Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Тепер подарунок дорожчий 3000 чиновники повинні здавати державі 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
10.01.2014

Уряд Російської Федерації прийняв Постанову від 9 січня 2014 № 10 «Про порядок повідомлення окремими категоріями осіб про отримання подарунка у зв'язку з їх посадовим становищем або виконанням ними службових (посадових ) обов'язків , здачі та оцінки подарунка , реалізації ( викупу) та зарахування коштів , виручених від його реалізації», зазначається на сайті www.zakonoproekt.org.ua  із посиланням на сайт Уряду Російської Федерації  government.ru .

Відповідно до підпункту "г " пункту 2 Національного плану протидії корупції на 2012 - 2013 роки , затвердженого Указом Президента Російської Федерації від 13 березня 2012 р. № 297 " Про Національний план протидії корупції на 2012 - 2013 роки та внесення змін до деяких актів Президента Російської Федерації з питань протидії корупції " , Уряд Російської Федерації п о с т а н о в л я е т :

1 . Затвердити Типове положення про повідомлення окремими категоріями осіб про отримання подарунка у зв'язку з їх посадовим становищем або виконанням ними службових (посадових ) обов'язків , здачі та оцінці подарунка , реалізації ( викупі ) і зарахування коштів , виручених від його реалізації .

2 . Установити, що федеральні державні органи здійснюють прийом подарунків , отриманих особами, що заміщають державні посади Російської Федерації , і федеральними державними службовцями у зв'язку з протокольними заходами , службовими відрядженнями та іншими офіційними заходами , їх оцінку для прийняття до бухгалтерського обліку , а також беруть рішення про реалізацію зазначених подарунків. 2

3 . Реалізація повноважень , передбачених цим постановою , здійснюється в межах встановленої граничної чисельності федеральних державних службовців , а також бюджетних асигнувань , передбачених федеральним державним органам у федеральному бюджеті на керівництво та управління у сфері встановлених функцій.

4 . Міністерству праці та соціального захисту Російської Федерації давати роз'яснення з питань, пов'язаних із застосуванням справжнього постанови.

Голова  Уряду Російської Федерації Д.Медведєв .

Коментар Апарату Уряду Російської Федерації до постанови Уряду Російської Федерації «Про порядок повідомлення окремими категоріями осіб про отримання подарунка у зв'язку з їх посадовим становищем або виконанням ними службових (посадових) обов'язків, здачі та оцінки подарунка, реалізації (викупу) та зарахування коштів, виручених від його реалізації »

Уряд Російської Федерації в рамках Національної стратегії протидії корупції проводить роботу, спрямовану на профілактику корупційних правопорушень та боротьбу з корупцією в державних органах та організаціях.

У цьому зв'язку Урядом Російської Федерації 9 січня 2014 затверджено Типове положення про повідомлення окремими категоріями осіб про отримання подарунка у зв'язку з їх посадовим становищем або виконанням ними службових (посадових) обов'язків, здачі та оцінки подарунка, реалізації (викупу) та зарахування коштів, виручених від його реалізації.

Дане типове положення передбачає обов'язок посадових осіб, а також державних і муніципальних службовців повідомляти про отримання ними подарунків на офіційних заходах і в службових відрядженнях і здавати ці подарунки за актом прийому-передачі для подальшої оцінки їх вартості та реалізації.

Дія даного типового положення поширюється на членів Уряду Російської Федерації, керівників міністерств і відомств, губернаторів, мерів міст та інших глав муніципальних утворень, глав місцевих адміністрацій, членів Ради Федерації, депутатів Державної Думи і законодавчих органів суб'єктів Російської Федерації, депутатів представницьких органів муніципальних утворень, суддів, членів контрольно-рахункових органів та інших осіб, що заміщають державні та муніципальні посади; усіх державних і муніципальних службовців; а також на службовців Центрального банку Російської Федерації, Пенсійного фонду Російської Федерації, Федерального фонду обов'язкового медичного страхування, ВАТ «Газпром», державних корпорацій , наукових і навчальних закладів, засновниками яких є Російська Федерація, та інших організацій, створених для виконання завдань федеральних державних органів.

Типовим положенням введена обов'язок зазначених посадових осіб представляти повідомлення про всі випадки одержання подарунків на офіційних заходах в органи і організації, де вони проходять державну, муніципальну службу або здійснюють трудову діяльність.

Відповідно до статті 575 Цивільного кодексу Російської Федерації подарунки, отримані чиновниками на офіційних заходах, вартість яких перевищує 3 тис. рублів, визнаються власністю Російської Федерації, суб'єктів Російської Федерації і муніципальних утворень.

З урахуванням цієї норми типовим положенням передбачено, що подарунки, отримані працівниками, вартість яких перевищує 3 тис. рублів, підлягають здачі за актом прийому-передачі, та встановлено термін такої передачі.

Також типовим положенням передбачено можливість викупу вищепереліченими особами зданих ними подарунків і встановлений двомісячний строк з дня здачі подарунка, протягом якого чиновник може направити заяву про його викуп.

Якщо подарунок не викуплений, він у разі неможливості його використання для забезпечення діяльності відповідних органу чи організації може бути реалізований за допомогою проведення торгів; безоплатно переданий у благодійну організацію; що у непридатність подарунок - знищений. Слід зазначити, що кошти, виручені від реалізації або викупу подарунків, зараховуються в дохід відповідного бюджету.

За недотримання вимог про повідомлення і здачі подарунка, отриманого на офіційному заході у зв'язку з виконанням посадових обов'язків, чиновник повинен бути притягнутий до дисциплінарної відповідальності аж до звільнення за недотримання обмежень і заборон, встановлених з метою протидії корупції.

Державними, муніципальними органами та організаціями в тримісячний термін (до 9 квітня 2014) повинні бути розроблені і прийняті свої нормативні правові акти, що визначають на основі типового положення порядок повідомлення про отримання подарунка, його здачі, викупу та реалізації з урахуванням особливостей діяльності цих органів та організацій. Постановою також передбачено доручення Мінпраці Росії давати роз'яснення з питань, пов'язаних із застосуванням типового положення.

Додатково слід зазначити, що відповідно до вимог федеральних законів«Про протидію корупції» (підпункт 7 пункту 3 статті 12.1) і «Про державну цивільну службу Російської Федерації» (пункт 6 частини першої статті 17)встановлено заборону для посадових осіб державних і муніципальних органів , а також державних і муніципальних службовців отримувати подарунки від фізичних та юридичних осіб у зв'язку з виконанням службових обов'язків, за винятком випадків отримання подарунків на офіційних заходах і в службових відрядженнях.  » .

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua