Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Постанови Верховної Ради України

про відзначення 100-річчя з дня народження Миколи Амосова

  1. Обґрунтування необхідності прийняття Постанови

У грудні 2013 року виповнюється 100 років з дня народження видатного лікаря-хірурга, вченого, письменника, громадського діяча, дійсного члена Національної академії наук України, директора Інституту серцево-судинної хірургії Миколи Михайловича Амосова (6 грудня 1913, Ольхово, сучасна Вологодська область, затоплено Рибінською ГЕС 12 грудня 2002, Київ).

Микола Амосов український лікар, учений в галузі медицини, біокібернетики; дійсний член НАНУ, директор Інституту серцево-судинної хірургії. У 2008 році він був визнаний другим після Ярослава Мудрого великим українцем за результатами опитування громадської думки "Великі українці".

Народився 6 грудня 1913 року в сім'ї селян. Мати була повитухою, працювала в селі неподалік від міста Череповець. Батько пішов на першу світову війну, а коли повернувся, то незабаром покинув сім'ю. З 12 до 18 років Микола Амосов навчався в Череповці у школі, потім там же в механічному технікумі.

З 1932р. працював в Архангельську, начальником зміни робітників на електростанції при лісопильному заводі. 1934 розпочав навчання в Заочному індустріальному інституті.

1935 поступив в Архангельський медичний інститут, який закінчив з відзнакою 1939 року. Паралельно з медициною продовжував навчання в заочному інституті. Темою для диплому обрав проект великого аероплана з паровою турбіною.

1940 р. отримав диплом інженера «із відзнакою». Після закінчення інституту і до початку Великої Вітчизняної війни працював хірургом лікарні в Череповці. Працював у комісії з мобілізації, а через деякий час призначений головним хірургом у Польовий пересувний госпіталь. Після того працював хірургом в Москві, Брянську (РРФСР).

1952р. переїхав до України в Київ, де прожив 49 років. У березні 1953 захистив докторську дисертацію з медицини на тему «Резекції легень при туберкульозі». З 1958 року починає співпрацювати з Інститутом кібернетики в галузі фізіологічних досліджень серця. 1963 Амосов уперше у СРСР зробив протез мітрального клапана. З часом наукові дослідження Миколи Амосова, за його власними словами, сформувались в такі напрямки:

1) Регулюючі системи організму від хімії крові, через ендокринну і нервову системи до кори мозку.

2) Механізми розуму і штучний інтелект.

3) Психологія і моделі особистості.

4) Соціологія і моделі суспільства.

5) Глобальні проблеми людства.

1962р. обраний членом-кореспондентом Академії медичних наук УРСР. В тому ж році отримав Ленінську премію, обраний депутатом Верховної Ради СРСР. З 1969 академік Української Академії Наук.

12 грудня 2002 року на 90-му році життя помер від інфаркту і похований на Байковому кладовищі в Києві (ділянка №52а). 12 грудня 2003 року встановлений надгробний пам'ятник.

У 60-х, початку 70-х Микола Михайлович, захворівши на туберкульоз, лікувався в Старокримському санаторії. Повністю вилікувавшись від недуги, організував у санаторії пульмонологічне хірургічне відділення. Неодноразово приїжджаючи на два-три місяці в місто Старий Крим до своїх родичів, Амосов привозив з собою своїх учнів і навчав їх лікувати хворих на туберкульоз. Сам неодноразово робив операції, як у санаторії так і в Старокримській міській лікарні

Про широту інтересів Амосова свідчить такий приклад: у своїх перших книгах він цитує неопубліковані на той момент вірші Бориса Чичибабіна: у «Думках і серце» (1964) «Махорку» (опублікована у зб. «Гармонія» у 1965), в «Записках з майбутнього» (1965) «Червоні помідори» (опубліковані вперше за 24 роки у зб. «Дзвін» у 1989).

Під керівництвом М.Амосова у 19761980 роках його учень В.А.Скумін дослідив раніше невідому хворобу, яка згодом дістала назву синдром Скуміна.

M.Амосов автор більше 400 наукових публікацій та 19 монографій. Серед книг, що вийшли з під пера Миколи Амосова:

1964 «Мысли и сердце»;

1965 «Записки из будущего»;

1975 «ППГ 2266 (Записки полевого хирурга)»;

1977 «Раздумья о здоровье»;

1979 «Здоровье и счастье ребенка»;

1983 «Книга о счастье и несчастьях»;

1996 «Преодоление старости»;

1997 «Моя система здоровья»;

1998 «Голоса времен»;

2000 «Размышления»;

2002 «Энциклопедия Амосова»;

2003 «Мое мировоззрение».

З огляду на викладене, враховуючи значущість постаті Миколи Амосова, виникає необхідність прийняття цієї Постанови.

2. Цілі і завдання проекту Постанови

Метою проекту Постанови є забезпечення належних організаційно-правових умов для відзначення ювілею Миколи Амосова на державному рівні.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Постанови

Проект Постанови передбачає підготовку та відзначення на державному рівні 100-річчя з дня народження Миколи Амосова. Для цього пропонується створити відповідний організаційний комітет, розробити та затвердити план необхідних заходів, забезпечити висвітлення в засобах масової інформації життєвого та творчого шляху Миколи Амосова, здійснити ряд інших заходів.

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Прийняття Постанови не потребуватиме внесення змін до чинного законодавства України.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

Реалізація цієї Постанови Верховної Ради України потребує виділення коштів в обсязі, який буде запропоновано оргкомітетом і передбачено у державному та місцевих бюджетах.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття проекту Постанови

Прийняття даної Постанови дозволить належним чином вшанувати ювілей Миколи Амосова, сприятиме зверненню уваги до його постаті та здобутків української науки, медицини, літератури.

Народний депутат України В. Яворівський

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2022 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua