Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України "Про ратифікацію Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом"

1. Обгрунтування необхідності прийняття акта

Проект Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Республіки Кіпр про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом (далі Угода) розроблено Службою безпеки України спільно з іноземною стороною на підставі доручення Кабінету Міністрів України від 18.12.2009 №70921/1/1-09 з метою сприяння подальшому розвитку двостороннього співробітництва.

Угоду підписано 4 липня 2011 року в м.Київ.

Відповідно до статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" та статей 2, 32 Закону України "Про державну таємницю" ця Угода підлягає ратифікації Верховною Радою України.

У звязку з цим, згідно з частиною 5 статті 9 Закону України "Про міжнародні договори України" Службою безпеки України підготовлено проект Закону України та розпорядження КМУ щодо ратифікації зазначеної Угоди.

2. Мета і шляхи її досягнення

Ратифікація Угоди є виконанням Україною внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання цим міжнародним договором чинності, здійснення яких передбачено статтею 13 Угоди.

Підписання та ратифікація цього міжнародного договору обумовлені необхідністю створення правових засад захисту інформації з обмеженим доступом, обмін якою, у разі потреби, буде здійснюватися між сторонами у ході співробітництва.

3. Правові аспекти

Угода забезпечує рівноправний, партнерський характер взаємовідносин у процесі інформаційного обміну, не надає будь-яких переваг тій чи іншій Стороні, зобовязує Сторони вживати необхідні заходи щодо охорони отриманої в ході співробітництва інформації з обмеженим доступом. За своїм змістом вона відповідає міжнародній практиці.

Субєктами виконання Угоди є державні органи, підприємства, установи та організації, які відповідно до законодавства України провадять діяльність, повязану з державною таємницею, та отримали дозвіл на передачу секретної інформації іноземному партнеру.

Визначений в Угоді порядок інформаційного обміну надає компетентним органам України та Республіки Кіпр можливість забезпечувати належний державний контроль за дотриманням субєктами співробітництва вимог національного законодавства держав Сторін у процесі обміну інформацією з обмеженим доступом.

Згідно із статтею 32 Закону України "Про державну таємницю" секретна інформація та її матеріальні носії можуть бути передані іноземній державі чи міжнародній організації лише на підставі міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або письмового мотивованого розпорядження Президента України з урахуванням необхідності забезпечення національної безпеки України.

Таким чином, ратифікація Угоди, створюючи правові засади для здійснення обміну інформацією з обмеженим доступом та забезпечення її захисту, буде сприяти, після набрання Угодою чинності, підвищенню ефективності взаємовигідного співробітництва України з Республікою Кіпр.

Перелік нормативно-правових актів, що діють у зазначеній сфері суспільних відносин:

  • Закон України "Про міжнародні договори України";
  • Закон України "Про інформацію";
  • Закон України "Про державну таємницю";
  • Положення про порядок підготовки документів щодо передачі державної таємниці іноземній державі чи міжнародній організації, затверджене Указом Президента України від 14.12.2004 року № 1483.

Ратифікація Угоди не тягне за собою коригування існуючих або прийняття нових законодавчих актів України.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Прийняття Закону України, та реалізація положень вказаного міжнародного договору не передбачають фінансування з Державного бюджету.

5. Позиція заінтересованих органів

Законопроект та проект розпорядження КМУ потребують погодження з Міністерством закордонних справ, Міністерством економіки та Міністерством фінансів України.

6. Регіональний аспект

Зазначені проекти не стосуються питань розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

В проектах актів відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проекти актів не потребують проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Законопроект та проект розпорядження КМУ не стосуються соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Після набрання чинності Угода становитиме правову базу для взаємної охорони інформації з обмеженим доступом. Це надасть можливість здійснення сторонами взаємного захисту інформації з обмеженим доступом, яка буде передаватися або створюватися в ході співробітництва між Україною та Республікою Кіпр.

Заступник Голови

Служби безпеки УкраїниВ. Хорошковський

"___" листопада 2011 року

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua