Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


У помічників суддів тепер 7 днів додаткової відпустки, але слід забрати 4 дні за 2016-2018 р.р. 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
22.06.2019

Тепер помічникам суддів слід діяти, як діють судді із своїми відпустками. 

1 . Написати заяву про отримання додаткової відпустки тривалістю 4 дні за 2016-2018 р.р.

2. Написати заяву  про отримання додаткової відпустки тривалістю 7 дні за 2018-2019 р.р.

Рада суддів України від 21.06.2019 р., обговоривши інформацію голови Комітету Ради суддів України з питань статусу суддів, дотримання прав працівників судів Діброви Г.І. про внесення змін в Положення про помічника судді, затвердженого рішенням Ради суддів України від 18 травня 2018 року №21 зі змінами, внесеними рішенням Ради суддів України від 26 жовтня 2018 року №63, відповідно до частини восьмої статті 133 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" та Положення про Раду суддів України, затвердженого X позачерговим з'їздом суддів України 16 вересня 2010 року (зі змінами), Рада суддів України, -

вирішила внести до Положення про помічника судді, затвердженого рішенням Ради суддів України від 18 травня 2018 року № 21 зі змінами, внесеними рішенням Ради суддів України від 26 жовтня 2018 року № 63 наступні зміни:  

«І. Пункт 18 Положення доповнити абзацами 9-11 наступного змісту:

«Помічнику надається щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці, що пов'язаний з ненормованим робочим днем, яка оплачується відповідно до чинного законодавства.

Максимальна тривалість цієї щорічної додаткової відпустки становить 7 календарних днів.

Щорічна додаткова відпустка, передбачена абзацами 3 та 9 цього пункту, надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною помічником самостійно».

"За" проголосувало 24 члени Ради суддів України.

І тепер помічники зможуть не лише працювати в "Електронному суді", але й відпочивати додаткові 7 дніва може і довше, якщо будуть діяти, як діють судді із своїми відпустками, що беруть відпустки спеціально так, щоб вибрати більше робочих днів в перервах між вихідними.

Як зазначає Голова Комітету з питань статусу суддів, дотримання прав працівників судів Ради суддів України Діброва Г.І. у пояснювальній записці до проекту Змін до Положення про помічника судді, затвердженого рішенням Ради суддів України від 18 травня 2018 року № 21 зі змінами, внесеними рішенням Ради суддів України від 26 жовтня 2018 року № 63: «Однією із засад організаційного забезпечення діяльності судів Законом України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено можливість кожному судді мати помічника, статус і умови діяльності якого визначаються цим Законом та Положенням про помічника судді, затвердженим Радою суддів України. Посада помічника судді належить до посад патронатної служби, на яку не поширюється дія Закону України «Про державну службу», крім статті 92 цього Закону. Таким чином, на цю категорію працівників не поширюються законодавчо закріплені соціальні гарантії, передбачені для державних службовців, в тому числі й ті, що регулюють питання відпочинку. Так, відповідно до Кодексу законів про працю України та Закону України «Про відпустки» для цієї категорії службовців передбачено щорічну основну відпустку тривалістю 24 дні, натомість тривалість щорічної основної відпустки державних службовців становить 30 календарних днів.

Закон України «Про відпустки» передбачає надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці. Так, статтею 8 цього Закону встановлено, що:

окремим категоріям працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я може надаватися відпустка тривалістю до 35 календарних днів за Списком виробництв, робіт, професій і посад, затверджуваних Кабінетом Міністрів України;

працівникам з ненормованим робочим днем - тривалістю до 7 календарних днів згідно із списками посад, робіт та професій, визначених колективним договором, угодою.

Крім того, Типовим положенням про апарат суду, що затверджений Наказом Державної судової адміністрації від 8 лютого 2019 року, передбачено надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці працівникам апарату суду, які займають посади патронатної служби. Конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника апарату суду в цих умовах.

З огляду на зазначене та з метою- заохочення і стимулювання праці, сприяння повноцінному відпочинку, коригування соціальних гарантій у виді наданого законодавством часу для відпочинку помічникам суддів, у Положенні необхідно також регламентувати можливість надання помічнику судді за його вибором або щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, що пов'язаний з ненормованим робочим днем, тривалістю до 7 календарних днів, або щорічної додаткової відпустки тривалістю 4 календарних дні за особливий характер праці, пов'язаної з роботою на персональному комп'ютері.

При цьому, слід врахувати, що відповідно до статті 10 Закону України «Про відпустки» передбачено, що щорічна додаткова відпустка, передбачена пунктами 1 і 2 частини 1 статті 8 цього Закону, надається понад щорічну основну відпустку за однією підставою, обраною працівником. Порядок надання додаткової відпустки з кількох підстав встановлює Кабінет Міністрів України, на теперішній час працівники патронатної службу не віднесені до категорії тих працівників, які мають право отримати щорічні додаткові відпустки одночасно з декількох підстав».

Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2021 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua