Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Таки відкрито чергове кримінальне провадження стосовно Meinl Bank, East West United Bank, Bank Frick 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
02.04.2016

Таки відкрито чергове кримінальне провадження стосовно Meinl Bank, East West United Bank, Bank Frick Найбільша афера останніх років у фінансовій галузі в Україні - виведення коштів з українських банків через Meinl Bank AG, East West United Bank та Bank Frick в черговий раз стала предметом уваги Національної поліції України. Найбільша афера останніх років у фінансовій галузі в Україні - виведення коштів з українських банків через Meinl Bank AG, East West United Bank та Bank Frick в черговий раз стала предметом уваги Національної поліції України. 

До слідчих управлінь Головного слідчого управління Національної поліції України МВС України вже два роки надходять масові заяви про вчинення банківськими установами кримінальних правопорушень - розміщення статутного капіталу на кореспондентських рахунках в іноземних банках, таких як Mainl Bank, East West United Bank, Bank Frick. В ході цієї афери кошти, за допомогою укладання кредитних договорів та договорів переуступки прав вимоги, а також договорів застави із офшорними компаніями, грошові кошти, які знаходяться на кореспондентських рахунках списувалися в рахунок погашення заборгованості.

Звісно що вищевказані банківські операції частково відображалися в балансі банківських установ, і були відразу ж виявлені, як Державною службою фінансового моніторингу України так і Генеральним департаментом банківського нагляду Національного банку України, про що вже неодноразово писали ЗМІ, в тому числі у «До чого призведе найбільша фінансова афера десятиріччя?»  (Zakonoproekt.org.ua -  та Forbes ). 

Як безкарно дерибанити сотні мільярдів за сприянням НБУ, МВС, ДСФМУ, ГПУ, СБУ і Президента Порошенка

Але посадові особи Національного банку України - Степан Кубів, Володимир Кротюк, Валерія Гонтарева, Алла Шульга, Світлана Фабер, Костянтин Раєвський та інші, Державної служби фінансового моніторингу України - Ігор Черкаський, Головного слідчого управління МВС України, а тепер Національної поліції України - Олександр Вакуленко, Григорій Мамка, Нікіта Циба, за підтримки Арсена Авакова та Хатії Деконоїдзе, свідомо роками, і із певним інтересом, не здійснювали вжиття необхідних заходів впливу до виконавців таких афер банків. Зрозумілою така відсутність заходів впливу зі сторони Національного банку України та інших держорганів до банків, їхніх власників та посадовців, що здійснювали такі афери, стала вже тоді, коли після депутатського звернення стало відомо про порушення кримінального провадження стосовно ПАТ «Вернум Банк», в.о голови правління якого Т.Султанова  перед цим була першим віце-президентів ПАТ «Міський комерційний банк», внаслідок чого не мала бездоганної ділової репутації і права працювати в банках на керівних посадах. Саме з ПАТ «Вернум Банк»директор Генерального департаменту банківського нагляду Національного банку України Алла Шульга вивела усього на всього біля 900 000 доларів США. І це при тому, що за незаконними рішеннями правління НБУ, підписаними Степаном Кубівим та  Валерією Гонтаревою, звичайним громадянам їхні кошти на руки видавали не більше ніж 150 доларів США. 

За рік до цього, 31.03.2015 року до ЄРДР був внесений запис про відкриття кримінального провадження№32015100110000073. Слідством було встановлено, що службовими особами ПАТ “ВЕРНУМ БАНК” (код за ЄДРПОУ 36301800), за попередньою змовою з фізичними особами (власниками банку), та юридичними особами розроблено та втілено у дію схему незаконного виведення активів банку шляхом конвертування грошових коштів у готівку із залученням СГД з ознаками фіктивності, отримання «фіктивних» кредитів, купівлі продажу цінних паперів, а також обслуговування банківських рахунків на паспортні дані фізичних осіб (соціально не захищених, безробітних або раніше засуджених), що ніякого відношення до подальшого функціонування рахунків не мали.

Були встановлені факти, щодо створення злочинної схеми по виводу грошових коштів посадовими особами ПАТ “ВЕРНУМ БАНК” та корупційних зловживань директором Генерального Департаменту банківського нагляду Національного банку України Шульгою А.А.

Саме банківський нагляд НБУ, який у свій час очолювала Алла Шульга, дав Т.О. Султановій дозвіл на роботу у ПАТ “ВЕРНУМ БАНК”, у якому Шульга потім зняла зі свого рахунків біля 900 000$. Як інформують ЗМІ ПАТ “ВЕРНУМ БАНК” видав Шульзі цю суму із посиланням на те, що на свій запит до НБУ отримав відповідь із департаменту банківського нагляду НБУ про те, що любий вкладник може законно і вільно зі свого рахунку знімати у валюті суму будь якого розміру, оскільки відповідна постанова НБУ, що вводить обмеження на розмір суми з приватних рахунків … — це лише рекомендація НБУ ввести такі обмеження, але вони не є обов’язковими для банків.

НБУ не має права обмежувати право вкладників на розмір суми, яку вони хочуть зняти зі свого рахунку

І це, в принципі правда. Бо в порушення ст. 19 Конституції України, ст. 6, пунктів 4, 6, 7, 9, 11 та 17 статті 7, ст. 56 Закону України «Про Національний банк України»,  ст. 4, 12, 14 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності»,  пункту 1 Указу Президента України “Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади” від 3 жовтня 1992 р. №493/92,  п. 3, 4, 15 Положення Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 р. N 731 постанови Правління Національного банку України що обмежують видачу коштів вкладникам банку не є обов’язковими та є такими, що не набрали чинності і не можуть бути застосовані, оскільки не пройшли державну реєстрацію нормативно-правових актів.

За відвертою схемою афери через Meinl Bank Aktiengesellschaft (Meinl Bank AG), власником якого є президент Євроазіатського єврейського конгресу Юліусом Майнл, який в Україні ще торгує чаєм і кавою під назвою свого імені, з України безкарно було введено та здійснено крадіжку значних сум коштів – з:

ПАТ «Таврика» – $26 млн – на користь Wіnten Tradіng Ltd, Boumpoulіnas 26, Athіenou, P.C.7600, Larnaca, Cyprus; 

ПАТ «Південкомбанк» – 448,540 млн грн – на користь Tosalan Tradіng Lіmіted, Tenaru 4, Agіos Dometіos, P.C.2360, Nіcosіa, Cyprus; 

ПАТ «Автокразбанк» – 106 млн грн – на користь Agalusko Investment Lіmіted, Spyrou Kyprіanou 61, SK House, 4003, Lіmassol, Cyprus; 

ПАТ «Міський комерційний банк» – 59 млн євро – на користь Melfa Group LTD Belize; 

ПАТ «Фінростбанк» – 71,778 млн грн; 

ПАТ «ВіЕйБі Банк» – 960 млн грн; 

ПАТ «Терра Банк» – $40,393 млн; 

АТ «Дельта банк» – $87,294 млн; 

ПАТ «КБ «Південкомбанк» – $38 млн 

тощо.

Оскільки вищевказані дії призвели до заволодіння грошовими коштами в особливо великих розмірах службовими особами цих банківських установ, що вже визнало МВС України, слідче управління Головного управління Національної поліції у м. Києві відкрило кримінальне провадження №12016100000000519 стосовно правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.191 Кримінального кодексу України.

Депутатське звернення  до правоохоронних органів щодо вчинення кримінального правопорушення службовими особами ПАТ «Кредит Дніпро», ПАТ «КБ «Хрещатик», ПАТ «Вернум Банк», ПАТ «Аксіома-Банк», ПАТ «Актив-Банк», ПАТ «Міський комерційний банк», ПАТ «Південкомбанк», ПАТ «Автокраз банк», ПАТ «Профін Банк», ПАТ «Дельта-Банк» зробив— народний депутат України VIII-го скликання Віктор Миколайович Романюк. 30.03.2016 року запис про це був внесений до ЄРДР. Правова кваліфікація – ст.191 Кримінального кодексу України.

Тепер лише слід очікувати, що знов прошмигне інформація про те, як відповідний Матвій переговорить із « непідкупними» «лицарями честі» ГСУ НПУ,  і справа про найбільшу аферу афера останніх років у фінансовій галузі в Україні - виведення коштів з українських банків через Meinl Bank AG в черговий раз перестане бути предметом уваги Національної поліції України, і знов за підтримки цього голови Хатії Деконоїдзе, Міністра МВС Арсена Авакова, Голови ДФСУ Ігоря Черкаського, Голови НБУ Валерії Гонтаревої, директора-розпорядника ФГВФО Костянтина Ворушиліна та патрона останніх – Президента України Петра Порошенка.

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua