Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

Пояснювальна записка до проекту Закону України

«Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України»

1. Обґрунтування необхідності прийняття акта

Проект Закону України «Про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України» розроблено Міністерством закордонних справ України на виконання пункту 5 розділу II «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про дипломатичну службу».

Актом пропонується визначити, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми компенсаційних виплат в іноземній валюті, що виплачуються працівникам дипломатичної служби, направленим в довготермінове відрядження.

2. Мета і шляхи її досягнення

Частиною восьмою статті 35 Закону України «Про дипломатичну службу» передбачено, що працівники дипломатичної служби, направлені у довготермінове відрядження, крім заробітної плати, визначеної цією статтею, отримують компенсаційні виплати в іноземній валюті, що не підлягають оподаткуванню. Зазначені компенсаційні виплати працівникам дипломатичної служби під час їх перебування у довготерміновому відрядженні в закордонних дипломатичних установах України здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, передбачених на функціонування відповідних установ.

Пунктом 165.1.1 Податкового кодексу передбачено, що до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку не включаються суми державної та соціальної допомоги, компенсацій, винагород і страхових виплат, які отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообовязкового державного соціального страхування.

Оскільки виплати, які здійснюються в іноземній валюті працівникам дипломатичної служби, які направлені у довготермінове відрядження до закордонних дипломатичних установ України, мають компенсаційний характер і здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, вони не підлягають оподаткуванню.

У звязку з цим, проектом Закону пропонується внести зміну до статті 165 Податкового кодексу України, якою визначити, що до загального місячного (річного) оподаткованого доходу платника податку не включаються суми компенсаційних виплат в іноземній валюті, що виплачуються працівнику дипломатичної служби, направленому в довготермінове відрядження (тобто компенсації витрат на життєдіяльність під час перебування за кордоном).

При цьому, з метою реалізації цієї норми зазначеного законопроекту, Міністерством закордонних справ України буде ініційовано внесення змін до нормативно-правових та інструктивних документів, якими регулюються порядок і розміри виплат в іноземній валюті працівникам закордонних дипломатичних установ України, для приведення у відповідність назви зазначених виплат до редакції, визначеної згідно із Законом України „Про дипломатичну службу”, а саме: „компенсаційні виплати в іноземній валюті працівникам дипломатичної служби, направленим у довготермінове відрядження”. Крім того, МЗС разом із Держказначейством буде опрацьовано питання щодо правильності віднесення зазначених компенсаційних виплат за кодами економічної класифікації видатків та, у разі необхідності, внесення відповідних змін до Інструкції щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затвердженої наказом Держказначейства від 25.11.2008 № 495.

3. Правові аспекти

У цій сфері правового регулювання діють:

Конституція України;

Податковий кодекс України;

Закон України „Про дипломатичну службу”;

Положення про Міністерство закордонних справ України, затверджене Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 381.

4. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація законопроекту не призведе до скорочення доходів Державного бюджету України, оскільки компенсаційні виплати в іноземній валюті, що виплачуються працівникам дипломатичної служби України, направленим в довготермінове відрядження, не підлягають оподаткуванню як такі, що не відносяться до виплат, повязаних з оплатою праці або отриманням прибутку.

5. Позиція заінтересованих органів

Проект Закону погоджений без зауважень Міністерством фінансів України, Міністерством економічного розвитку і торгівлі України, Державною податковою службою України.

За результатами правової експертизи, проведеної Міністерством юстиції, отримано висновок Міністерства юстиції України від 24 жовтня 2011 року про погодження із зауваженнями щодо невідповідності вимогам нормопроектувальної техніки. Зауваження Міністерства юстиції враховано у редакції законопроекту.

6. Регіональний аспект

Проект Закону не стосується питання розвитку адміністративно-територіальних одиниць.

7. Запобігання корупції

У проекті Закону відсутні правила і процедури, які можуть містити ризики вчинення корупційних правопорушень.

8. Громадське обговорення

Проект Закону не потребує проведення консультацій з громадськістю.

9. Позиція соціальних партнерів

Проект Закону не стосується соціально-трудової сфери.

10. Прогноз результатів

Прийняття проекту Закону дозволить закріпити на законодавчому рівні, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються суми компенсаційних виплат в іноземній валюті, що виплачуються працівникам дипломатичної служби, направленим в довготермінове відрядження.

Міністр

закордонних справ УкраїниК.І.Грищенко

___ __________ 2011 р.

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua