Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com RSS для Zakonoproekt.org.ua Про RSS

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

до проекту Закону України "Про внесення змін до статті 291

Податкового кодексу України щодо збільшення граничного обсягу

доходу, передбаченого для платників єдиного податку першої,

другої та третьої групи"

1. Обґрунтування необхідності прийняття законопроекту

Групою народних депутатів України подано на розгляд Парламенту проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збільшення граничного обсягу доходу, передбаченого для платників єдиного податку другої та третьої групи" (реєстр. № 2437).

Підтримуючи потребу підприємців - платників єдиного податку щодо проведення індексації граничного обсягу доходу, передбаченого для платників єдиного податку другої та третьої групи, в бік збільшення, звертаємо також увагу на нагальну необхідність збільшення граничного обсягу доходу, передбаченого для платників єдиного податку першої групи.

Необхідність прийняття зазначеного законопроекту зумовлена потребою проведення індексації граничного обсягу доходу, передбаченого для платників єдиного податку першої, другої та третьої групи, в бік збільшення.

У звязку з цим, зазначене питання потребує нагального та комплексного вирішення, з метою сприяння розвитку малого та середнього бізнесу, детінізації економіки та підвищення інвестиційної привабливості України.

2. Мета і цілі прийняття законопроекту

Метою законопроекту є збільшення граничного обсягу доходу, передбаченого для платників єдиного податку першої, другої та третьої групи.

3. Загальна характеристика і основні положення проекту Закону

Проектом пропонується внести зміни до пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України в частині збільшення граничного обсягу доходу, передбаченого для платників єдиного податку: першої групи з 300 тис. гривень до 1 млн. гривень, другої групи з 1,5 млн. грн. до 5 млн. гривень та третьої групи з 5 млн. до 10 млн. гривень.

Кім того, у "Перехідних та прикінцевих положеннях" законопроекту передбачено зміни до Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг" шляхом виключення положень щодо запланованого з 1 січня 2021 року збільшення граничного обсягу доходу, передбаченого для платників єдиного податку другої групи до 2,5 млн. грн., оскільки зазначене питання потребує нагального та комплексного вирішення.

Таким чином, на відміну від законопроекту реєстр. № 2437, додатково пропонується внести зміни до підпункту 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України в частині збільшення граничного обсягу доходу, передбаченого для платників єдиного податку першої групи з 300 тис. гривень до 1 млн. гривень. Крім цього, пропонується збільшення граничного обсягу доходу, передбаченого для платників єдиного податку третьої групи з 5 млн. до 10 млн. гривень (а не до 7 млн. гривень, як запропоновано законопроектом реєстр. № 2437).

4. Стан нормативно-правової бази у даній сфері правового регулювання

Основними нормативно-правовими актами у даній сфері правового регулювання є Конституція України, Податковий кодекс України та Закон України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг".

Прийняття даного законопроекту не вимагає внесення змін до інших законодавчих актів.

5. Фінансово-економічне обґрунтування

На момент внесення проект не потребує додаткових витрат з Державного бюджету України.

6. Прогноз соціально-економічних та інших наслідків прийняття законопроекту

Прийняття законопроекту сприятиме розвитку малого та середнього бізнесу, детінізації економіки та підвищенню інвестиційної привабливості України.

Народний депутат України Королевська Н.Ю.

Таким чином Ви завжди зможете слідкувати за оновленнями на сторінці Zakonoproekt.Org.UA на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Twitter.com Представництво Zakonoproekt.org.ua на GOOGLE+ Представництво Zakonoproekt.org.ua на Youtube Представництво Zakonoproekt.org.ua на Linkedin.com

Zakonoproekt.org.ua - це незалежне видання, що фінансуються за рахунок реклами та кожного використання читачами рекламних банерів на цьому сайті.

© 2010 www.zakonoproekt.org.ua . Творимо закони разом! Аналіз законів та аналіз і розробляння законопроектів. Сайт - це останні новини щодо Верховної Ради України. Президента України,. Кабінет міністрів України та інші органи державної влади і органи місцевого самоврядування на тему: закони, законопроекти та інше законодавство, політика, економіка, фінанси, технології, право, культура, здоров’я.
Усі права на матеріали, що перебувають на сайті, захищенi відповідно до законодавства України. Передрук матеріалів сайту вітається , при наявності прямого гіперпосилання (hyperlink) без редиректа на http://www.zakonoproekt.org.ua .

Карта сайту | © 2010 - 2020 Zakonoproekt.Org.UA
RSS для Zakonoproekt.org.ua