Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Технологія злочину. №1. Як прокурори і слідчі закривають справи 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
08.10.2016

Ми відкриваємо рубрику розслідувань: "Технологія злочину". В розслідуванні №1 - "Як прокурори і слідчі закривають справи".

За статистикою, в кожному злочині, що стосується шкоди від 1 млн. грн. до 200 млн. грн., існує схема виведення коштів через так звані фіктивні підприємства. В Україні це потужний бізнес, який є «під дахом»  та контролем посадовців державних органів і установ, в першу чергу таких, як Національного банку України, Міністерства юстиції України, Генеральної прокуратури України, Національного антикорупційного бюро України, Служби безпеки України, Державної служби фінансового моніторингу україни, Головного слідчого управління МВС України, а тепер Національної поліції України та суддів, в основному судів міста Києва. в юрисдикції яких здійснюються чи розслідуються ці кримінальні правопорушення.

Для цього шахраї за сприянням представників відповідних органів державної влади та нотаріусів масово відкривають підприємства, і потім продають їх тим, хто будує великі афери, і які, отримавши на них кредити у великих розмірах, виводять їх в готівкову форму.

Щоб розуміти схему афер «під дахом» Генеральної прокуратури України (Юрій Луценко) та Головного слідчого управління Національної поліції України ( Хатія Деканоїдзе) слід прочитати одну із сотень типових ухвал за клопотанням прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності по кримінальному провадженню відносно обвинуваченого за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України. Причому рівень прокурора, свідчить про розмір суми, що була вкрадена і статус шахрая, якого цим звільненням від кримінальної відповідальності посередника, захищають від притягнення до кримінальної відповідальності.

В справах по доведення Кубівим і Гонтаревою до неплатоспроможності 81 банків і нанесеній цим шкоді, що вже перевищує 600 млрд. грн., немає жодного вироку суду і конфіскації коштів, не оголошено підозр, не вручено обвинувальних актів, справи не передані до суду і шахраї не арештовані.. По більшості епізодів навіть свідки і підозрювані не допитані. І звісно, що така "ефективна" діяльність відповідних чиновників своєчасно оплачується.

Прокурори і слідчі залучені в цих схемах, і навмисно на 2 роки затягують притягнення винних до кримінальної відповідальності, оскільки ці особи можуть показати на справжніх керівників цих підприємств, які і вкрали ці десятки і сотні мільйонів. Судді блокують скарги на бездіяльність слідчих і прокурорів та визнання потерпілими.

А через 2 роки прокурори, які є процесуальними керівниками відповідних кримінальних проваджень, чесно і «безкоштовно, тобто даром» слідкують за тим, щоб обвинувальний акт не був дочасно переданий до суду, та й ще із не звільненим від кримінальної відповідальності учасником першої ланки, щоб той не свідчив потім слідчому чи в суді проти справжніх керівників цих підприємств, які вкрали ці десятки і сотні мільйонів, вносять подання до суду стосовно звільнення шахраїв від відповідальності.

Про закінчення 2-річного строку і переходу до «зачистки свідків», що можуть показати на головних організаторів шахрайства, як правило, свідчить активне направлення до судів клопотань слідчих Головного слідчого управління Національної поліції України про необхідність у вилученні у відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців управління у сфері державної реєстрації Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур органів місцевого самоврядування оригіналів документів, що містяться у реєстраційній справі відповідного підприємства, що було задіяне у крадіжці і виведенні в готівковий обіг коштів.

Для цього слідчий, через 2 роки після початку розслідування пише, що зібраними під час досудового розслідування матеріалами установлено, що у відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців управління у сфері державної реєстрації Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур органу місцевого самоврядування наявні документи реєстраційної справи відповідного товариства, які відображають факти перереєстрації та зміни керівників товариства, а також які необхідні для проведення відповідних почеркознавчих експертиз, та документи, що можуть мати значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.

Наступним етапом є звернення до районного суду від прокурора із клопотанням у кримінальному провадженні за підозрою шахрая у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України, про звільнення шахрая від кримінальної відповідальності на підставі ч. 1 ст. 49 КК України, у зв'язку із закінченням строків давності.

Суддя ухвалою вказане клопотання про звільнення шахрая від кримінальної відповідальності призначає до підготовчого судового засідання.

В підготовчому судовому засіданні прокурор просить звільнити шахрая від кримінальної відповідальності на підставі ч. 1 ст. 49 КК України у зв'язку з тим, що з моменту вчинення злочину минули строки давності притягнення особи до кримінальної відповідальності.

Шахрай в підготовчому судовому засіданні звісно підтримує дане клопотання та просить його задовольнити, а також підтверджує суду, що він не оспорює фактичні дані вчинення кримінального правопорушення, в якому він підозрюється, правильно розуміє значення своїх дій і просить звільнити його від кримінальної відповідальності з названих підстав.

Звісно що якщо особа що звільнена від кримінальної відповідальності, не бути мати мотивації розповідати про організаторів шахрайства, і за згодою слідчого і прокурора, які тут усвідомлено діють «безкоштовно, тобто даром», пишуть стандартну фразу, якою просто рясніє Єдиний державний реєстр судових рішень, про те, що «перебуваючи на території ***, у зв'язку з тяжким матеріальним становищем, усвідомлюючи що його дії будуть мати злочинний характер, з метою отримання грошової винагороди, вступив в злочинну змову з невстановленими слідством особами, дії яких були направлені на досягнення злочинного умислу».

Суддя, заслухавши думку учасників підготовчого судового засідання, вивчивши матеріали кримінального провадження, завжди приходить до висновку, що клопотання прокурора підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Органами досудового розслідування встановлено наступне, шахрай в **.**.20** року, перебуваючи на території ***, у зв'язку з тяжким матеріальним становищем, усвідомлюючи що його дії будуть мати злочинний характер, з метою отримання грошової винагороди, вступив в злочинну змову з невстановленими слідством особами, дії яких були направлені на досягнення злочинного умислу, а саме: реєстрацію на шахрая ТОВ *** (код ЄДРПОУ ****) з метою прикриття незаконної діяльності та з подальшим використанням статутних та реєстраційних даних з метою ведення незаконної фінансове - господарської діяльності, що виражалася в наданні можливості формування валових витрат та податкового кредиту з ПДВ підприємствам реального сектору економіки.

В подальшому, реєстрація на шахрая ТОВ ТОВ *** (код ЄДРПОУ ****), відбулася шляхом створення та подачі невстановленими особами до районної державної адміністрації установчих та реєстраційних документів підприємства від імені шахрая

Таким чином, шахрай зареєструвавши ТОВ *** (код ЄДРПОУ ****) та одночасно взявши на себе обов'язки передбачені посадою директора в частині ведення фінансово-господарської діяльності, організаційно - розпорядчих та адміністративно-господарських функцій, усвідомлюючи покладену на нього відповідальність службової особи та передбачаючи настання суспільно-небезпечних наслідків, усвідомлював, що не прийматиме жодної участі у подальшому ведені фінансово-господарської діяльності підприємства ТОВ *** (код ЄДРПОУ ****).

Так, на шахрая, як на власника та службову особу підприємства, відповідно до Статуту ТОВ ТОВ *** (код ЄДРПОУ ****) покладались наступні обов'язки:

- укладати договори, контракти, вчиняти інші правочини від імені підприємства;

- виконувати всі дії від імені Підприємства, виступати від його імені у державних органах;

- вирішувати всі питання фінансове - господарської діяльності Підприємства;

- організовувати ведення бухгалтерського обліку та звітності на Підприємстві.

Проте, шахрай обіймаючи посаду, пов'язану із виконанням організаційне розпорядчих та адміністративно-господарських обов'язків на підприємств підприємницькою діяльністю не займався і займатися в подальшому намірів не мав.

В подальшому, після проведення реєстрації ТОВ *** (код ЄДРПОУ ****) шахрай печаток підприємства не отримував, первинну бухгалтерську, податкову, фінансову та господарську звітність не формував та в первинній фінансово-господарській документації не розписувався.

Такі дії шахрая дали змогу невстановленим слідством особам використовувати суб'єкт підприємницької діяльності (юридичну особу) ТОВ *** (код ЄДРПОУ ****) для прикриття незаконної діяльності.

Таким чином, шахрай, своїми умисними діями, що виразилися в фіктивному підприємництві, тобто: в умисному створенні суб'єкта підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності, вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України.

Згідно з ч. 3 ст. 314 КПК України, у підготовчому судовому засіданні суд має право закрити провадження у кримінальній справі за наявності підстав, передбачених ч. 2 ст. 284 КПК України, зокрема у разі звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України, особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею злочину і до дня набрання вироком законної сили минуло два роки - у разі вчинення злочину невеликої тяжкості.

Відповідно до ч. 2 ст.12 КК України злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше більш м'яке покарання за винятком основного покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, злочин вчинений шахраєм є злочином невеликої тяжкості оскільки за ч. 1 ст. 205 КК України передбачене покарання у виді штрафу від п'ятисот де двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Виходячи з фактичних обставин, які викладених в клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності, подія злочину мала місце в **.**.20** року, відтак на час судового розгляду сплинув, передбачений п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України двохрічний строк притягнення особи до кримінальної відповідальності, у зв'язку з чим суд, за наявності згоди шахрая на закриття кримінального провадження, приходить до висновку про необхідність звільнення шахрая від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України, у зв'язку з закінченням строків давності у підготовчому судовому засіданні.

Звільнити шахрая від кримінальної відповідальності за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України на підставі п. 1 ч. 1 ст. 49 КК України у зв'язку із закінченням строків давності, а кримінальне провадження № **** - закрити.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду через районний суд м. Києва протягом семи днів з дня її проголошення.

Оскільки справа спеціально приховувалася слідчими від потерпілих від цього правопорушення, то ніхто ухвалу і не оскаржує і вона набуває законної сили.

І оскільки в клопотанні прокурора іде стандартна фраза про те, що «в подальшому, реєстрація на шахрая ТОВ ТОВ *** (код ЄДРПОУ ****), відбулася шляхом створення та подачі невстановленими особами до районної державної адміністрації установчих та реєстраційних документів підприємства від імені шахрая» і в ухвалі суду є доручення кримінальне провадження закрити, то залучені тут шахрай, реєстратор і нотаріус потужно видихають, бо слідчий за згодою прокурора закриває кримінальне провадження «і більше ніхто і нікуди не йде».

І вони усі, звісно окремо і у різні місця, на чесно зароблені кошти їдуть відпочивати. Потім повертаються, і все починається знову.

Бо в Україні під «дахом» прокурорів і слідчих та суддів ще багато чого можна заникати, затягнути і закрити J

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Також на тему: Спецслужби

01.04.2018 11:46 Судові правила

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2022 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua