Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Верховній Раді України запропоновано відмінити голосування за Податковий кодекс 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
02.09.2010

До Верховної Ради України  внесено проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про всенародне обговорення проекту Податкового кодексу України» №2454-VI від 08.07.2010 р. (щодо необхідності надання можливості Кабінету Міністрів України внести інший, більш збалансований проект Податкового кодексу України).

17.06.2010 року Верховною Радою України було прийнято в першому читанні проект Податкового кодексу України №6509 від 15.06.2010 р.

Низька якість підготовленого проекту Податкового кодексу України призвела до різкої критики проекту, не тільки зі сторони різних суспільних груп, але й зі сторони більшості представників усіх, без виключення, фракцій Верховної Ради України.

Внаслідок цього на засіданні 08.07.2010 р. Верховна Рада України не змогла, як це планувалося розробниками проекту, провести друге читання цього проекту та прийняти його як закон.

Внесеним, за пропозицією Голови Верховної Ради України В.Литвина, проектом Постанови Верховної Ради України №6509-П1 «Про всенародне обговорення проекту Податкового кодексу України», прийнятим 08.07.2010 р. Кабінету Міністрів України було доручено:

забезпечити оприлюднення зазначеного в пункті 1 цієї Постанови тексту проекту Податкового кодексу України та належні умови для проведення його всенародного обговорення;

узагальнити результати всенародного обговорення проекту Податкового кодексу України та до 5 вересня 2010 року подати їх до Верховної Ради України.

Нищівна критика під час обговорення, і те, що до законопроекту 144 народними депутатами України було внесено більш ніж 8356 поправок, а за словами Прем’єр-міністра України М.Азарова, під час обговорення було внесено ще більш ніж 5000 пропозицій, примушує внести до Верховної Ради України проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про всенародне обговорення проекту Податкового кодексу України» №2454-VI від 08.07.2010 р. (щодо необхідності надання можливості Кабінету Міністрів України внести інший, більш збалансований проект Податкового кодексу України), виходячи, зазначає  політолог, президент Українського аналітичного центру Євген Костенко, з таких міркувань:

недостатньо якісний рівень підготовленого проекту Податкового кодексу України, що підтверджується справжнім шквалом обурення проектом зі сторони громадян України, що підтверджено й тим, що до проекту, який було прийнято під час 1 читання, 144 народними депутатами України було внесено більш ніж 8356 поправок, а під час обговорення ще більш ніж 5000 пропозицій, що, за умови розгляду цих пропозицій у порядку процедури другого читання, призведе до необхідності великих витрат на роздруківку порівняльних таблиць з текстом пропозицій та обговорення їх у залі, хоча всі учасники цього обговорення будуть знати, що сам ініціатор розгляду проекту Податкового кодексу України має вже іншу позицію щодо структури й позицій, які були викладені в цьому проекті а готову порівняльну таблицю, із-за її великого розміру практично неможливо скачати з Інтернет і відкрити у WORD ;

необхідність кардинальної зміни структури й цілих розділів проекту Податкового кодексу України, що в другому читанні є неможливим після прийняття його під час першого читання;

необхідність надати можливість Кабінету Міністрів України, який уже має узгоджену позицію з коаліцією щодо того, що необхідно кардинально змінити в цьому проекті, отримати можливість внести до Верховної Ради України інший, більш збалансований проект Податкового кодексу України, вказано на сайті www.zakonoproekt.org.ua .

Загальна характеристика та основні положення проекту Постанови:

1. Для цього пропонується в Постанови Верховної Ради України «Про всенародне обговорення проекту Податкового кодексу України» №2454-VI від 08.07.2010 р.:

доповнити преамбулу Постанови словами: «, і у зв‘язку з необхідністю надання можливості Кабінету Міністрів України внести інший, більш збалансований проект Податкового кодексу України,» перед словами «Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:»;

пункт 1 викласти в такій редакції:

«Вважати за необхідне винести проект Податкового кодексу України на всенародне обговорення.

У зв'язку з цим повернути в установленому порядку Кабінету Міністрів України текст проекту Податкового кодексу України на доопрацювання, разом із підготовленими Комітетом Верховної Ради України з питань податкової та митної політики пропозиціями суб'єктів права законодавчої ініціативи, які були внесені до комітету щодо цього проекту.»;

абзац 3 пункту 2 «Кабінету Міністрів України:» викласти в такій редакції:

«узагальнити, з урахуванням пропозицій народних депутатів України, які були внесені ними до комітету щодо проекту №6509 від 15.06.2010 р., результати всенародного обговорення проекту Податкового кодексу України та до 5 вересня 2010 року подати до Верховної Ради України доопрацьований проект Податкового кодексу України.»;

пункти 3 і 4 викласти в такій редакції:

«3. Рекомендувати Кабінету Міністрів України розробити і подати до Верховної Ради України проект закону про Державний бюджет України на наступний рік на основі нового Бюджетного кодексу України.

4. Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики, невідкладно підготувати для розгляду Верховною Радою України доопрацьованого проекту Податкового кодексу України та до 24 вересня 2010 року подати Верховній Раді України для розгляду.».

2. Внесення змін до вищезазначеної Постанови вимагає й внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про прийняття за основу проекту Податкового кодексу України» №2353-VI від 17.06.2010 р., для чого пропонується викласти пункти 1 і 2 цієї Постанови в такій редакції:

«1. Проект Податкового кодексу України (реєстр. №6509), поданий Кабінетом Міністрів України повернути суб'єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання.

2. Доручити Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики передати Кабінету Міністрів України пропозиції суб'єктів права законодавчої ініціативи, які були внесені до комітету щодо цього проекту.».

Питання, що стосуються сфери дії Постанови, регулюються Конституцією України, Регламентом Верховної Ради України та Постановами Верховної Ради України «Про всенародне обговорення проекту Податкового кодексу України» (№2454-VI від 08.07.2010 р.:) та «Про прийняття за основу проекту Податкового кодексу України» (№2353-VI від 17.06.2010 р.).

Внесення змін до інших актів Верховної Ради України не потребується.

Реалізація зазначеного проекту Постанови не потребує додаткових фінансових витрат з Державного бюджету України й зменшить витрати на забезпечення діяльності народних депутатів України та органів Верховної Ради України, оскільки дасть змогу уникнути витрат на тонни паперу для роздруківки порівняльних таблиць, оплат праці працівників Апарату Верховної Ради України, трансляцію парламентських засідань тощо.

Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Закону:

1. Прийняття цього проекту Постанови дозволить:

1) підвищити ефективність роботи народних депутатів України та Кабінету Міністрів України;

2) надати можливість Кабінету Міністрів України, який уже має узгоджену позицію з коаліцією щодо того, що необхідно кардинально змінити в цьому проекті, отримати можливість внести до Верховної Ради України інший, більш збалансований проект Податкового кодексу України.

3) підвищить авторитет Верховної Ради України в цілому.

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua