Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Удосконалення законодавчого механізму, спрямованого на забезпечення незалежності та безпеки суддів, працівників правоохоронних органів 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
16.01.2014

В Сіетлі (США), де кілька сотень учасників першотравневої демонстрації, деяких з яких наділи на обличчя чорні маски, почали закидати поліцейських камінням і петардами і пляшками з водою, намагаючись прорвати кордон. У служителів правопорядку летіли та інші предмети, в тому числі скейтборд.Ті в свою чергу використовували велосипеди в якості щитів і контратакували за допомогою сльозогінного газу і світлошумових гранат. При цьому поліцейські стверджують, що діяли в рамках закону, оскільки ходу в центрі міста не було погоджено.Текст закону України "Про внесення змін до Закону України Про судоустрій і статус суддів та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян" із можливістю внести пропозиції.

Порівняльний аналіз законодавства окремих іноземних держав стосовно законів України, які, на думку Послів США та країн ЄС, суперечать нормам демократичних країн Заходу.

Удосконалення законодавчого механізму, спрямованого на забезпечення незалежності та безпеки суддів, працівників правоохоронних органів та посилення відповідальності за протиправні посягання на них та втручання в їх законну діяльність

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» від 16.01.2014р., запроваджено посилення заходів безпеки суддів їх близьких родичів та членів сімей від неправомірного втручання в діяльність суддів, тиску на них та застосування до них насильства.

Деякі приклади порівняння законодавства

 

Польща

Кримінальний кодекс:

 

Стаття 224

§ 1. Хто насиллям або протиправною погрозою здійснює вплив на службову діяльність органу урядової адміністрації, іншого державного органу або територіального самоврядування підлягає покаранню у вигляді позбавлення волі на строк до 3 років.

Стаття 232

§ 1 Хто насиллям або протиправною погрозою здійснює вплив на службову діяльність суду - карається позбавленням волі на строк від 3 місяців до 5 років.

§ 2 Таке ж покарання застосовується до особи, що вчинила злочин, зазначений у § 1, скоєний на шкоду Міжнародного кримінального трибуналу або його діючого органу на підставі міжнародної угоди, якої Польська Республіка є стороною.

Франція

Кримінальний кодекс:

Стаття 221-4

Вбивство карається довічним ув'язненням, коли воно відбувається:

4. проти судді, присяжного засідателя, адвоката, державного службовця, члена національної жандармерії, посадової особи національної поліції, митної, тюремної адміністрації або іншої особи, що займають державні посади, пожежника, охоронця будівлі;

Стаття 222-1

Піддання особи тортурам або актам варварства карається п'ятнадцятьма роками позбавлення волі.

Стаття 222-3

Злочин визначений статтею 222-1 карається позбавленням волі на строк до двадцяти років, якщо він вчинений:

4. проти судді, присяжного засідателя, адвоката, державного службовця, члена або агента Міжнародного кримінального суду, члена національної жандармерії, посадової особи національної поліції, митної адміністрації, професійного або пожежника - добровольця, охоронця будівлі, при здійсненні або через їх обов'язки, коли статус потерпілого є очевидним для винного;

Стаття 222-7

Насильство, заподіяння ушкоджень без наміру вбити карається п'ятнадцятьма роками позбавлення волі.

Стаття 222-8

Злочин визначений статтею 222-7 карається позбавленням волі до двадцяти років, якщо він вчинений:

4. проти судді, присяжного засідателя, адвоката, державного службовця, члена або агента Міжнародного кримінального суду, члена національної жандармерії, посадової особи національної поліції, митної адміністрації, професійного пожежника - добровольця, охоронця будівлі, при здійсненні або через їх обов'язки, коли статус потерпілого є очевидним для винного;

Стаття 433-3

Карається двома роками позбавлення волі та штрафом у розмірі 30 000 євро, загроза вчинити злочин або злочин проти осіб або майна, зроблених щодо судді, присяжного засідателя, адвоката, державного службовця, військового жандармерії, офіційного представника національної поліції, митної, інспекційної роботи, тюремної адміністрації або будь-якої іншої людини, що виконує функції державного органу, професіонала чи волонтера пожежного, …, при здійсненні або через їх обов'язки, коли статус жертви очевидний для винного.

Карається позбавленням волі на строк до  десяти років і ще 150 тисяч євро штрафу за злочин здійснений з використанням погроз насильства або будь-якого іншого акта залякування, щоб змусити особу, зазначену в першому або другому абзаці до виконання або утримання від вчинення будь-якої дії, що є його функцією, місією або компетенцією.

Стаття 434-8

Будь-яка загроза або будь-яке залякування направлені проти судді або прокурора, присяжного або будь-якого іншого члена суду, арбітра, перекладача, експерта або адвоката партії, щоб вплинути на його поведінку при виконанні обов’язків, карається трьома роками ув’язнення і штрафом €45,000.

Джерело:http://www.legifrance.gouv.fr/affichCode.do;jsessionid= 3B408C3EBD34449B14FF2ACCEDC14186.tpdjo06v_2?idSectionTA= LEGISCTA000006165276&cidTexte=LEGITEXT000006070719&dateTexte=20140120

Литва

Кримінальний Кодекс:

Стаття 286.

Особа, яка через використання фізичного насильства або погрози безпосереднього його застосування опирається державному службовцеві або іншій особі, що виконує функції громадської адміністрації

має бути покарана публічними роботами або штрафом або ув’язненням строком до трьох років.

Стаття 287.

1. Особа, яка, користуючись примусом, вимагає, щоб державний службовець або особа, що виконує функції громадської адміністрації, здійснювали дії або утрималися від них для вигоди кривдника або інших осіб

має бути покараний штрафом або арештом або укладенням строком на два роки.

2. Особа, яка здійснює акт, передбачений в абзаці 1 цієї статті через використання фізичного насильства

має бути покарана штрафом або арештом або ув’язненням строком до п'яти років.

Стаття 290.

Особа, яка ображає державного службовця або особу, що виконує функції громадської адміністрації при здійсненні його обов'язків має бути покарана штрафом або арештом або ув’язненням строком до двох років.

Джерело: http://legislationline.org/documents/section/criminal-codes

Болгарія

Кримінальний кодекс:

Стаття 269

(1) Особа, яка використовуючи силу або погрозу застосування такої сили з метою примусу урядового органу, громадського представника, приватного адміністративного судді або помічника адміністративного судді, до здійснення певних дій або нехтування виконанням якого-небудь обов'язку або його функції, підлягає покаранню ув’язненням строком до шести років.

(2) У разі якщо злочин передбачений параграфом 1 був здійснений учасниками в натовпі, підбурювачі і керівники підлягають покаранню ув’язненням на термін від двох до восьми років.

Джерело: http://legislationline.org/documents/section/criminal-codes

Австрія

Кримінальний кодекс:

§ 269 (1) Хто впливає на владу за допомогою сили або загрози силою і хто заважає службовій особі силою або небезпекою загрози для офіційної особи, карається позбавленням волі на строк до трьох років, а в разі тяжкого нападу (§ 106), позбавленням волі від шести місяців до п'яти років.

(2) Покаранню підлягає той хто змушує державну особу силою чи загрозою застосування сили або службову особу силою або  загрозою застосування сили задля впливу на здійснення офіційного акта.

(3) Термін «офіційний акт за змістом пункту 1 і 2, будь-яка дія, яку офіційна особа виконує як орган державного управління або що відноситься до здійснення його компетенції.

§ 270 (1) Хто нападає на службову особу під час здійснення службових обов’язків (§ 269 пункт 3) карається позбавленням волі на строк до шести місяців або штрафом до 360днів.

Джерело: http://legislationline.org/documents/section/criminal-codes

США

Кримінальний кодекс:

Федеральні суди  США  застосовують міру покарання у вигляді  смертної кари  та пожиттєвого позбавлення волі  за такі злочини: замах на вбивство та вбивство  представників державної влади, присяжного засідателя чи чиновника суду.

Федеральними законами США встановлюється окрема відповідальність за злочини вчинені проти працівників  поліції.

Німеччина

Кримінальний кодекс

Ст. 113. Протидія службовцеві, виконуючому службові рішення

- Хто надає посадовій особі або військовослужбовцеві, який призначений виконувати закони, правові розпорядження, вироки, рішення суду або розпорядження, при здійсненні ним таких службових дій, опір насильством або загрозою вживання насильства, або при цьому нападає на нього, карається позбавленням волі на строк до двох років або грошовим штрафом. У особливо тяжких випадках покаранням є позбавлення волі на термін від шести місяців до п'яти років.

Ст. 114. Опір особам, прирівняним до службовців, виконуючих службові рішення. До службової дії посадової особи в сенсі ст. 113 прирівнюються дії з виконання рішень осіб, які мають права і обов'язки службовця поліції або допоміжних чиновників прокуратури, що не є посадовими особами.

Словенія

Кримінальний кодекс

Ст. 299.Погроза або використання сили з метою перешкоджання службовій особі виконанню службових повноважень карається позбавленням волі строком від 6 місяців до 3-х років; у разі нанесення легких тілесних ушкоджень, погрози зброєю службовій особі – від 6 місяців до 5-ти років (від 1 до 5 років, якщо ця службова особа виконувала функції поліції чи забезпечення порядку).

Чехія

Кримінальний кодекс

§335 - Втручання у незалежність суду:

1.Особа, яка впливає на суддю або порушила свої зобов’язання під час судового процесу, карається позбавленням волі на термін від 6 місяців до 3 років.

2. Якщо вказаний в пункті 1 злочин вчинено з умислом:

а) для забезпечення собі чи комусь іншому значної вигоди

b) нанесення значної шкоди;

c) нанесення значної шкоди іншій особі, яка виконує службові обов’язки, порушить його родинні зв’язки, спричинить їй іншу суттєву шкоду карається позбавленням волі на термін від 2 до 10 років.

 

Хорватія

Закон «Про суди»

Ст. 6. Заборонено будь-яку форму впливу на прийняття судового рішення, особливо будь-який різновид примушення суддів, зловживання суспільними повноваженнями й особистим впливом, а також використання медіа та публічних виступів у спосіб, що суперечить засадам демократичного суспільства і має на меті вплинути на перебіг і результат судового процесу.

Греція

Кримінальний кодекс

Ст. 139, 142. Особи, які шляхом застосування насильницьких дій або загрозою застосування насильницьких дій стосовно судді, будь-якого іншого працівника суду, свідка, присяжного засідателя, намагаються вплинути на прийняття рішень, що відносяться до сфери компетенції зазначених осіб, карається:

а) ув’язненням на строк до 10 років;

б) позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років у випадку осіб, що забезпечують діяльність судів всіх інших інстанцій.

 

 

Кримінальний кодекс

Ст. 172-1

Погроза щодо судді, судового засідателя, судового виконавця , адвоката , прокурора або слідчого з метою перешкоджання здійсненню правосуддя або з помсти до цих осіб за виконання ними своїх обов'язків, а також погроза щодо їх близьких в тих же цілях - карається штрафом, або арештом, або позбавленням волі на строк від одного року до двох років.

Застосування насильства відносно зазначених осіб у тих же цілях - карається штрафом, або арештом, або позбавленням волі на строк від одного року до чотирьох років.

 

Щоб додати коментар, Ви повині зареєструватися на сайті.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2022 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua