Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS


Відпустки за роботу на комп’ютерах повинні давати і в судах 

Сторінка англійською мовою Сторінка російською мовою Сторінка французькою мовою Сторінка німецькою мовою Сторінка  іспанською мовою Версія для друку
09.07.2011

Державна судова адміністрація України

01021, м. Київ, вул. Липська, 18/5

15.04.05 № 13-2240/05

Головам місцевих та апеляційних судів загальної юрисдикції

Начальникам територіальних управлінь державної судової адміністрації

У зв’язку з порушеним питанням щодо порядку і умов надання додаткової відпустки операторам комп’ютерного набору повідомляємо, що статтею 8 Закону України „Про відпустки” передбачено надання додаткової відпустки за особливий характер праці окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я за Списком виробництв, робіт, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці (далі – Список), затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17 листопада 1997 року № 1290.

Позицією 58 розділу ХХІІ „Загальні професії за всіма галузями господарства” книги 6 Списку передбачено максимальну тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці у кількості 4 календарних днів для працівників, які працюють на електронно-обчислювальних та обчислювальних машинах.

Відповідно до пункту 2 Порядку застосування Списку виробництв, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 30.01.98 № 16 (далі – Порядок застосування Списку), працівникам, професії і посади яких передбачені у розділі „Загальні професії за всіма галузями господарства”, додаткова відпустка надається незалежно від того, у яких виробництвах або цехах вони працюють, якщо ці професії і посади спеціально не передбачені у відповідних розділах або підрозділах Списку.

Посада оператора комп’ютерного набору не передбачена законодавством, яке регулює порядок надання додаткової відпустки за особливий характер праці, однак відповідно до пункту 4 Порядку застосування Списку правом на додаткову відпустку користуються всі працівники виробництв, цехів незалежно від назви професії, посади, яку вони займають, якщо ці виробництва, цехи зазначено у Списку без переліку конкретних професій і посад.

З урахуванням характеру виконуваної роботи такими працівниками можна зробити висновок про наявність у осіб, які займають посаду оператора комп’ютерного набору апарату суду, права на додаткову відпустку за особливий характер праці.

Відповідно до частини 2 статті 8 Закону України „Про відпустки” конкретна тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах. Порядком застосування Списку передбачено, що додаткова відпустка надається пропорційно фактично відпрацьованому часу. У розрахунок часу, що дає право працівнику на додаткову відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цих виробництв, робіт, професій і посад.

Для визначення характеру виконуваних робіт та часу зайнятості працівника в умовах особливого характеру праці слід керуватися посадовою інструкцією оператора комп’ютерногонабору апарату суду.

Перший заступник Голови Державної судової адміністрації України О. Гашицький

Для даного повідомлення коментарі заборонені.
Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редіректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .
Система Orphus Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Теми

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

Заходьте до нас на Facebook


Про фінансування сайту

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua