зареєструватися на Facebook, щоб з ними було легше спілкуватися жителям Такео, а вони могли поділитися новинами про різних міських проектах.

«Деякі люто чинили опір! Вони запитували, що це за божевільна ідея », - сміється Хіуаташі. «Але, чим більше опору, тим вище шанси на успіх, так?»

Подібні проекти, та ще й швидко втілюються в життя - це перевага посади мера, за словами Хіуаташі. Він мріяв стати мером відтоді, як почув промову мера в школі, і «завзято прагнув» зайняти цю посаду.

Плакати перед будівлею мерії, залишені гостями з інших округів Японії. Такео, Японія: «Місто Facebook». www.zakonoproekt.org.ua

Біля входу до мерії створено маленький куточок з великими вертикальними плакатами з назвами міст, делегації яких відвідали Такео. Інтерес до проекту Facebook, що поширився по всій Японії, радує мера: «Тепер всі знають про Такео».

Для цього йому довелося попрацювати в національному уряді в Токіо і в регіональному уряді в Окінаві, де, за словами Хіуаташі, він був задушений бюрократією. Там проект, подібний до того, що пов'язаний з Facebook, був би неможливий (принаймні, поки що).

«Розмах був би надто великим, а прийняття рішень зайняло б занадто багато часу», - говорить Хіуташі. «У нашому світі зволікання при прийнятті рішень може бути фатальним».

Зараз проект «Сторінка Facebook» здається вдалим. Більше 20 000 користувачів відзначили Сторінку як вподобану і підписалися на її оновлення. Публікації робить Команда Міста Facebook Такео: у ній є письменники та фотографи, які можуть зафіксувати всі, від падаючих листя до перерви в зборі сміття під час свят. Хіуташі активно бере участь у проекті-майже кожна публікація Сторінки отримує відмітку «Мені подобається» від мера.

Члени адміністрації також підтримують експериментальні починання, практично всім сподобалася ідея про Facebook. Однією з перших програм стала місцева комерційна програма «Веселі покупки Такео» , відгалуження Сторінки Міста Facebook. У Японії є фокус на місцевих продуктах; певні регіони відомі виробництвом певних продуктів, і на Сторінці «Веселі покупки» виділені товари, властиві Такео: наприклад, завжди добре продаються кераміка і цитронелла.

Зусилля очолює Такахіро Кога, якого Хіуаташі найняв прямо з відділу продажів сусідній компанії. Кога говорить, що у нього був один-єдиний наказ мера - «вибирати те, що ти вважаєш цікавим». Для того, щоб знайти продукти, які він хотів би виділити, він запросив місцевих торговців показати свої товари. З 50, що прийшли, Кога вибрав 30 для Сторінки Товарів Facebook.

Цитронелла з місцевості поблизу Такео вважається особливо хорошою, і її можна придбати на Сторінці Facebook «Покупки Такео».   Такео, Японія: «Місто Facebook». www.zakonoproekt.org.ua Проект став настільки популярним, що Кога, по суті, створив франшизу, що дозволяє іншим містам робити те ж саме. З 1 700 самоврядувань Японії у 60, за словами Кога, до кінця року будуть свої власні Сторінки покупок на Facebook. За кожне місто, який підключається до програми, місто Такео отримує плату. Це навряд чи стане джерелом доходу, але невеликий внесок у зменшення «пекельного боргу», який був виявлений Хіуаташі при вступі на посаду, ніколи не завадить.

Цитронелла з місцевості поблизу Такео вважається особливо хорошою, і її можна придба Такео,

 

 

 

Коїчи Шінохара управляє гончарним виробництвом «Bunpachi», яке продає зроблені за індивідуальним замовленням винні пробки і коробочки для зберігання зубних протезів на Сторінці Facebook «Покупки Такео». Такео, Японія: «Місто Facebook». www.zakonoproekt.org.ua

Йошіхіса Кохару належить «Onyado Chikurintei», кімнати в якому були продані менш, ніж за 30 хвилин на Сторінці Facebook «Покупки Такео». 

Коїчи Шінохара управляє гончарним виробництвом «Bunpachi», яке продає зроблені за індивідуальним замовленням винні пробки і коробочки для зберігання зубних протезів на Сторінці Facebook «Покупки Такео».  Такео, Японія: «Місто Facebook». www.zakonoproekt.org.uaКоїчи Шінохара управляє гончарним виробництвом «Bunpachi», яке продає зроблені за індивідуальним замовленням винні пробки і коробочки для зберігання зубних протезів на Сторінці Facebook «Покупки Такео». 

У Такео були зроблені значки «Місто Facebook», які поширюються. Такео, Японія: «Місто Facebook». www.zakonoproekt.org.uaУ Такео були зроблені значки «Місто Facebook», які поширюються.

18 грудня 2012 р. про 21:29 https://www.facebook.com/notes/истории-facebook/такео-япония-город-facebook/508544975846242

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua